Skocz do zawartości

7870 czy 6970


Recommended Posts

Tylko 20% :) Dodaj do tego OC do poziomu 7950 i mamy potwora, wiem wiem... 7850 też można podgonić do poziomu 7870 :)

No ok.

 

Tak czy inaczej porownuje dwie karty tj. 5870 vs. 7870. Nie ma pomiedzy nimi kolosalnej roznicy, bo tylko 20% + troche lepsze OC (5870 tez sie kreci), a wymiana 5870 na 7850 moim zdaniem w ogole nie ma sensu.

 

Moim zdaniem najlepiej wymienic na gtx660, karta nie droga, a zarazem wydajna w dx11. Choc trzeba przyznac, ze w grach dx9 hd5870 radzi sobie ciagle dobrze.

 

Pamietam jak po premierze 6970 na forach pojawialy sie pytania czy oplaca sie wymieniac 5870 na 6970. Najczesciej padajaca odpowiedzia bylo wlasnie cos w rodzaju 'jak nie masz co robic z pieniedzmi to wymieniaj'. 7870 jest co prawda szybsza, ale nie wiem czy wymiana sie oplaca.

Edytowane przez cyrix133.
Link to post
Share on other sites

Akurat nie trafiłeś ... co za pech .... nie ma to jak profesjonalne polecanie. Akurat chłodzenia Sapphire miażdzą konkurencję w serii 7xxx, w stresie są tak głośne jak reszta w idle.

 

A gdzie ja napisałem, że asus jest "najcichszy"?? Poleciłem 3 dobrze kręconą się karty z 3 letnia gwarancją... o Szafirze nic nie napisałem, dlatego, że np. dla mnie rok gwarancji więcej ma znaczenie, wiec wcale go nie ująłem w "wyliczance".... masz rację jakież to profesjonalne czepianie z Twojej strony.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem tu wystarczy HD7850 ale jeśli możesz dopłacić bierz HD7870, niemniej moim zdaniem będzie już lekko ograniczane, o czym pisało kilku przedmówców (vide killahill i gando). Którego producenta? Hmm... Po pierwsze to wg testów nie ma różnicy czy 1GB czy 2GB - http://pclab.pl/art51253.html a po drugie to Sapphire jest najcichsze i dość podatne na podkręcanie ale ma krótsza gwarancję niż większośc konkurencji. Chyba najlepiej kupić tego Asusa z testu ale... zależy, ile ma się do wydania. Jest też MSI lecz to TwinFrozr III które do cichych nie należy (takie było TwinFrozr II) I osobiście jednak zrezygnowałbym z serii HD69xx. Oczywiście - jeśli chcesz możesz wybrać HD7870 (referenta odrzuć na starcie) ale to już będzie maksymalne maksimum.

Link to post
Share on other sites

Niestety muszę zgodzić się z przedmówcami i doradzam ci max 7850 no ewentualnie 7870 - zakłądając że porządnie wykręcisz procesor przynajmniej do tych 4,0 co masz w sigu :) Nie jestem żadnym fanboyem - no może jestem fanem tego co w danym czasie za te same pieniądze da mi większą wydajność :)

Sam miałem do niedawna PII X4 955@4,0GHz i GTX 470 po sporym OC. Np w Crysis 1 i Warchead szlag mnie trafial bo gra notorycznie zwalniała do nawet poniżej 20 fps. W tych samych miejscach na 2500K (też @4,0 bo nie ma sensu więcej do mojej karty) mam 38-40 fps. Podobnie było w Arcania Gothic 4, GTA IV, Assassins creed revelations, Batman Arkham City...... minimalne fps róznią się od 5 do kilkudziesieciu fps. Oczywiście są gry którym wogóle "nie robi" CPU i w tych będzie ok - BF3 (o ile masz 4 rdzenie), Crysis 2, Metro....

 

Odpuść sobie gtx660 bo mając niedobory w dziale CPU warto wybrac radeona - mniejszy narzut sterowników na procek. Rozważyłbym dobrego niereferencyjnego 7850 - ewentualnie jak cię stać to dorzuć do 7870 ale wtedy najlepiej skatować do końca procesor - gdyby poszedł chociażby na te 4,3 już może byłoby lepiej. Na pewno nie kupowałbym mocniejszych kart typu 660TI 7950 i wyżej.

Edytowane przez joker5513
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jak ciebie czytam to mam na myśli tylko jedno, czy ciebie trzepie ?

Phenom II X6 będzie ograniczał HD 7870 chłopie, do szkoły marszem *********aj,

 

jak czytam takich twórców to mnie krew zalewa ...

 

a jak ja czytam takich to za to mnie krew zalewa.

 

pitole, robie niedlugo testy 7850, 7870 i 7950 oraz dla kontrastu 6950 na Phenomie x4 i sprawe sie rozwiąże przynajmniej w mojej gestii czy ogranicza czy nie. Oczywiśie porównanie będzie Phenom X4 @ 3.8 vs i5 2400 @ 3.8

 

@@@

tu jest jakiś obraz sytuacji na przykładzie 6970

 

http://www.abload.de/img/perfsummary-2dbynk.jpg

Edytowane przez Adonim85
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...