Skocz do zawartości

i5 2500k niepokojąca temperatura core#1


Recommended Posts

Witam.

Mam CPU: Intel Core i5-2500K obecnie pracuje na stocku

Cooler: Zalman CNPS10X Performa

Mobo: AsRock P67 PRO3 B3

 

Zauważyłem że w idle Core#1 jest cieplejszy od pozostałych rdzeni o jakies 10 stopni.

Przy obciążeniu miedzy Core#1 a dwoma innymi rdzeniami - Core#2 i 3 jest róznica 4-5 stopni

Screen: http://imageshack.us/f/831/sfka.jpg/

 

Jest się czym niepokoić?

Link to post
Share on other sites

Mam w pokoju temperature pokojową, nie mam 10st... w kurtce nie siedzę przy komputerze :E

Ale czy to nie jest dziwne w idle różnica jest 10 stopni a w stresie różnica się zmniejsza do 4-5 stopni między core 2 i 3.

Core#0 zawsze mam najchłodniejszego...

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites

screen był zrobiony na "poczekaniu", w pokoju mam tez jakies 20 stopni

Przedni wentylator w budzie wciąga chłodne powietrze... tył obudowy mam obrucony w stronę grzejnika :]

Na screenie 1 HWMonitor to idle, a drugi ten na tle OCCT to temp w stresie... widac że są wyższe i napięcie cpu tez o tym wskazuje...

Pisalem że w idle - 1600Mhz róznica między najzimniejszymi a najcieplejszym rdzeniem wynosi jakies 10 stopni.

W stresie widac ze screena jak jest... różnica miedzy dwoma rdzeniami zmniejsza się do 5 st a do jednego nadal zostaje 10st.

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites

Jak bardzo prawdopodobne jest to ze czujnik temperatury jednego rdzenia padnie? Mam co prawda innego procka bo 3570k ale sytuacja podobna. Wlaczylem p95 przy oc do 4,1 i temperatura pokazywana przez core#0 zdechla, a wlasciwie to pokazuje ciagle 1,5 stopnia w OCCT. PRzejmowac sie tym czy przy temperaturach kierowac sie pozostalymi rdzeniami? Albo moze to powazniejsze i powinienem odpuscic sobie krecenie? Nic z napieciami nie robilem.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

Jak bardzo prawdopodobne jest to ze czujnik temperatury jednego rdzenia padnie? Mam co prawda innego procka bo 3570k ale sytuacja podobna. Wlaczylem p95 przy oc do 4,1 i temperatura pokazywana przez core#0 zdechla, a wlasciwie to pokazuje ciagle 1,5 stopnia w OCCT. PRzejmowac sie tym czy przy temperaturach kierowac sie pozostalymi rdzeniami? Albo moze to powazniejsze i powinienem odpuscic sobie krecenie? Nic z napieciami nie robilem.

 

Właśnie nie wiem jak to jest z tymi czujnikami i czy czasem to się nie zalicza na gwarancję?
Link to post
Share on other sites

W moim i5 3570k@stock mam również różnice dochodzące do 10C na rdzeniach.

 

Przykładowo u mnie wygląda to mniej więcej tak:

IDDLE : core0 : 23-25, core1:25-27, core2: 30-31,core3: 19-21

STRESS: core0: 46-48, core1: 47-49, core2: 51-52, core3: 42-23

 

Przewertowałem zagraniczne fora i z tego co wyczytałem to normalny objaw i nie trzeba sie niczym przejmować :)

Część osób sugerowała poprawę coolera ew. ponowne nałożenie pasty termoprzewodzącej. Niestety po tych zabiegach nic sie nie zmieniało, dlatego też ja zostawiłem tak jak jest :) ( średnio chciałoby mi się ponownie zakładać TT Macho :D)

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedzi i rozwianie moich wątpliwości :)

Co do nakładania nowej pasty to i tak będę musiał ją nałożyć gdyż podkręcony i5 2500k do 4Ghz na Zalman CNPS10X Performa osiąga 67 stopni wg. mnie zdecydowanie za dużo,a nie wiem jaką pastę zastosował poprzedni właściciel gdyż kupowałem cały zestaw już złożony...

 

Temat można zamknąć.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...