Skocz do zawartości

ASUS GTX 660 Ti vs 670


Recommended Posts

Witam,

Przymierzam się do kupna nowego komputera i mam problem z wyborem karty graficznej. Waham się między dwiema: GTX 660 Ti i GTX 670 - obie produkcji ASUS'a (konkretną specyfikację kart podam w dalszej części wątku). Zanim jednak przejdę do sedna sprawy - kilka uwag ode mnie dla wszystkich czytających:

 

1. Na wstępie - przekopałem to forum i wiele innych stron, lecz informacje, które znalazłem były bardzo ubogie. Jeżeli jednak coś przeoczyłem to będę wdzięczny za link.

 

2. Nie chcę, aby ktokolwiek przekonywał mnie do kupna Radeona, choćby nie wiem jak się starał. Jeżeli komuś się to nie podoba, to niech zachowa to dla siebie. Nie chcę widzieć żadnych komentarzy na ten temat.

 

3. Nasłuchałem i naczytałem się trochę na temat wadliwego serwisu ASUS'a, więc żeby nie było - zdaję sobie sprawę z ewentualnego ryzyka. Wybrałem tę firmę, ponieważ poczytałem trochę o ich kartach i (o ile nie są wadliwe w konstrukcji) spisują się bardzo dobrze. Jeżeli jednak ktoś ma inną propozycję zamiast ASUS'a - chętnie ją rozpatrzę.

 

4. Najbardziej interesowałaby mnie konkretna odpowiedź, a nie rozmowa o tym, o czym pisałem wyżej (czyli żadnych wojen Radeon vs NVidia, kłótni na temat, która firma lepsza itp. itd.)

 

A więc do rzeczy - mam tutaj oto te dwie karty (specyfikacja i opis w linkach):

 

1. ASUS GTX 660 Ti

2. ASUS GTX 670.

 

Teraz moje pytanie brzmi: Czy różnica w cenie tych kart jest warta ich różnic w wydajności?

Czyli prościej mówią - czy warto dopłacać te 300 zł do GTX 670 czy nie? Różnice wydają się niewielkie: pierwsza ma lepsze taktowania, druga zaś większą szynę pamięci.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź,

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

2. Radeon nie taki zły ;)

 

3. Zamiast asusa możesz brać evge lub gigabyte ;) (tutaj skłaniam się ku gigabyte cichsza niż evga). Ale Sam mam Asusa i chwalę ;)

 

Szyna zawsze się większa przyda ;) . Gtx 670 i tak jest wydajniejszy. A można go podkręcić tak by był jak nie podkręcany gtx 680 ;)

Jeżeli masz na tyle pieniążków to bierz. Ja bym tutaj bardziej rozczulał się czy 2gb pamięci to nie za mało będzie. Chociaż z drugiej strony powinno spokojnie jeszcze starczyć przez jakiś czas. Zobacz na testy gtx 670 vs 660ti różnica dosyć spora.

Link to post
Share on other sites

Tak jak Kolega wyżej napisał. Bierz śmiało GTX'a 670 od Asus'a lub Gigabyte'a. Evga również jest bardzo dobra, lecz w odróżnieniu od 2 poprzednich jest to "referent", czyli trochę głośniejsze i cieplejsze oraz mniej podatne na OC ;)

Jeśli nie interesujesz się "moddingiem" i nie odstrasza Cię niebieskie pcb w Gigabycie, to chyba będzie najlepszy wybór.

Edytowane przez B o r o
Link to post
Share on other sites

Takie trochę głupie pytanie. Trochę jakby się zastanawiać czy kupić audi a3 czy a6...

Oczywiście ze 670 jest wydajniejszy bo to karta z innego segmentu ~400PLN droższa.

 

Kolejna sprawa to fakt, że nie podałeś kompletnie nic o konfiguracji tego kompa co składasz. Doradzacie mu 670 a może kolega sobie wymyślił i3 do tego.

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

Teraz moje pytanie brzmi: Czy różnica w cenie tych kart jest warta ich różnic w wydajności?

Czyli prościej mówią - czy warto dopłacać te 300 zł do GTX 670 czy nie? Różnice wydają się niewielkie: pierwsza ma lepsze taktowania, druga zaś większą szynę pamięci.

 

szyne i ropy 192vs256 24vs32

 

co do karty to warto dopłacić , przy maks detalach z włączonymi upiększaczami takimi jak msaa , gtx670 bez problemu przebija 660ti , bo mniejsza szyna i ropy dadzą o sobie znać w wielu grach przy MSAAx4 i MSAAx8 strata z 15% nawet do ponad 20%

http://img94.imageshack.us/img94/8786/zz192bitvs256bit.gif

 

 

dodatkowo z eurogamera masz dobrze zrobione porównanie 660ti 192bit 24rop vs 7850 256bit 32rop , widać jak w wyniku węższej szyny i ropów mamy dropy animacji do poziomu 7850

 

od ok. 45sekundy możesz zacząć oglądać , jak dla mnie wybór karty oczywisty czyli gtx670

http://www.youtube.com/watch?v=lH9u-sgSHcc&feature=player_detailpage

Link to post
Share on other sites

Do autora. Nad czym tu sie w ogóle zastanawiać? 660Ti czy 670? Nie kumam za bardzo. GTX 670 to segment wyższy, jest wydajniejszy ale i droższy. GTX 660Ti jest od niego wolniejszy choć oczywiście nadal wydajny. Masz kase na 670 to go bierz. Nie zamierzasz aż tyle wydawać to bierz 660Ti. Co tu jest do zastanawiania. Swoją drogą niedługo planuję zmienić obecne auto bo za dużo pali. Kolejne ma cechowac się niskim spalaniem i tu mam pytanie. Czy wybrać Fiata Pande 1.1 Multi Jet czy Vectrę C 3.2 V6?

Link to post
Share on other sites

Sam mam Asusa GTX670 z którego jestem bardzo zadowolony ale jak miałbym kupować dzisiaj to pewnie wziąłbym 660ti. IMHO GTX670 jest za dobrym GPU i w większości jego moc idzie w przysłowiowy "gwizdek" :P. Wszystko zależy od tego jakie ma się potrzeby i oczekiwania.

Swoją drogą niedługo planuję zmienić obecne auto bo za dużo pali. Kolejne ma cechowac się niskim spalaniem i tu mam pytanie. Czy wybrać Fiata Pande 1.1 Multi Jet czy Vectrę C 3.2 V6?

Załóż pytanie w innym dziale albo na forum samochodowym :P.
Link to post
Share on other sites

Tyle, że HD7970 Ghz Edition jest w cenie GTX 670, a wydajnością przewyższa GTX 670 Za to można też znaleść referenta GTX 670 w baaardzo dobrej cenie: http://www.denikomp.pl/palit-geforce-gtx-670-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-2xdvi-(69,10821,80641).aspx

Zaciekawił mnie ten Palit 670. Warto na niego postawić? Cena zaskakująco niska. Jak wypada w porównaniu do 660ti od Gigabyte?

Link to post
Share on other sites

Ten palit to żadna okazja. tu: http://www.agito.pl/S/agito-pl.1/gtx%20670 masz 670 od gigabyte droższego o 30 zł a kultura pracy dużo większa. Jak wolisz wersje nie OC to masz tutaj http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-670-2gb-ddr5-pci-e-box-84-593877.html. (droższy o 10 od tego palita)

Link to post
Share on other sites

Jeśli różnica finansowa nie stanowi problemu, stawiam na GTX670. Miałem obie w ręku w tym tygodniu, niby tylko do benchmarków i suchego porównania specek, 670 jest znacznie mocniejsze.

 

Serwis ASUS jest na dobrym poziomie, niedopatrzenia zdarzają się wszędzie, reszta zależy od zaciętości w rozgłaszaniu błędu po stronie poszkodowanego. Zawsze przepraszamy każdego użytkownika za ewentualne problemy, zawsze dokładamy też starań do szybkiego i skutecznego rozwiązania problemu. Za swoim pośrednictwem zapewniam kontakt i pomoc w każdej sprawie. Nie bez znaczenia jest też miejsce zakupu urządzenia, tego tłumaczyć nie muszę :). Wybór należy do każdego Klienta.

Link to post
Share on other sites

Jeśli różnica finansowa nie stanowi problemu, stawiam na GTX670. Miałem obie w ręku w tym tygodniu, niby tylko do benchmarków i suchego porównania specek, 670 jest znacznie mocniejsze.

 

Serwis ASUS jest na dobrym poziomie, niedopatrzenia zdarzają się wszędzie, reszta zależy od zaciętości w rozgłaszaniu błędu po stronie poszkodowanego. Zawsze przepraszamy każdego użytkownika za ewentualne problemy, zawsze dokładamy też starań do szybkiego i skutecznego rozwiązania problemu. Za swoim pośrednictwem zapewniam kontakt i pomoc w każdej sprawie. Nie bez znaczenia jest też miejsce zakupu urządzenia, tego tłumaczyć nie muszę :). Wybór należy do każdego Klienta.

 

Tylko jeśli chcecie reklamować produkt w tej firmie to liczcie się z rozliczeniem, które potrwa 2-3 miesiące. Doświadczyłem tego na własnej skórze i odradzam!

Link to post
Share on other sites

Przepraszam za późną odpowiedź, ale miałem mało czasu. Już spieszę z kilkoma wyjaśnieniami:

 

1. Kilka osób zdziwiło, jak można zastanawiać się między GTX 660 TI a 670. Otóż dla mnie te 300-400 zł różnicy to nie byle co. Mój fundusz na komputer jest ograniczony, więc liczy się dla mnie każda złotówka. Nie wątpię w to, że GTX 670 jest lepszy. Chodzi mi tylko o to, czy jest wart swojej ceny.

 

2. Niektórzy wspominali też o pozostałych podzespołach. Zamierzam kupić procesor Intel Core I5 3570k. Niestety na i7 już mi nie starczy kasy.

 

Dzięki wszystkim za udzielone informacje. Na razie jestem bardziej przekonany do 670, lecz temat pozostawiam wciąż otwarty. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...