Skocz do zawartości

7870 czy 6970


Recommended Posts

Do procesora autora do gier tylko i wyłącznie HD7850, mocniejsza HD7870 będzie już ograniczana.

 

jak ciebie czytam to mam na myśli tylko jedno, czy ciebie trzepie ?

Phenom II X6 będzie ograniczał HD 7870 chłopie, do szkoły marszem *********aj,

 

jak czytam takich twórców to mnie krew zalewa ...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do procesora autora do gier tylko i wyłącznie HD7850, mocniejsza HD7870 będzie już ograniczana.

 

ale pierdoły opowiadasz, wyjaśnij mi jak ten proc ma go ograniczać skoro miałem 560ti i po przesiadce na 7870 poczułem około 15 fps wzrostu wydajnosci a miałem w slocie grafe GTX 6990 i miałem wtedy około 40 fps wiecej od 560 ti, i gdyby nie zasilacz który po prostu wyłączył kompa to bym więcej pobenchmarkował, wszystko to na 965BE czyli na słabszym procu niż ma autor tematu

 

chyba że masz ambicje odpalać crysisa jedynke w max detalach, to wtedy fakt ale phenom ograniczy FPS w stosunku do grafy, przy BF 3 albo CRYSIS 2 albo skyrim itp to śmiga tak szybko że czasem aż ogranicznik FPS by się przydał bo nie ogarniam

 

ja kminie czy crossa nie zbudować z 2x 7870 na moim phenomie:D po OC do 4,2 a tu takie pierhhmmhmmh

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Phenom II X6 będzie ograniczał HD 7870 chłopie, do szkoły marszem *********aj,

Po pierwsze primo - pokaż mi grę, która wykorzystuje więcej niż cztery rdzenie / wątki. Ten procesor w grach na dzisiaj będzie się zachowywał jak czterordzeniowiec zatem nie będzie różnicy między nim a chociażby ustawionym 'zegar w zegar' Phenoemem II x4 965.

Po drugie primo - taka jest prawda której nie zmienisz - AMD Phenom II to nie Intel Core i5 i nie można w nieskończoność dawać do niego coraz mocniejszych kart graficznych - to co napisałem to maksimum dla niego, czy Ci się to podoba czy tez nie. Zresztą poszukaj sobie w sieci na różnych forach to sam się przekonasz. 8)

 

ja kminie czy crossa nie zbudować z 2x 7870 na moim phenomie:D po OC do 4,2 a tu takie pierhhmmhmmh

Tia, na tym Asrocku 970 Extreme 3, który posiada marny układ multi-GPU 16x/4x i do tego w oparciu o Phenoma II? Weź nie rozśmieszaj ludzi tym stwierdzeniem :D
Link to post
Share on other sites

Do procesora autora do gier tylko i wyłącznie HD7850, mocniejsza HD7870 będzie już lekko ograniczana.

 

Jak widac nie ktorym to nie przeszkadza, ze w miejscach zaleznych od CPU maja nadal wydajnosc jak na 6850, wazne ze da sie ustawic max detale i mowic, ze jest swietnie grajac przy slabej plynnosci. Phenom II byl dobry 3 lata temu i od tego czasu nic sie nie zmienilo, za 3 lata nadal bedzie swietny, a bulldozer pomimo ze od niego slabszy i tak jest wystarczajacy do gtx670. Oczywiscie kiedy brakuje argumentow mozna wykazac sie jak AMD Radeon Team chamstwem.

Link to post
Share on other sites

Oj specjaliści od siedmiu boleści...

Oczywiście że procesor może być słabszym ogniwem i niezależnie od karty graficznej będziemy mieli identyczny FPS, jeśli nie mieliście styczności z takim zjawiskiem i je negujecie "bo tak" to pozdrawiam komputerowców :)

IMO HD7870 jest odpowiednią kartą do AMD X6 (nie podałeś konkretnego modelu, może to 1100T - czyli coś pomiędzy 965 a 2500k)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oj specjaliści od siedmiu boleści...

Oczywiście że procesor może być słabszym ogniwem i niezależnie od karty graficznej będziemy mieli identyczny FPS, jeśli nie mieliście styczności z takim zjawiskiem i je negujecie "bo tak" to pozdrawiam komputerowców :)

IMO HD7870 jest odpowiednią kartą do AMD X6 (nie podałeś konkretnego modelu, może to 1100T - czyli coś pomiędzy 965 a 2500k)

 

Amd Phenom x6 1090T 4.02Ghz
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze primo - pokaż mi grę, która wykorzystuje więcej niż cztery rdzenie / wątki. Ten procesor w grach na dzisiaj będzie się zachowywał jak czterordzeniowiec zatem nie będzie różnicy między nim a chociażby ustawionym 'zegar w zegar' Phenoemem II x4 965. Po drugie primo - taka jest prawda której nie zmienisz - AMD Phenom II to nie Intel Core i5 i nie można w nieskończoność dawać do niego coraz mocniejszych kart graficznych - to co napisałem to maksimum dla niego, czy Ci się to podoba czy tez nie. Zresztą poszukaj sobie w sieci na różnych forach to sam się przekonasz. 8)

no popatrz moder fanboy bo AMD to nie Intel I5 ?

buhahaahaha

popatrz na testy AMD i GPU od AMD a Intel i grafa od AMD lepsze wyniki są na AMD i AMD dlaczego ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przecież Gigabyte i Sapphire również mają rewelacyjne chłodzenie i dobry zapas OC...

 

Chyba w obu(na pewno w szafirze) słabo kręcą się pamięci(techpowerup), wiem, że to mało ważne w grach ale jednak... no i Szafir ma 2 lata gwarancji, jeżeli więc nie jest sporo tańszy to wolałbym Asusa lub MSI(tu jest niestety głośno, ale to w testach użytkownikom to nie przeszkadza)

 

edit- jednak GB 7870 ok z pamięciami, pochrzaniło mi się z 7850 tam GB trochę słabiej od reszty się kręcił w ogóle.

Edytowane przez Barsa
Link to post
Share on other sites

miałem 560ti i po przesiadce na 7870 poczułem około 15 fps wzrostu wydajnosci

Szok..... , w BF3 czyli grze która ciąganie wydajność tylko z GPU różnica wynosi 10 fpsów.

Naprawdę musisz mieć sokole oko / oko pilota / oko kogoś z X-menów żeby przy 40 fpsach odczuć gołym okiem wzrost 10-15, gdzie ludzie oko obraz 30 fpsów widzi jak płynny i naturalny

 

http://tpucdn.com/reviews/AMD/HD_7850_HD_7870/images/bf3_1920_1200.gif

 

Chyba że grasz w 1280/1024 - n/c

 

w stosunku do grafy, przy BF 3 albo CRYSIS 2 albo skyrim itp to śmiga tak szybko że czasem aż ogranicznik FPS by się przydał bo nie ogarniam

 

http://static.techspot.com/articles-info/467/bench/CPU_2.png

 

No przydałby Ci się ten licznik naprawdę, bo chyba sama myśl i świadomość tego że masz super ekstra grafę w kompie dodaje Ci 40 fpsów, szczególnie przy 1100T

 

W ogóle jak Ty możesz coś pisać o różnicach ilości fps, skoro nie masz nawet "licznika" - szokujące rzeczy piszesz, szkoda że inni fachowcy nie potrafią Ci co nie co przetłumaczyć.

 

Faktycznie daje czadu, ohohohohooooooooooooooooooooo .......

 

nie podałeś konkretnego modelu, może to 1100T - czyli coś pomiędzy 965 a 2500k)

No bez jaj ..... 1100T pomiędzy 965 a 2500k ? 1100T często wypada podobnie jak 985, zazwyczaj gorzej, 1100T jest raczej pomiędzy 965 stock a i3 2120.

 

ja kminie czy crossa nie zbudować z 2x 7870 na moim phenomie:D po OC do 4,2 a tu takie pierhhmmhmmh

Kmiń kmiń dalej ...... skoro Phenom X6 1100 ogranicza w niebywały sposób GTX590 w Crysisie 2 gdzie CPU nie jest tak ważnym ogniewem, a CF 7850 to wydajność większa od GTX590, życzę powodzenia, pomyślności i szerokości .....

 

http://static.techspot.com/articles-info/379/bench/CPU_01.png

 

Bierz Asusa(cichy, oc), MSI(oc) albo Gigabyte

Akurat nie trafiłeś ... co za pech .... nie ma to jak profesjonalne polecanie. Akurat chłodzenia Sapphire miażdzą konkurencję w serii 7xxx, w stresie są tak głośne jak reszta w idle.

 

http://www.purepc.pl/files/Image/artykul_zdjecia/2012/Przeglad_HD7850/glosnosc.png

 

Niemniej jeżeli różnica w cenie pomiędzy 7850 a 7870 jest mała to można upchnąć 7870 pod X6. Sam mam 7850 (1090 rdzeń) przy Phenomie II X4, a mając wcześniej 960T po odblokowaniu do X6 nie odczuwałem żadnej różnicy w wydajności. Pakowanie się w CF 7878 na 16x/4x pod X6 1100T będzie totalną porażką, nieporozumieniem rekordem świata w wywaleniu kasy w błoto ..... no ale widzę że cała rzesza użytkowników Ci bardzo dobrze doradza, szczególnie popierając swoje tezy niezbitymi argumentami i testami ..

 

gdyby nie zasilacz który po prostu wyłączył kompa to bym więcej pobenchmarkował, wszystko to na 965BE czyli na słabszym procu niż ma autor tematu

Kolega tym mnie najbardziej rozśmieszył - rób swoje benchmarki, oceniaj ilości fps na oko "bez licznika", ale błagam nie publikuj ich nigdzie.

Edytowane przez killahill
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Byl dobry czas na sprzedaz Phenoma i tania przesiadke na i5 przed ostatnimi obnizkami phenomow, mozna bylo zmienic platforme z cpu doplacajac stosunkowo niewiele. Ale przez porady fachowcow niestety wielu przegapilo ten moment i siedza na egzotycznych konfigach w rodzaju PII + 7870.

 

Mysle, ze trzeba teraz czekac az skoncza sie w detalu phenomy, bo Vishera na pewno zawiedzie.

Link to post
Share on other sites

Będziesz zadowolony z każdej tu wymienionej karty graficznej :)

 

A moim zdaniem z 5870 nie oplaca sie przesiadac na dowolna karte z tutaj wymienionych. 5870 to w przyblizeniu nie liczac teslacji poziom wydajnosci 7850, natomiast 7870 jest jedynie 20% szybsza. Uwazam, ze zmiana karta na innego Radeona nie ma sensu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...