Skocz do zawartości

Jaazikowy zestaw - dopracowanie


Recommended Posts

Hej, otóż od jakiegoś czasu chcę sobie złożyć komputer, normalnie to ja tutaj doradzam i nie proszę o pomoc na forach ale po prostu trzeba ten zestaw dopracować. Jeśli chodzi o budżet to po prostu w granicach mojego rozsądku, czyli czytaj jakieś 12 tysięcy koron duńskich (6600zł). Od razu mówię że nie będę dokładać żadnej dużej sumy. Wszystko będę kupować w tym sklepie: www.fcomputer.dk

 

 

Case: Corsair 800D

Mobo: Asrock Z77 Extreme 6

CPU: Intel Core i5 3570K

GPU: ASUS GTX 670

RAM: Corsair Vegeance 2x4GB PC1600 CL9

PSU: Corsair HX850

HDD: WD Caviar Black 2TB SATA6

SDD: Samsung 830 Series 128GB

CPU Cooler: be quiet Dark Rock 2

Edytowane przez Jaazik
Link to post
Share on other sites

Zmień grafe na Gigabyte GTX 670.

Zasilacz wystarczy 650w do tego zestawu chyba, ze planujesz SLI w przyszlosci.

CPU moze byc, tylko plyte glowna zmienilbym na MSI Z77A GD55.

Zasilke wez od Corsaira, XFX.

Co do obudowy i coolera to poczekaj na opinie t.luk.

On ma duze doswiadczenie w tych sprawach.

Edytowane przez caffu
Link to post
Share on other sites

Od Gigabyte nie będę brał, IMO jego grafiki d nie urywają, a poza tym ma niebieską płytę, co nie pasuje do mojego conceptu (wszystko czarne plus nieliczne elementy niebieskie), chyba, że naprawdę mnie przekonasz do tej grafiki.

Tak, planuję SLI w przyszłości.

Mobo mi się nie podoba.

 

Jeśli chodzi o dysk to będę go używać na prawdę rzadko, głównie będzie mi on służył do nagrywania różnych gameplayów plus archiwum na jakieś zdjęcia itp, a do tego pierwszego zastosowania musi być szybki. A jaki dysk proponujesz? Ogólnie czym się różnią te Green, Black, Blue itd?

Link to post
Share on other sites

Serie Green, Blue, Black od Western Digital różnią się szybkością, poziomem hałasu i ceną. Jak jesteś maniakiem ciszy i nie lubisz jak coś Ci buczy w kompie to weź coś z serii Green, jeśli Ci hałas nie przeszkadza i dysk musi być szybki to Black. Dyski z serii Blue są kompromisem między poziomem hałasu a szybkością.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Widze, ze mamy kolege pedanta tutaj na forum.

Plyta ma byc funkcjonalna, a nie ładna chyba ze jestes zapalonym modderem to co innego.

MSI jest czesto polecana, ma b.dobra sekcje zasilania.

 

@edit

Tylko brac wersje Black jesli do nagrywania.

Jak wspomniales dysk musi byc szybki inaczej beda spadki fpsow przy nagrywaniu

Ja pokusilbym sie o 2 dyski :

- do gier, archiwum

- do nagrywania

 

Wtedy osiagniemy najwieksza wydajnosc.

Jesli masz zamiar profesjonalnie krecic gameplaye ( jesli masz kase) to warto kupic plytke PCI od AverMedia Capture HD ,ktora odciaza procesor.

O ile pamietam to koszt takiej zabawki to ok. 400 zl

Edytowane przez caffu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jakbym nie był zapalonym modderem to bym nie brał budy za tysiąc zł %-)

Do tego tak, jestem pedantem.

 

Chcę mieć 3 dyski - jeden SSD do systemów, jeden z mojego staruszka, 260GB na wszystkie programy, pliki itp, w tym gry. Ten superszybki 2TB ma być do filmów jak mówiłem plus archiwum, ale takie pliki co nie będą ruszane przez pewnie jakieś kilka lat, niestety zwykle mój komputer robi za album rodzinny.

Teraz już nie wiem, czy brać 2TB black czy blue.

 

A jeśli chodzi o budę i chłodzenie to budę tą prawie na pewno wezmę a t.luk to chłodzenie sam polecał.

Link to post
Share on other sites

Jakoś nie mam zaufania do msi. Poza tym jeśli chodzi o kolorki to głównie czarne, ew. może być coś niebieskiego.

 

Jeśli chodzi o tego Gigabyte co Rezer podał to dosyć fajna jest, jednak jest droższa, a pewnie się dużo płaci za tego Thunderbolta, którego w ogóle nie potrzebuję. Jest może jakaś inna płyta od Gigabyte w tym segmencie cenowym?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...