Skocz do zawartości

Dziwne spadki FPS.


Gość effendi360

Recommended Posts

Gość effendi360

Witam.

 

Mam problem i to konkretny. Zabiło mi to ćwieka niezłego i za wafla nie wiem o co chodzi, może wy coś poradzicie. Otóż od jakiegoś czasu dopadają mnie dziwne spadki fpsa. Wygląda to w ten sposób, że podczas grania w grę fps nagle zjeżdża ostro w dół na poziom 10/20 klatek natomiast co dziwne, gpu w tym czasie zaczyna pracować na 99%, zegary też lecą na max. Gdy zminimalizuję grę na pasek i wejdę w nią ponownie problem znika. Próbowałem już innych sterowników - jest to samo. Będę dziś po pracy dopiero robił czysty reinstal systemu. Chciałbym też przeflashować bios na karcie. Oczywiście programik od asusa nie działa i wywala mi info: "your graphic card of current system does not match this vbios".

Podpowie ktoś jak to zrobić inaczej, bo jeszcze nie miałem nigdy okazji.

Link to post
Share on other sites

Miałem podobnie w grze motocross madness. Gra sprzed kilku lat a naglę mój GTX580 ciśnie na 100% gdzie FPS spada do 10-15. Uruchomienie komputera ponownie naprawiało problem.

 

Chyba coś nie tak było z przeglądarką internetową bo jeśli ta jest zamknięta to problem nie występuje. Czy masz przeglądarkę w tle odpaloną? Czy jest to firefox?

 

Nie rozumiem ludzi, którzy jak coś w komputerze dziwnie działa to od razu reinstal systemu. Strasznie to dziecinne.

Link to post
Share on other sites

Miałem kiedyś na starym kompie podobny problem z ME2, gdzie ostre spadki miałem pomimo tego, że wcześniej wszystko chodziło cacy. Problem rozwiązałem wchodząc w menadżera i ustawiając priorytet "Wysoki" dla danej gry (w tym wypadku ME2).

 

 

@Up

 

Może ma inny powód na reinstall systemu? Jego sprawa co sobie tam robi i nie nam to oceniać :P, więc calm down.

Edytowane przez Dip79
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

System od stycznia i tak był zasyfiony. Prędkość SSD też zaczynała już spadać, więc przy okazji je zrestetowałem.

 

Nie rozumiem ludzi, którzy jak coś w komputerze dziwnie działa to od razu reinstal systemu. Strasznie to dziecinne.

Nie rozumiem ludzi, którzy tak olewają swój sprzęt. Jak przegrałem 60h w Fallouta 3 i nic się nie działo, a teraz ZA KAŻDYM razem gdy odpalam grę po dwóch minutach mam akcję ze spadkiem, to chyba wyraźnie coś jest nie tak. U mnie w sprzęcie, ma wszystko działać jak żyleta.

Link to post
Share on other sites

U mnie w sprzęcie, ma wszystko działać jak żyleta.

A co to za sprzęt? Może choć podasz konfigurację bo szklana kula mi się zepsuła :P

 

Poza tym jakie temperatury w stresie (HWMonitor), pokaż status smart dysku (MHDD / HDTune / CrystalDiskInfo), przeskanuj pamięci Memtestem, wykonaj defragmentację dysku, czyszczenie CCleanerem, sprawdź MBAM'em i Spybotem oraz ESET'em Online...

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

A co to za sprzęt? Może choć podasz konfigurację bo szklana kula mi się zepsuła :P

http://forum.benchmark.pl/user/29070-effendi360/

 

 

Poza tym jakie temperatury w stresie (HWMonitor), pokaż status smart dysku (MHDD / HDTune / CrystalDiskInfo), przeskanuj pamięci Memtestem, wykonaj defragmentację dysku, czyszczenie CCleanerem, sprawdź MBAM'em i Spybotem oraz ESET'em Online...

Thank you, Mr Obvious ! A teraz napisz coś, o czym jeszcze nie wiem...

Link to post
Share on other sites

Miałem podobnie w grze motocross madness. Gra sprzed kilku lat a naglę mój GTX580 ciśnie na 100% gdzie FPS spada do 10-15. Uruchomienie komputera ponownie naprawiało problem.

 

Chyba coś nie tak było z przeglądarką internetową bo jeśli ta jest zamknięta to problem nie występuje. Czy masz przeglądarkę w tle odpaloną? Czy jest to firefox?

 

Nie rozumiem ludzi, którzy jak coś w komputerze dziwnie działa to od razu reinstal systemu. Strasznie to dziecinne.

 

reinstalka systemu ok 1h ,to nie wiele bo taką usterke można szukać nawet z kilka dni , pozatym porady przez internet nie są łątwe
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

nagły spadek fps do 10-15 i nie wiem o co kaman.. I tak jest cały czas..

A wtedy też gpu zaczyna Ci lecieć na 99% jak masz ten spadek ?

Zaraz będę robił w końcu reinstal bo nie miałem czasu i dam znać czy się poprawiło.

 

Póki co:

 

- zrobiłem update biosu na płycie

- przeflashowałem bios na GPU

- zresetowałem SSDki prz czym: ten systemowy ma jakąś dziwną akcję, podczas testu HDTUNE wskaźnik na samym początku zjeżdża ostro w dół na 33mb/s, potem jest już normalnie.

 

Tym razem wyłączę całkowicie swapa. Przy 8gb RAM raczej nie jest on potrzebny nie ?

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

ja uważam że przy takim OC procka mogą się różne rzeczy dziać

To OC było testowane 24h w linX. Nic nie ma prawa się przez to dziać.

 

no to clrcmos

Już dawno zrobione.

 

EDIT:

 

Póki co... to jedyny problem jaki mam na pewno do padnięty systemowy SSD. Bios raz go wykrywa raz nie, windy się zainstalować nie da. Jest 0% instalacji i po jakimś czasie wywala błąd. Drugi identyczny SSD ten sam model tylko 120GB shlashowany tym samym firmware - działa bez problemu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...