Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siemka,

 

planuje zakup kary graficznej gtx 680, lecz po głębszym zastanowieniu zdecydowałem się na gtx 670. I mam trochę pieniędzy na dokupienie czegoś w moim kompie.

 

Postanowiłem kupić nowe chłodzenie CPU (i5 2500k), obecnie mam Scythe Mugen 2 rev.b a planuje kupić

Thermalright HR-02 - Macho i pastę. Czy opłaca mi się ten zakup?

 

 

A no i przy 4,4 ghz it temperatura dochodziła do 80C.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie to komp składany w morele.net, specjalne pasty nie zamawiałem. Wentylator zamontowany jest tak że wdmu****e powietrze do radiatora w stronę "tyłka" obudowy. Może macie jakieś propozycje jak to zamontować.

 

P.S. czyli mam rozumieć przez to, że naprawdę nie warto kupować nowego chłodzenia.

 

grzeskos o ilę sie nie mylę (nie mam możliwości sprawdzenia teraz) to 1,385, chyba tak. Ile powinno być?

Link to post
Share on other sites

Napięcia masz pewnie na auto, najlepiej ustawić je na sztywno, ale jak na 1,385 V to i tak temperatury masz za wysokie.

Proponuje na początek zdemontować chłodzenie z procka i je wyczyścić (np. sprężonym powietrzem dobrze by było przedmuchać) i założyć na świeżej paście. Jaki masz wentylator na tym Mugenie ?

Link to post
Share on other sites

Jaka pasta i czym myć procka jak i radiator?

Są specjalne środki czyszczące do CPU np.

http://www.aab.home.pl/arcticsilver/arcticlean2.jpg

 

ale wystarczy spirytus i jakaś miękka tkanina , chusteczki higieniczne, ręczniki papierowe ...

 

Co do pasty to :

- MX2

- STG2

to dobre pasty, łatwo się rozprowadzają i są tanie.

 

Z droższych past :

- Prolimatech PK-3

- noctua nt-h1

-IC Diamond 7 Carat / gęsta, gorsza w rozprowadzaniu po CPU /

 

Ja zawsze rozprowadzam bardzo cienką warstwę po całej powierzani IHS CPU / czapka / i jest OK

Bardzo duże znaczenie ma równomierne dokręcenie chłodzenia do CPU, mocno lecz z wyczuciem, tak aby cooler równomiernie całą powierzchnią ułożył się na procesorze .

Przed ponownym montażem chłodzenia wyczyść je dobrze z kurzu / przedmuchaj /

 

zmywacz do paznokci

W ostateczności może być.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja myślę że powinieneś mieć przynajmniej 10stopni mniej.

Pamiętaj żeby nałożyć mało pasty, http://www.hardwaresecrets.com/printpage/What-is-the-Best-Way-to-Apply-Thermal-Grease-Part-1/1303.

 

Głupie pytanie, ale czy czasem nie masz komputera przy kaloryferze, albo gdzieś w zamknięciu gdzie się dusi?

Edytowane przez Rocik
Link to post
Share on other sites

Pasta Silver 5 zasycha po czasie. Lepszym wyborem będzie jak radzi kolega wyżej MX-2, STG2 lub mx-4, do czyszczenia wystarczy alkohol izopropylowy i to wszystko.

 

no chyba Tobie zasycha :/ ja jej uzywam na grafice i procu od dluzszego czasu i jeszcze ani razu mi nie zaschnela... mozesz masz zle zamontowane chlodzenie albo nie wiesz ze pasta gdy procesor nie pracuje to zmienia konsystencje na gestsza ?!
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...