Skocz do zawartości

jaki dysk WD ? blue czy green? Co oznaczają te oznaczenia


Recommended Posts

jaki wziąć dysk 500 gb w cenie ok 220 zł ?? Czym różni się WD blue: http://www.saturion.pl/product/112966/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/WD_Blue_500_GB_WD5000AAKX_16MB_cache_SATA-600.html#produktSpecyfikacja

 

od WD green: http://www.saturion.pl/product/150614/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/WD_Green_500_GB_WD5000AZRX_64MB_cache_SATA-600.html

 

w sumie dysk będzie tylko do plików różnego rodzaju: gry, filmy, muzyka itd. Na system mam SSD 60gb. Który z tych dysków będzie lepszy?

Link to post
Share on other sites

Ja polecam WD z serii Blue. Sam posiadam wersje 1TB ale z serii Green i nie jestem specjalnie z tego dysku zadowolony , jest troche wolny od innych bo to seria energooszczędna ten dysk nie chodzi z prędkością 7200rpm tylko 5400 a jak potrzebuje szybciej to wtedy przyspiesza. Blue będzie na pewno szybszy.Chyba że zależy ci na niższej temperaturze i cichszym dysku to wybierz Green.

Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze Red.Odpowiednik serii Green.

ale przy okazji ma wyższy MTBF, dłuższą gwarancję i wyższą cenę, myślę, że nie bez powodu

 

Warto wziąć model z serii Blue.Może to być ten model który podałeś w linku 5000AAKX.

biorąc pod uwagę fakt, że za parę złotych więcej można dostać lepszy WD10EZEX imo tak średnio się opłaca

a pod gry itp i tak sugeruję WD1002FAEX

Link to post
Share on other sites

i niby czego to dowodzi?

"mnie padły dwa nowe dyski od WD, to już nie to samo co kiedyś bla bla bla" - chromolenie w bambus

 

Dokładnie, której firmy byś nie wziął to ci może paść.Jak se ktoś kupił Samsunga i mu padł no to psy na nim wieszał bo wymienił se na WD i ten mu już chodzi bez problemu i wychwala wtedy WD pod niebiosa itp. itd.-rozumicie pany.
Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Witam, jeśli chodzi o awaryjność to dyski firmy Western Digtital bardzo się popsuły - nie wiem czy to zbieg okoliczności, ale ostatnio do odzyskiwania danych dostaję tylko dyski firmy WD i to niezależnie od koloru serii :/
Sam posiadam WD Blue 750GB i po700 godzinach pracy (bez zadziałania sensora przeciążenia) 139 sektorów zostało relokowanych do strefy rezerwowej (z laptopa korzystam tylko na biurku).
Nie wiem co o tym myśleć, bo zawsze uważałem firmę Western Digital za bardzo dobrą :/

Link to post
Share on other sites

 

 

Witam, jeśli chodzi o awaryjność to dyski firmy Western Digtital bardzo się popsuły - nie wiem czy to zbieg okoliczności, ale ostatnio do odzyskiwania danych dostaję tylko dyski firmy WD i to niezależnie od koloru serii

 

stawiam na 1TB talerze, leżą zwłaszcza w wersjach po 3 

 

a tak poza tym niezły odkop, postaraj się tego unikać na przyszłość

Link to post
Share on other sites

mam dwa greeny i jeden black i powiem szczerze black nie jest jakoś dużo szybszy od greenów, niestety jednak głowica jest zdecydowanie za głośna, dużo głośniejsza niż w greenach których prawie nie słychać

 

//do kolegi nie dotarła powyższa uwaga? //drachenfeles



fakt nie widziałem daty pierwszego postu

Link to post
Share on other sites

System i gry na SSD a reszta syfu pliki itd na magazyn danych spokojnie wystarcza green znam szczęśliwych posiadaczy tych dysków i wcale nie są złe. Największą wydajność osiągniesz jak system i gry będziesz ładował na ssd.

 

Kurde nie zobaczyłem daty, wszystko przeczytałem oprócz daty...

 

// eh... zamykam // drachenfeles

Edytowane przez drachenfeles
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...