Skocz do zawartości

WD Caviar Black 1TB - Winny ?


Recommended Posts

Otóż bywają dni normalne i nienormalne.

W tych normalnych jest ok.

A w tych nienormalnych jest następująco:

 

Włączam kompa od momentu pojawienia się pulpitu chodzę po folderach, włącze przeglądarkę (obojętnie jaką) no i następuje zawieszenie systemiku (W7 Ultimate). Niestety to bywa podczas przeglądania stron jak i po chodzeniu we folderach. Następuje to w ciągu minuty niecałej od momentu zalogowania się.

Najlepsze jest to, że jak włączę grę i gram godzinami to się nigdy nie zawiesi podczas grania.

Najgorsze jest to, że właśnie się zawiesi podczas pracy na systemie (pisanie w wordzie itp.) chodzeniu po folderach czy stronach internetowych.

To jest trochę skomplikowane napiszę to w przykładzie.

 

Pierwszy dzień miesiąca jest np. ok.

Drugi dzień miesiąca:

a) włączam, działa przez pierwsze 2 godziny komputer normalnie (np. serfuję po necie czy piszę w wordzie) i gdy po tych np. dwóch godzinach następuje zawieszenie. DLACZEGO?

b) resetuję, pojawia się pulpit, wchodzę w przeglądarkę i nie minie nawet minuta i znów zawiesza się,

c) resetuję ponownie, pojawia się pulpit, wchodzę w przeglądarkę i nie minie nawet minuta i ponownie zawiesza się. DLACZEGO ?

d) dochodzi do piątego uruchomienia i dopiero za piątym razem lub kolejnym funkcjonuje przez dobę normalnie PC.

Występuje coś takiego czasem codzień a niekiedy co drugi.

 

Według własnej diagnozy robiłem kilka czynności i wiem, że winowajcą może być dysk twardy, system, bądź sterowniki. Nic więcej nie powinno być przyczyną.

Dlaczego ?

Ponieważ gdy podłączyłem stary dysk z XP (nie miałem na nim sterowników do karty graficznej itd.) to wszystko działało na cacy, nie było żadnych problemów.

Na obecną chwilę mogę stwierdzić, że najprawdopodobniej ten WD jest winowajcą.

Jak się pozbyć takiego błędu z zawieszeniami ?

 

Proszę o rady i pomoc od Was.

Link to post
Share on other sites

Niestety nie wchodzi w rachubę reinstalka systemu.

Szczerze to odniosłem kolejną podpowiedź dziś.

Wszedłem w google, w grafikę (u góry) wpisałem prototype, ustawiłem wielkość obrazka 100x100 i mi szukało a po sekundzie zawiecha.

Czynność powtórzyłem 6 razy i zrobiłem tak samo.

Wynik ?

Przy każdym takim wejściu jak powyżej, na tą samą stronę i szukanie tego samego loga za każdym razem było tak samo.

System się zawiesił.

Wiemy już że dysk jest ok.

Natomiast wina programu jakiegoś.

To nie jest przypuszczenie tylko to jest pewne.

Tylko która usługa bądź program blokuje mi w taki sposóbm, że zawiesza mi system po jakiejś czynności ??

 

Sprawdzę antywirusa, może on jest winien wszystkim zawieszeniom...

Edytowane przez asnex
Link to post
Share on other sites

Przeglądarka odpada.

Dlaczego?

Bo sprawdzałem Mozille, Google Chrome, Chrome oraz IE i każda powoduje to samo.

Antywirus?

Możliwe, że tak.

Wirus?

Raczej nie.

 

Antywirus jest nie winny. Niestety.

Ale zauważyłem, że gdy jestem zalogowany na koncie google, to wtedy następuje zawieszenie.

Gdy jestem wylogowanym, normalnie się ładują obrazki i nie zawiesza się.

To teraz pytanie, dlaczego się zawiesza gdy jestem zalogowany i korzystam z usługi google ?

 

To z usługą zalogowania googla to jednak przypadek. Sprawdzałem już kilka razy i zalogowany czy niezalogowany w google to nie zawiesił się mi. Tylko kilkanaście minut wcześniej zawieszał się na zalogowanym koncie w google.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...