Skocz do zawartości

Warto ryzykować?


Recommended Posts

Sprawdzenie karty nie stanowi żadnego problemu, bo chyba każdy ma w gronie znajomych kogoś, kto dysponuje kompem z PCI-E. Gdyby była sprawna sprzedawałby jako takową, za normalną cenę. Cholera mnie bierze, jak widzę takich gości, którzy w tak prymitywny sposób próbują złowić jelenia.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

niebyla

 

niema

:o

 

// +1pkt do statusu ostrzeżeń za spam. Nie widzisz funkcji 'zgłoś' która służy do raportowania choćby błędów ortograficznych? Poza tym Twój post nic merytorycznego do tematu nie wniósł.

// Igorrodz

Edytowane przez Igorrodz
Link to post
Share on other sites

jezeli karta niebyla grzana,niema ulamanych zadnych czesci zawsze mozna wyslac na gwarancje do niemiec wystarczy s/n karty i dostanie sie nowa.

Gość zaczynał budowę kompa od karty graficznej a skończył na kupnie laptopa :)Sprzedaje za groszę bo nie wie w jakim jest stanie, wystarczy iść do pierwszego lepszego serwisu gdzie sprawdzą czy działa.Zobaczcie jego wszystkie aukcje: http://allegro.pl/li...?us_id=19586413 , chyba 3x SLI chciał zrobić.... Edytowane przez lor3ddr8d
Link to post
Share on other sites

Gość zaczynał budowę kompa od karty graficznej a skończył na kupnie laptopa :)Sprzedaje za groszę bo nie wie w jakim jest stanie, wystarczy iść do pierwszego lepszego serwisu gdzie sprawdzą czy działa.Zobaczcie jego wszystkie aukcje: http://allegro.pl/li...?us_id=19586413 , chyba 3x SLI chciał zrobić....

 

Widać, że naciągacz, śmierdzi od razu. Na to powinny być jakieś paragrafy...
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Widać, że naciągacz, śmierdzi od razu. Na to powinny być jakieś paragrafy...

Kupił na Giełdzie w Lublinie a mieszka w Łodzi... kawał drogi przejechał:)

Do tego na fakturze jest pozycja: wysyłka kurierem. Czyli pojechał z Łodzi na giełde do Lublina, zobaczył kartę, wrócił do domu i zamówił ją kurierem :D

Link to post
Share on other sites

Przecież to jest pan R. z Łodzi - szczyt kanciarstwa i cwaniactwa o którym już pisałem. Facet prowadzi firmę i ma zaplecze serwisowe, chociaż firma to dużo powiedziane. Raczej takie "taniej kupię, drożej sprzedam" oczywiście FVAT nie wystawia.

 

Jego konto "firmowe" to rakomp http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=22567563

Jako Rakos2010 sprzedaje złom udając kretyna (konto prywatne)

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Przecież to jest pan R. z Łodzi - szczyt kanciarstwa i cwaniactwa o którym już pisałem. Facet prowadzi firmę i ma zaplecze serwisowe, chociaż firma to dużo powiedziane. Raczej takie "taniej kupię, drożej sprzedam" oczywiście FVAT nie wystawia.

 

Jego konto "firmowe" to rakomp http://allegro.pl/li...?us_id=22567563

Jako Rakos2010 sprzedaje złom udając kretyna (konto prywatne)

 

Teraz pytanie. Robimy coś z tym debilem, czy tak to zostawiamy? Ktoś tu mieszka w Łodzi? :D
Link to post
Share on other sites

NIE ZNAM STANU - uszkodzona ;)

 

Na bank. Wydaje mi się, że mechanicznie -- już na oko widzę brak dwóch elementów. Jeśli tylko to - powiedzmy, że to jeszcze nie problem. Wygląda jak zwrot z gwarancji bez naprawy -- właśnie ze względu na stwierdzenie uszkodzenia z winy usera.

 

Oczywiście mogę się mylić -- no bo z kilku fotek ciężko coś lepiej wysnuć, zatem ... :!:

Link to post
Share on other sites

On skupuje masowo uszkodzone komputery, warunkiem jest oczywiście sprzedanie mu całego zestawu komputerowego. Rozbiera to na części, te sprawne oferuje jako rakomp zaś te uszkodzone wystawia z konta prywatnego twierdząc że na oferowanym towarze się nie zna.

 

Miałem z tym panem przejścia swego czasu. Zapewniał mnie że towar nabywam od firmy, a nie osoby prywatnej - obiecał też dowód zakupu. Zakupiony towar doszedł oczywiście bez owego dowodu, pan R. proszony o wystawienie paragonu oznajmił że "wygrana aukcja na allegro jest dowodem zakupu". Kontakt oczywiście się urwał.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli sprzedajesz jako firma to musisz wystawić dokument sprzedaży, FVAT, FVAT marża, paragon fiskalny, czy faktura detaliczna (na osobę prywatną).

W takim wypadku można wysłać link do US albo UOKik'u.

Pamiętam jak kiedyś taka kontrola wpadła na giełdę w Gliwicach, wierzcie mi że przez 30min nie było tam prawie żadnego sprzedawcy, 80% z nich po prostu się zmyła.

 

On skupuje masowo uszkodzone komputery, warunkiem jest oczywiście sprzedanie mu całego zestawu komputerowego. Rozbiera to na części, te sprawne oferuje jako rakomp zaś te uszkodzone wystawia z konta prywatnego twierdząc że na oferowanym towarze się nie zna. Miałem z tym panem przejścia swego czasu. Zapewniał mnie że towar nabywam od firmy, a nie osoby prywatnej - obiecał też dowód zakupu. Zakupiony towar doszedł oczywiście bez owego dowodu, pan R. proszony o wystawienie paragonu oznajmił że "wygrana aukcja na allegro jest dowodem zakupu". Kontakt oczywiście się urwał.

Do 14 dni masz prawo zwrócić towar bez podania przyczyny, takie jest prawo aukcji internetowych, większość szanujących się sklepów ma to nawet w swoim regulaminie. .

Link to post
Share on other sites

Do 14 dni masz prawo zwrócić towar bez podania przyczyny, takie jest prawo aukcji internetowych, większość szanujących się sklepów ma to nawet w swoim regulaminie.

 

Powodzenia :rotfl:

zgodzi sie na zwrot a pozniej napisze ze uszkodziles mechanicznie (sam uszkodzi - a jak udowodnisz ?) i bedziesz jeszcze w plecy za odsylanie a karte bedziesz chcial spowrotem to tez bedziesz muzsial zaplacic

 

W jakim Ty swiecie zyjesz ;)

 

Wogole nie radze walczyc na allegro negatywami za np dluga wysylke lub inne bzdety jesli mamy u sprzedawcy garancje gdyz w razie czego (usterka itp) odwdzieczy sie na 100% a to zawsze on rozpatruje gwarancje :D

Edytowane przez tommyt1983
Link to post
Share on other sites

ale on sprzedaje nie jako firma tylko osoba prywatna napisałem maila do niego:

Witam.Przecież dobrze Pan wie że to szrot jest,ma Pan drugie konto z częściami do PC o nazwie rakomp i wali Pan głupa.Gdzie jest możliwy odbiór osobisty?

?To mi odpisał

To co wiem to moja sprawa. Nie życzę sobie tekstów że walę głupa. Odbiór osobisty możliwy w Manufakturze koło Cinema City.

Link to post
Share on other sites

ale tak prawde mowiac moze robic co chce i mu tego nie zabronisz :cry: to innw konto na ktorym moze handlowac czym chce a jesli cos komus nie odpowiada po zakupie sa do tego opdowiednie komentarze.

Dlatego ja niegdy nie wierze w tego typu NIE TESTOWANE okazje bo tak naprawde ja majac nawet glupiego pada od ps3 za 40zł ( podrobka) poszedlem i poprosilem w media expert by mi go sprawdzili :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...