Skocz do zawartości

Sprzęt nie rusza (G31 + e5300)


Recommended Posts

Witajcie

 

Dziś kupiłem płytę GA-G31M-ES2C i procesor e5300. Do tej dołączam dysk ide ata i nagrywarkę ide ata. W biosie zmieniam mnożnik na 13, FSB zostaje 200, mam więc 2.6GHz - tyle ile ma być. Dodam, że wkładam pamięci Patriot 2GB 800 CL4 w jednej kości. Uruchamiam komputer, dysk zostaje wykryty, następuje przejście do następnego ekranu iii... klops. Restart. Próbowałem chyba wszystkiego - zmieniałem mnożnik, podnośniłem napięcia, FSB inne ustawiałem i echo. Manualnie próbowałem ustawiać - nic. Ktoś wie co robię źle?

Link to post
Share on other sites

Wiec tak: dysk 5 min wcześniej działał na starym kompie. Na dysku jest zworka ustawiona w taki sposob:

 

..|..

.. ..

 

Pionowo górny i dolne środkowe - nie wiem co z tym robić.

 

Ekran powitania płyty, wyświetla napęd, dysk, RAM, kolejny ekran, wczytuje i nagle frytki. Logo windowsa ni ma. Tuż przed tym restart.

 

 

y0ddh4 - już próbuję acz nie wiem czy to dobrze robię... choć wiele razy montowałem kompy i było okej :\

 

 

 

EDIT: grafa jest zintegrowana, ale jak podpiąłem swoją było to samo. Zworki na środku czyli master.

 

W biosie dysk jako Ide Channel 0 Master.

 

Bez napędu wszystko się dzieje cholernie wolno... zanim się wejdzie do BIOSu mijają wieki...

Link to post
Share on other sites

Odpalam na systemie, który tam był wcześniej...Możliwe żeby to była tego wina? Naprawa z dysku CD Win XP skasuje cały pulpit i jego zawartość, tak?

 

@Edit: nie no poważnie to może być przyczyna? Fakt faktem dysk działał ze sprzętem na P 1.8 i płycie z RAM pc2100, ale żeby system na nowo stawiać trzeba było?

Link to post
Share on other sites

jest też taka opcja o której mało niektórzy wiedzą, otóż robi się to tak wkładasz płytke z systemem i instalujesz na tą samą partycje na której jest system bez formatu, ale przy pierwszym restarcie wyciągasz płyte, wciskasz F8 i uruchamiasz drugi system a jak sie juz uruchomi, to kasujesz tą wstepna instalke z dysku i usuwasz linijke z boota zawierająca tą instalkę i działa

Link to post
Share on other sites

Dzięki Wam serdeczne :) z moim jako systemowym startuje :) Planuję sformatować dysk systemowy na tamtym dysku i zainstalować na czysto Windę. Czy tak będzie w porządku?

 

Co najlepsze: napęd w tamtym kompie NIE DZIAŁA :) a jak podepnę inny NIE WIDZI DYSKU NA ATA. Cyrk na kółkach. Nie mogę użyć swojego napędu żeby zainstalować system nawet... Co teraz? :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...