Skocz do zawartości

Problem w kartą graficzną


Recommended Posts

a moze tak opisz co masz w srodku? zasilanie od karty podpięte?

 

Tak podpięte, nawet zmieniłem kabelek zasilania karty na inny ale to nic nie dało.

cały zestaw:

proc: AMD Athlon II X2 240

karta graficzna: MSI Radeon 6850 Cyclone PE

mobo. MSI gf615m-p33

zasilacz: OCZ 550W Fatal1ty

HDD: WD Caviar Blue

4gb ram ddr3

+ nagrywarka

Link to post
Share on other sites

Witam, podbijam temat.

U mnie dziś podziało się podobnie, przy czym przez noc komputer był nietykany. O 1 w nocy działał pięknie, o 8 rano karty nie wykrywało. Karta to HD6770 od Gigabyte;a, mobo Asusa M4A77TD, proc AMD Phenom II x4 965BE, zasilacz OCZ StealthXstreamII 500W.

Po włączeniu komputera wentylatory zaskakują, procek i ram sprawne, dyski chodzą, nie chodzi natomiast karta i nie ma bipnięcia biosu. Było czyszczenie slotu sprężonym powietrzem, było przecieranie styków karty, był clear cmos baterią i zworką. Nic to nie pomaga.

Po przełożeniu karty na stareńkiego radeona x550 komputer się uruchamia. Ma ktoś jakiś pomysł co się mogło stać z tą kartą? (o ile z kartą)

 

Pozdr.

Link to post
Share on other sites

Ok, błedna interpretacja.. Na drugim komputerze nie wiem, nie posiadam takowego z odpowiednią płytą. Natomiast pytanie, jeśli padnięta na 99%, to jak skąd i dlaczego? Nic nie było w środku ruszane.

 

Bez sprawdzenia w innym komp nie wiadomo czy to karta chyba że podłączysz głośniczek do pł gł. Chyba 1 długi 2 krótkie
Link to post
Share on other sites

Zależy na jakiej płycie. Award 1 długi 2 krótkie to błąd parzystości ramu (brak wpiętych kości lub kości popsute). AMI 8 dzwięków obojętnie w jakim wariancie to błąd karty graficznej z reguły - albo karty nie ma, albo uszkodzona.

Głośniczek mam (przyzwyczajenie od lat). Po włączeniu koputera z feralnym radeonem cisza jak makiem zasiał. Po wyjęciu karty (jako że mam AMIbios) 8 piknięć - czyli karty brak. Po ponownym wpieciu znów cisza. Wszystkie kable podopinane

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...