Skocz do zawartości

Krzaki tekstur w grach na powercolor 4850


Recommended Posts

jakies 2 miesiące temu zmieniłem karte z hd 2600xt na hd 4850 ( http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... CI_E_.html ).Po zainstalowaniu karty w pc-ku i instalacji sterowników karta miała problemy z wyświetlaniem grafiki w większości gier(rozciągała tekstury,zwiacha sterownika ekranu,czasami cały komp sie wieszał,krzaki przy oglądaniu filmów).Koledzy doradzili mi ze moze mam za słaby zasilacz a miałem wtedy 350 Chiefteca.Zmieniłem zasiłke na Amacroxa 400W i to samo.Wtedy ktos powiedział mi ze to może byc wina systemu i directa i zebym przesiadł sie na Viste i tak tez zrobiłem.Na directie 10 karta działa stabilniej i tzw krzaki występują sporadycznie ale jest to wciąż uciążliwe(bo w niektórych grach zawiesza sie sterownik ekranu,no i nie da sie oglądać filmów na full screenie).Karta była sprawdzana na 2 innych maszynach i działała bez zarzutu(nie grzeje się,nie jestem także fanem podkręcania).Nie wiem w czym tkwi problem czy to może byc wina płyty głównej?Ktoś też zasugerował zę to wina pamięci na karcie:/

 

Moja konfiguracja:

e5200 2.49Ghz

ASRock 4Core Dual sata-2 chipset VIA PT880

2Gb Kingston 667Mhz

Amacrox Warrior 400Watt

WD 500gb

Link to post
Share on other sites

na każdej jest tak samo(w sumie nawet przy instalacji sterów jest problem),tylko na tych co były razem z kartą zainstalowały się bez problemów.A problem polega na tym że podczas instalacji monitor traci sygnał i przestaje wyświetlać obraz(nie ważne ile bym kompa w takim stanie przytrzymał,raz zostawiłem na noc bo nie byłem pewny czy się zainstalowały,w połowie monitor zgasł i komp sobie chodził).Z kartą dostałem 9.1,ale kiedy ja dostałem były już chyba 9.6(nie jestem do końca pewien).Badz co badz ze wszystkimi jest taki sam problem,monitor gasnie, zawsze odczekuje kilka minut i restartuje maszyne,po restarcie w catalystach jest napisane ze wersja sterów jest aktualna(tzn zawsze taka jaką "próbowałem" instalować).Teraz mam 9.11

Link to post
Share on other sites

może usuń jakimś programem wszystkie stery do grafiki i zainstaluj na nowa?

Albo sprawdź czy to nie monitor?? ;)może jakiś kable jest przerwany albo nie dociśnięty. Sprawdź jakąś kartę kolegi na twoim kompie czy działa i będzie jasność.

Link to post
Share on other sites

To nie jest wina zasilacz, Amacrox to dobry i dość mocny sprzęt.

 

Jeśli po zmianie systemu też tak jest - tylko rzadziej to jest to trochę dziwna sprawa. Może rzeczywiście to wina płyty głównej.

 

A jak amsz ustawioną szynę PCI-e? sztywno na 100Mhz?

Link to post
Share on other sites

Kable posprawdzane(nie są pozaginane,wykręcone)wszystko jest ok.Orthos po 1h 11 min testowania nie wykazał żadnych błędów,wszystkie testy zdane pomyślnie.Zmieniłem w biosie na 100mhz(bo było na auto) i dalej to samo:( "sterownik ekranu przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność"

Link to post
Share on other sites

Kable posprawdzane(nie są pozaginane,wykręcone)wszystko jest ok.Orthos po 1h 11 min testowania nie wykazał żadnych błędów,wszystkie testy zdane pomyślnie.Zmieniłem w biosie na 100mhz(bo było na auto) i dalej to samo:( "sterownik ekranu przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność"

skup sie na plycie, masz wynalazek VIA z pcie@x4 i agpx8 w jednym, ale jest nadzieja. 4870 na biosie 2.10 jest kompatybilna, tu:

http://asrock.com/mb/vga.asp?Model=4Cor ... R2.0&s=775

Link to post
Share on other sites

szalas jak byś czytał wątek od początku to wiedział bys że karta była sprawdzana na 2 innych kompach i działała dobrze U.U Po aktualce biosu nie ma artefaktów,po godzinie grania w CoDMW2 sterownik się nie wykrzaczył tylko coś tnie się częściej :) zmniejszyłem detale ale mimo to sie tnie bardziej niż przed aktualką.Sprawdze na dragon age.Jak nie to pokombinuje znów ze sterownikami.Ale już jest lepiej :)

Link to post
Share on other sites

szalas jak byś czytał wątek od początku to wiedział bys że karta była sprawdzana na 2 innych kompach i działała dobrze U.U Po aktualce biosu nie ma artefaktów,po godzinie grania w CoDMW2 sterownik się nie wykrzaczył tylko coś tnie się częściej :) zmniejszyłem detale ale mimo to sie tnie bardziej niż przed aktualką.Sprawdze na dragon age.Jak nie to pokombinuje znów ze sterownikami.Ale już jest lepiej :)

jesli Twoje pcie faktycznie chodzi max na x4 to chocbys nie wiem jak sie wytezal...

bios 2.20 zdaje sie najnowszy, teraz jego ustawienia przejzyj, jak i ustawienia samej karty. zoptymalizowac ciut powinno sie dac, ale szalu moze nie byc.

Link to post
Share on other sites

Ta karta dżwigała Mass Effect na ultra,CoDMW na max,Dragon Age na max,NfSShift max(z mankamentami i krzakami ale chodziło płynnie).Po aktualce biosu wydajnośc spadła ale to moze być kwestia ustawień jak napisałeś(bo po aktualce bios ustawił wszystko na domyślne),no i może przeinstaluje sterowniki.Na razie jest późno więc pobawie sie jak wroce z pracy:/

Link to post
Share on other sites

Ta karta dżwigała Mass Effect na ultra,CoDMW na max,Dragon Age na max,NfSShift max(z mankamentami i krzakami ale chodziło płynnie).Po aktualce biosu wydajnośc spadła ale to moze być kwestia ustawień jak napisałeś(bo po aktualce bios ustawił wszystko na domyślne),no i może przeinstaluje sterowniki.Na razie jest późno więc pobawie sie jak wroce z pracy:/

karta dzwigala bo powinna, problemem jest zlacze i plyta.

zamiast krzakow masz spadki wydajnosci. tu sie jednak moja rola konczy, uzyj googla, moze ktos juz ten szlak przecieral. plyta jest raczej z tych rzadszych :) nigdy jej biosu nie widzialem, nigdy tez nie bawilem sie z plyta z agp i pcie, wiec nie wiem gdzie psa zakopali.

Link to post
Share on other sites

Wgraj najnowszy BIOS. Skoro naprawia on błędy z tyloma kartami, to jest bardzo prawdopodobne że i twoja zacznie funkcjonować poprawnie.

proponuje czytac watek zanim sie cos skrobnie... juz wgral, krzakow brak, zamiast nich lagi ktorych nie bylo wczesniej.

Link to post
Share on other sites

Faktycznie. Post napisałem tuż po wstaniu z łóżka i walnąłem gafę.

 

Co do spadków wydajności - proponuję wgrać cały system od nowa. Jeśli to nie pomoże stawiałbym na taką "urodę" tej płyty.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...