Skocz do zawartości

Jaką płytę główną?


Recommended Posts

Witam.

Mam zamiar kupić na święta lub na nowy rok nową płytę główną.

Mam narazie 3 typy:

http://www.ceneo.pl/1536763 - Asus P5QC

http://www.ceneo.pl/3155151 - MSI P45-C51

http://www.ceneo.pl/2587118 - Asus P5E3 PRO

 

Parametry komputera:

 

CPU: Intel Core2 Duo E7300 2,66GHz @ 3,16GHz

karta graficzna: nVidia GeForce 9800 GT

pamięć RAM: Kingston DDR2 800Mhz @ 970Mhz 4 GB - pod DDR3 będą nowe

 

Proszę o jakieś propozycje którą najbardziej się opłaca kupić i dlaczego

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z tymi używanymi. Kup płytę na P35, zaoszczędzisz sobie sporo kasy, a działanie masz identyczne jak w przypadku P45. Coś tego typu już daje radę: Gigabyte GA-P35-DS3R. Sam miałem i polecam :) Chipset P45 jest praktycznie taki sam jak P35, dodano tylko nowy mostek południowy, zmieniono proces technologiczny na 65nm i dodano PCI-Express 2.0. Dla normalnego użytkownika, nic z tych rzeczy nie ma większego znaczenia. Za zaoszczędzone 150zł kupisz sobie fajne chłodzenie na procka i podkręcisz go mocniej, co da lepsze efekty niż "wypasiona" płyta.

 

Od razu też wybij sobie z głowy pomysł z DDR3 i procesorem z architekturą Core 2 (kontroler pamięci w NB) - strata pieniędzy, brak wzrostu wydajności. Teraz masz dobre pamięci, w dodatku 4GB - nie trzeba zmieniać nic.

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z tymi używanymi. Kup płytę na P35, zaoszczędzisz sobie sporo kasy, a działanie masz identyczne jak w przypadku P45. Coś tego typu już daje radę: Gigabyte GA-P35-DS3R. Sam miałem i polecam :) Chipset P45 jest praktycznie taki sam jak P35, dodano tylko nowy mostek południowy, zmieniono proces technologiczny na 65nm i dodano PCI-Express 2.0. Dla normalnego użytkownika, nic z tych rzeczy nie ma większego znaczenia. Za zaoszczędzone 150zł kupisz sobie fajne chłodzenie na procka i podkręcisz go mocniej, co da lepsze efekty niż "wypasiona" płyta.

 

Od razu też wybij sobie z głowy pomysł z DDR3 i procesorem z architekturą Core 2 (kontroler pamięci w NB) - strata pieniędzy, brak wzrostu wydajności. Teraz masz dobre pamięci, w dodatku 4GB - nie trzeba zmieniać nic.

Chłodzenie na procka mam, Scythe Ninja 2B więc tego mi już nie trzeba. A procka nie mogę dalej podkręcić bo nie pozwala mi na to moja standardowa płyta MSI za 100 zł i pamięci ram które osiągnęły już swoje maximum. Między innymi dlatego chcę kupić nową, już lepszą płytę główną i jakieś wydajniejsze pamięci ram, myślę już o przesiadce na DDR3. Żadnych Cross Fire mi nie potrzeba ponieważ uważam że to jest zbędny bajer mało dający wydajności kart graficznych.

Czy na tej karcie MSI P45-C51 wytrzymam co najmniej 2 lata i czy opłaca się ją kupić?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...