Skocz do zawartości

Asus P8P67 Deluxe rev.3 - pierwsze uruchomienie komputera, płyta nie wstaje.


Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie :)

Jestem tutaj nowym użytkownikiem i mam nadzieję, że zagoszczę na stałe... interesuję się komputerami tak jak większość z Was, mam nadzieję, że współpraca będzie owocna ;)

no ale ja nie o tym...

więc..

siedzę w UK i wczoraj przyszły mi części do komputera który złożyłem z myślą o tworzeniu muzyki a nie o grach...

podaję specyfikację

 

Intel Core i7 2600k

Asus P8P67 DELUXE rev.3

Samsung SSD 830 128gb

Asus Radeon 7770 DirectCU

Corsair CMZ8GX3M2A1866C9 8GB (2 x 4GB) DDR 3 Vengeance Memory

OCZ ModXStream 600W

 

dysku HDD jeszcze nie zamawiałem...

 

no i ...wczoraj złożyłem ową specyfikację i niestety komputer nie wstaje...na monitorze nic się nie wyświetla.. pikanie z płyty głównej wskazuje na błąd karty graficznej, dzieje się tak od samego początku.. podłączyłem dodatkowe zasilania, uważam, że wszystko jest podlączone tak jak powinno..

od samego początku pokazywały mi się trzy błędy A0 A2 a na samym końcu pojawia się zawsze AE..

patrzyłem w książeczce Asusowej co oznaczają te błedy, ale niewiele mi mówią, ponieważ wszystko powinno hulać aż miło.. po prostu - problem z bootowaniem.. pali się czerwona lampka przy karcie graficznej, która wskazywałaby na błąd grafiki ale nie chce mi się w to wierzyć.. czytałem na anglojęzycznych forach, że jest to bardzo popularny błąd płyt Asus P8P67 .. czy czeka mnie wymiana płyty głównej?

 

ps. załączam filmik pokazowy - http://www38.zippyshare.com/v/79147350/file.html

Edytowane przez DelianoCarl
Link to post
Share on other sites

okazało się, że jestem kompletnym debilem i nie podpiąłem dodatkowego zasilania do karty graficznej ... ;|ale mam kolejny problem... chcę zainstalować Windowsa XP SP3 ... ale niestety Instalator systemu nie znalazł żadnych stacji dysków...a mam podpięty dysk SSD Samsung 830... hmmm....? jakieś sugestie? czy zanim bede instalował system na dysku SSD musze zainstalować coś wcześniej? ;) jakiś kontroler czy cuś?zaznaczam, że nie mam postawionego jeszcze żadnego systemu ;)

 

ps. w EFI Bios , został wykryty.

Edytowane przez DelianoCarl
Link to post
Share on other sites

Instalując XP na tym zestawie musisz podać dodatkowe sterowniki do kontrolera SATA

 

Na początku pyta o to instalator XP - "włóż dyskietkę i naciśnij F6 by zainstalowac dodatkowe sterowniki" czy coś w ten deseń

 

na stronie http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1155/P8P67_DELUXE/#download

 

gdy wybierzesz System XP to w zakładce SATA znajdziesz sterowniki które trzeba podac podczas instalacji XP

 

wtedy zobaczy dysk

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No więc tak... Dziękuję za sugestię, też pomyślałem o dodatkowej instalacji sterowników SATA , aczkolwiek nie mam stacji dyskietek :D

na szybko wyczytałem że skutkuje zmiana w biosie trybu AHCI na IDE .. i znalazło dysk..ruszył instalator....ale na chwilę..

 

niestety teraz mam kolejny problem, bo wywalil mi blad, ze potrzebuje jakichs plikow z dodatku SP3

potrzebny jest plik "asms" :| domyslna sciezke pokazuje mi GLOBALROOT\DEVICE\CDROM0\I386 ....

Masakra... :) myślę, że jest to spowodowane tym niekompatybilnym dyskiem SSD..

 

Instalacja Windows 7 chwilowo odpada, poniewaz wiele programow muzycznych, wirtualnych instrumentow itp nie są kompatybilne z "siodemką" i po prostu nie działają...

 

ale.. zainstaluję ten system kiedy kupię drugi dysk SSD i dysk HDD (do danych) bo będę pracował na grafice (photoshopy itp tym też się zajmuję)..

wtedy właśnie będę pracował na WIndows 7 :) dlatego kupiłem 8gb pamięci... wiem, że win xp czyta tylko 3gb :)

 

same problemy z tymi komputerami, wszystko pod górkę ;D

Link to post
Share on other sites

całkiem możliwe, że wywalił mi ten błąd przy instalacji bo nie zainstalowałem na początku dodatkowych driverów do sata tak jak sugerował mi wrzesio :)

zainstalowałem na próbę win7 i instalacja przebiegała bez problemów :)

nosnik z xp jest w dobrej formie instalowalem kilka dni temu na innym kompie :)

 

ehhh.. niepotrzebna była ta panika, wszystko zaczeło sie od tego ze nie podpialem dodatkowego zasilania do grafiki.. i stąd te błędy.. aczkolwiek, kiedy zaczalem czytać o tym..był to bardzo częsty problem ;) myslalem ze wystąpił tez i u mnie..i czeka mnie wymiana płyty..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...