Skocz do zawartości

3 x SLI szukam chłodnej karty w rozsądnej cenie.


Recommended Posts

Witam!

 

Jest to mój pierwszy post na tym forum.

 

Posiadam komputer o następującej konfiguracji:

 

Płyta główną EVGA 790i Ultra 3 x SLI

Zasilacz Chieftec BPS-1200C (1200W) Nitro Series Modular

Procesor: QX9770 którego nie chce się pozbywać

 

W tym zestawie pracowały 3 karty GeForce 8800 GTX aplikacje ładnie pięknie chodziły ale czas na zmianę ponieważ te karty to niezłe piekarniki mimo zamontowanych wszystkich wiatraczków w obudowie wymianie past i termopadów w GPU i uprzątnięciu kabli które lecą gdzieś z tyłu za płytą główną osiągają one temperaturę pracy około 110 stopni po czym obniżają taktowanie rdzenia. Co rusz jakąś szlag trafi i muszę ją potraktować hotair'em albo wrzucić na 8 minut do piekarnika. Chce te układy sprzedać pojedynczo i wstawić coś odrobinę lepszego w rozsądnej cenie co ma dość niską temperaturę pracy przy obciążeniu i działa w trybie 3 way SLI i pochodzi ze stajni nVidia (chodzi o używki, GeForce'y które mam obecnie kupiłem łącznie za 350 zł 2 lata temu i nie miałem problemu jeszcze z żadną grą na full detalach, ale po godzinie grania mogłem wyłączyć spokojnie grzejnik w pokoju przy - 20 stopniach na zewnątrz i siedzieć z otwartym oknem na krótkim rękawku).

 

Porady typu sprzedaj płytę kup jedną dobrą kartę nie wchodzą w grę (mam już konfiguracje SLI i mój komputer by się zmarnował). Ewentualnie porady o chłodzeniu czy też doboru obudowy do takiego rozwiązania też są mile widziane.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Łukasz

 

EDIT: Interesują mnie karty do 500 zł.

 

ZROBIŁEM MAŁE ZESTAWIENIE W EXCELU:

http://imageshack.us/a/img84/6960/nowyobrazg.png

Edytowane przez LuckyLuke86
Link to post
Share on other sites

Kolego sam widzisz że grafy się grzeją. Nie wiem jak masz tam z rozstawem pci, ale jak na mnie to zaproponowałbym 2 x gtx560 w slotach 1i3 -i luz. Powinieneś się zmieścić w 500zł za używki. Temperatury - sam miałem z tym problem musialem zmienić obudowę bo sie grzały,ale teraz przy dobrym chłodzeniu górna grafa maks 86 stopni w BF3,inne gry około 76 stopni przy obciążeniu 98%. Furmark wyłącza kompa po około 15 minutach prze stres teście.

Mająx na uwadze te doświadczenia odradzam 3sli. Sorka ale Twój argument- mam 3sli na płycie to chcę go użyć - jest lekko chybiony. To troche jakbyś stwuerdził mam 14 wejść usb i wszystkie muszą być zapełnione.

Daj znać co o tym myślisz.

Edytowane przez kosq83
Link to post
Share on other sites

Ciekawa sugestia, z reguły mam jedną kartę wyłączoną i używam 2 x SLI. GTX 460 ma tylko 2 WAY SLI, a na wszelki wypadek wolał bym mieć 3 WAY czy np GTX 465 to jest duża różnica? Ewentualnie proszę o poradę dotyczącą zakupu obudowy. (może jestem jakiś dziwny ale lubię jak w moim pudle siedzą 3 karty :rotfl:)

Link to post
Share on other sites

effendi360@

Porady typu sprzedaj płytę kup jedną dobrą kartę nie wchodzą w grę (mam już konfiguracje SLI i mój komputer by się zmarnował). Ewentualnie porady o chłodzeniu czy też doboru obudowy do takiego rozwiązania też są mile widziane.

tu masz odp

co do obudowy to może regnum l50 i kilka dodatkowych wentylatorów

Edytowane przez kubapomocny15
Link to post
Share on other sites

Mój procesor lata bardzo dobrze, poza oprogramowaniem specjalistycznym nic go nie jest w stanie zapchać więc po co mam go sprzedawać? Kupiłem go okazjonalnie rok temu za 800 złotych. Dziś jak się pokazuje np. na allegro to kolekcjonerzy za niego dają nawet 1200 złotych.Dzięki wszystkim za rady. Myślę że GTX 660 Ti będzie najlepszym rozwiązaniem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...