Skocz do zawartości

P8Z77-V Ram Problem


Recommended Posts

Witam

 

Mam problem z ramem na w/w płycie niestety dobicie się na live chat graniczy z cudem więc może tu napisz.

 

Posiadam 2 komplety KHX1600C9D3X2K2/8GX

 

Płyta była w serwisie wczoraj została odebrana. Dokładałem dodatkowy komplet po serwisie.

 

Przeszedłem przez wszystkie wersje biosu jakie sa dostępne od producenta, jednak nic to nie dalo.

 

Za kazdym razem po uruchomieniu komputera zapala się czerwona dioda Dram i wisi, po wcisnieciu RAM OK!, następuje standardowo reset, poczym dioda miga nastepnie miganie przyspiesza i znów zapala się światłem ciągłym.

 

Przekładałem komplety między bankami, testowałem uruchomienie z jedną kością oraz z jedym kompletem za każdym razem powtarza sie problem.

 

Edit: Czytałem na jednym forum że możliwe jest że uszkodzony jest pin w banku ramu.

Link to post
Share on other sites

ok z tego co udalo mi sie sprawdzic to leza 2 pierwsze banki komp odpala normalnie z dwoma kośćmi w banku 3,4

 

Czyli i tak serwis tak?

 

A i sprawdzalem odrazu kosci na zasadzie 1 kosc bank a1 b1 2 kosc a1 b1 razem oraz przekladajac 2 naraz ...

 

jeszcze sprawdze czy to moze wina ktorejs z kosci ktora jest wyjęta...

Link to post
Share on other sites

Przeczytaj manual od płyt asusa. Banki 3 i 4 mają większą kompatybilność. Miałem podobne problemy z Asusem tyle że chip Z68. Wylądowała w servisie sprawdzili piny w podstawce pod Cpu były uszkodzone. Dałem sobie spokój. Teraz jadę na Gigusie, brak problemów.

Edytowane przez seele
Link to post
Share on other sites

No to oddam w takim razie jedno i drugie do serwisu i będzie po klopocie... trudno dwa tygodnie bez pc ale może coś ktoś wyrzeźbi..

 

A ma ktoś może pod ręką schemat pinów lub procesora by zobaczyć w której strafie znajduje sie kontroler pamięci?

 

Tylko czy jak kontroler pamięci by był dupnięty nie powinno wtedy wysiąść wszystko mianowicie że pyta nie przepuściłaby proca i wogóle żadna pamięć by się nie uruchomiła?

Link to post
Share on other sites

Problem w tym że wśród kumpli mam obecnie najsilniejszą konfiguracje, a następny w kolejce to FX-8500 więc raczej mnie nie poratuje, nikt nie ma konfiguracji 1155.

 

Ewentualnie sklep do którego bym oddawał płytę główną. Może oni by mieli jak sprawdzić czy to wina proca.

 

Czy serwis po naprawie przeprowadza test calej platformy czy nie koniecznie?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...