Skocz do zawartości

Oszustwo na Tablica.pl - oddam za darmo


Recommended Posts

Po prostu niektórzy są zbyt ufni i nie zapala im się lampka, że po drugiej stronie internetu ktoś może chcieć oszukać ;)

 

Za duża łatwowierność + emocje związane z dostaniem czegoś prawie za free = brak hamulców i kasa dla wyłudzacza :P

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

UWAGA OSZUST PODAJE SIE ZA:
Patrycja Klaus ul.Rapackiego 7-2 kod 76-100 Sławno Bank ING 54105011391000009103130291

ZMIENIA TYLKO ADRESY ZAMIESZKANIA. TELEFONY
http://tablica.pl/oferta/nokia-lumia-710-ID25yHd.html
http://tablica.pl/oferta/sony-xperia-tipo-ID25zf1.html

JEŚLI KTOŚ TEŻ PADŁ OFIARĄ PROSZĘ O SZYBKI KONTAKT!!
vi_01@op.pl

gg: 6092008

Link to post
Share on other sites

ej co zrobic jak jedna kobieta (podobno Agnieszka Jaworska) wysłała mi skan "swojego" dowodu? iść z tym na policję czy coś? po 1. znów padła magiczna kwota 30zł a po 2. nikt nie wysyłałby skanu WŁASNEGO PRAWDZIWEGO dokumentu...



dla pocieszenia dodam jedynie ze trafiają się też ludzie fair, dziś np dostałam słuchawki od chłopaka z tablicy.pl, tyle ze płatność przy odbiorze :)

Link to post
Share on other sites

kolejny szablon:

 

"(...) Jesteś pierwszą osobą która do mnie napisała, więc to Ty otrzymasz telefon. Jedyne czego wymagam, to pobranie paczki zdjęc z tego linku http://tnij.org/t3x4 (poniżej dam instrukcję jak pobrać). Jeśli telefon mam oddać, zrobię to osobie zaufanej, której będę mógł zaufać, jak i ona może zaufać mi. W paczce znajduje się 5 zdjęc. Na każdym ze zdjęć, znajduje się 4 cyfrowy kod, który należy mi tutaj podać wraz z adresem na który mam wysłać telefon. Koszty przesyłki pokrywam ja.
Instrukcja jak pobrać zdjęcia.
Należy wejść w link http://tnij.org/t3x4 Należy kliknąć biały napis DOWNLOAD który znajduje się na zielonym tle. Na tej samej stronie otworzy się okienko z różnymi ofertami. Należy wybrać jedną, po czym poprawnie odpowiedzieć na łatwe pytanie. Następnie należy podać poprawny numer telefonu na który przyjdzie sms z PINEM który należy podać na stronie i potwierdzić. Jeżeli pobieranie paczki ze zdjęciami się nie powiedzie, należy spróbować tego samego z inną ofertą. Jest to w 100% legalny i darmowy hosting plików.

Mam nadzieję, że telefon będzie się sprawował jak najlepiej."

 

Nie zdążyłam odpisać i użytkownik usunął swoje konto.

 

Co to za metoda ze ściąganiem zdjęć i wysyłaniem kodów?



ej co zrobic jak jedna kobieta (podobno Agnieszka Jaworska) wysłała mi skan "swojego" dowodu? iść z tym na policję czy coś? po 1. znów padła magiczna kwota 30zł a po 2. nikt nie wysyłałby skanu WŁASNEGO PRAWDZIWEGO dokumentu...

dla pocieszenia dodam jedynie ze trafiają się też ludzie fair, dziś np dostałam słuchawki od chłopaka z tablicy.pl, tyle ze płatność przy odbiorze :)

ja miałam skan na Dzidek Jarosław Andrzej.

Edytowane przez gelweee
Link to post
Share on other sites
Gość nasciturus
Co to za metoda ze ściąganiem zdjęć i wysyłaniem kodów?

 

Działa to na mniej więcej takiej zasadzie, że Ty pobierasz plik (musisz wypełnić np. ankietę czy podać numer telefonu), a on z tego ma profity.

Nie korzystam z tego typu usług (ani jako uploader, ani downloader), ale osoba oferująca tego typu zakup jest na 99% zwykłym naciągaczem.

Jeżeli ktoś zna dokładną zasadę działania tego typu hostingów pseudo-premium, chętnie się czegoś dowiem :).

Link to post
Share on other sites

ja słyszałam od kolegi który zajmuje się troszke informatyką ze jesli sie pobierze takie zdjęcia to w jednym z nich będzie taki syf, gorszy od wirusa bo trudniej go usunąć, który będzie sczytywał wszytsko co piszemy na klawiaturze (w tym hasła nie hasła). No i oczywiście podając numer telefonu (co jest totalną głupotą) jednoczesnie zgadzamy się na to, by na nasz numer przychodziły smsy za kilka złotych kazdy.. ah ci oszusci..

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Ja tak powiem odnośnie tego co powiedział redaktor na pierwszej stronie tego tematu, że "za darmo nawet w twarz nie dostaniesz". To akurat nieprawda, bo 4 lata temu dostałem wpier... od siedmiu kolesi całkowicie za darmo, przechodząc dróżką na której akuratnie zgasły światła z powodu awarii prądu. Zazdrość, nienawiść i zawiść - jedyne trzy rzeczy w tym kraju za darmo.

Link to post
Share on other sites

Ja tak powiem odnośnie tego co powiedział redaktor na pierwszej stronie tego tematu, że "za darmo nawet w twarz nie dostaniesz". To akurat nieprawda, bo 4 lata temu dostałem wpier... od siedmiu kolesi całkowicie za darmo, przechodząc dróżką na której akuratnie zgasły światła z powodu awarii prądu. Zazdrość, nienawiść i zawiść - jedyne trzy rzeczy w tym kraju za darmo.

No jeśli interpretować to aż tak dosłownie to z dostanie w twarz za darmo nie ma obecnie problemu :) Trzeba tylko "wiedzieć" gdzie się kręcić xD

Link to post
Share on other sites

A na allegro to nie?

Wszędzie najbardziej w d.... dostaje ten uczciwy.

Jakiś czas temu na allegro kupiłem zasilacz niby 500 i tak dalej. Otrzymałem a tu się okazuje, że wtyczka 20 pin a nie 24 (w aukcji opis mówił jasno), a tabliczka w miejscu gdzie była moc zasilacza podrapana śrubokrętem (dziwnie w 2 miejscach model i moc). Co więcej sprzedający zarzucił mi, że jestem cwaniakiem i sam uszkodziłem zasilacz (to była 2 wersja, 1 mówiła o rysach wynikających z montażu).

Perypetii w każdym razie było sporo i to ja byłem ten zły, który chce oszukać.

W każdym razie nawet na allegro jak trafiam na nr telefonu którego nie ma ......, osobę która nie może zmienić konta w payu bo trwa to 2 miesiące ..... to omijam z daleka.

Link to post
Share on other sites

ogolnie ta tablica.pl to wylegarnia cwaniakow...

latwe miejsce do opychania wadliwych towarow bez ponoszenia wiekszych odpowiedzialnosci...

NIE POLECAM !

Jak również wiellka masa debili i wszelkich ćwoków zebrana w jednym miejscu. Co z tego wychodzi widzimy. Wystarczy wejść w pierwsze lepsze ogłoszenie w którym noob sprzedaję komputer. Moim skromnym zdaniem Allegro trzyma nieco lepszy poziom pod tym względem. Może przez trudniejszą rejestrację jest tam mniej noobów.

Link to post
Share on other sites

Witam,w zwiazku z tym ze musze niespodziewanie wyjechac a sporo dostalem maili a
nie bede mial czasu ich wszystkich przegladac postanowilem oddac ten laptop
Tobie.co do odbioru to proponuje ze wysle go kurierem Siodemka,wiec prosze o
wplate tylko kosztow dostawy 30 zl na konto
85 1030 0019 0109 8518 0222 2320 
,po wplacie prosze podac swoj adres to postaram sie jak najszybciej go
wyslac.Mam nadzieje ze trafil on w naprawde dobre rece i bedzie pozytecznym
kompanem.pozdrawiam

na  to ogloszenie  tez  uwazajcie :)http://alegratka.pl/ogloszenie/oddam-laptop-21797683.html?h=384eeaaf329b490d

 

http://ogloszenia.wp.pl/Laptopy_9115,oddam-laptop,kontakt,30808135.html

dwa  identyczne  ogloszenia  gosc  niby  z  bialego  stoku  a  identyczne  ogloszenie  jest  z  gliwic  

 ciekawe  chyba  sie  rozmnozyl  gosc:D

co  ciekawe    gos na jednym  ogloszeniu  jest   z bialego  stoku a  na  drugim juz   z  gliwic a konto i ogloszenia  sa identyczna    kant  na  100%



Witam

Już od jakiegoś czasu obserwuję ogłoszenia na portalu tablica.pl - zwłaszcza te z ofertą "oddam za darmo". Niedawno zauważyłem jednak, że tego typu oferty są dobrym sposobem na zarobek (oczywiście nie do końca uczciwy).

Kilka razy z ciekawości zgłosiłem się po daną rzecz (laptop, telefon, aparat) i oczywiście oferujący odpisuje, że dana rzecz jest jeszcze dostępna (widocznie tylko ja przeglądam tego typu oferty, a innym odłączyli internet). W odpowiedzi pojawia się jednak historyjka (najprawdopodobniej zmyślona), że ktoś jest chory, ledwo uszedł z życiem i rozdaje swoje rzeczy bo może innym się przydadzą (prawie jak jakiś miłosierny samarytanin). Pojawia się też informacja o konieczności przelania 30 zł na paczkę, a potwierdzeniem wiarygodności ma być skan dowodu tożsamości.

Przyznam się, że dalej nie brnąłem w te oferty - jak się domyślam, nie do końca prawdziwe. Wszystkie oferty wymagają przelania pieniędzy na konto:



dziwne prawda :menda:

Poniżej jeszcze przykładowe odpowiedzi - od razu czuć, że to wałek. Dodam, że dziwnym trafem konta oferujących nagle zostały usunięte...
http://i.imgur.com/nIFlh.jpg

http://i.imgur.com/pDX24.jpg

 



Użytkownik soctus <soctus@o2.pl> napisał:

>Witam,w zwiazku z tym
ze musze niespodziewanie wyjechac a sporo dostalem maili a nie bede mial czasu
ich wszystkich przegladac postanowilem oddac ten laptop Tobie.co do odbioru to
proponuje ze wysle go kurierem Siodemka,wiec prosze o wplate tylko kosztow
dostawy 30 zl na konto
>85 1030 0019 0109 8518 0222 2320  ,po wplacie
prosze podac swoj adres to postaram sie jak najszybciej go wyslac.Mam nadzieje
ze trafil on w naprawde dobre rece i bedzie pozytecznym kompanem.pozdrawiam    tu   maccie  nastepnego kiciarza



 

gosc  posluguje  sie  takimi  danymi:



Jacek M*******
ul.D***** 7
15-801 Bialystok

85 1030 0019 0109 8518
0222 2320



jesli  ktos   znalazl podobne  ogloszenie   prosze   o kontakt GG:2915849



Witam,w zwiazku z tym ze musze niespodziewanie wyjechac a sporo dostalem maili a
nie bede mial czasu ich wszystkich przegladac postanowilem oddac ten laptop
Tobie.co do odbioru to proponuje ze wysle go kurierem Siodemka,wiec prosze o
wplate tylko kosztow dostawy 30 zl na konto
85 1030 0019 0109 8518 0222 2320 
,po wplacie prosze podac swoj adres to postaram sie jak najszybciej go
wyslac.Mam nadzieje ze trafil on w naprawde dobre rece i bedzie pozytecznym
kompanem.pozdrawiam

na  to ogloszenie  tez  uwazajcie :)http://alegratka.pl/ogloszenie/oddam-laptop-21797683.html?h=384eeaaf329b490d

 

http://ogloszenia.wp.pl/Laptopy_9115,oddam-laptop,kontakt,30808135.html

dwa  identyczne  ogloszenia  gosc  niby  z  bialego  stoku  a  identyczne  ogloszenie  jest  z  gliwic  

 ciekawe  chyba  sie  rozmnozyl  gosc:D

co  ciekawe    gos na jednym  ogloszeniu  jest   z bialego  stoku a  na  drugim juz   z  gliwic a konto i ogloszenia  sa identyczna    kant  na  100%



 



Użytkownik soctus <soctus@o2.pl> napisał:

>Witam,w zwiazku z tym
ze musze niespodziewanie wyjechac a sporo dostalem maili a nie bede mial czasu
ich wszystkich przegladac postanowilem oddac ten laptop Tobie.co do odbioru to
proponuje ze wysle go kurierem Siodemka,wiec prosze o wplate tylko kosztow
dostawy 30 zl na konto
>85 1030 0019 0109 8518 0222 2320  ,po wplacie
prosze podac swoj adres to postaram sie jak najszybciej go wyslac.Mam nadzieje
ze trafil on w naprawde dobre rece i bedzie pozytecznym kompanem.pozdrawiam    tu   maccie  nastepnego kiciarza



 

gosc  posluguje  sie  takimi  danymi:



Jacek M*******
ul.D***** 7
15-801 Bialystok

85 1030 0019 0109 8518
0222 2320



jesli  ktos   znalazl podobne  ogloszenie   prosze   o kontakt GG:2915849

Ogloszenia  zostaly  w cudowny  sposób   zdjete  ciekawe  bardzo ale  znajc  zycie   gosc  zalozy  nastepne  ogloszenia pod  innym nazwiskiem i imieniem  i tak  w kolko:D

Edytowane przez SP1DER987
ujawnianie danych osobowych
Link to post
Share on other sites

Dnia 17.02.2013r. też znalazłam takie ogłoszenie, odpowiedziałam i także otrzymałam takiego maila zwrotnego.

Niestety nie mogę go już tu przedstawić ponieważ go usunęłam z poczty. Mój niedoszły oszust podpisył się z Ostrołęki.

Jeszcze mi nawet odpisywał choć zdawkowo na pytanie o możliwość wysyłki za pobraniem.

To link do ogł: http://ostroleka.olx.pl/oddam-laptop-iid-483107647

Co dalej z tym oszustem?

Link to post
Share on other sites

No i mamy kolejnego oszusta. Owy Pan Piotr Adamczyk. Jego nr konta 51 1470 0002 2589 0503 4000 0001 gg zmienia razem z "Okazja" oddaje niby telewizory. Z kazda nowa oferta telewizor coraz wiekszy :D ! i co roku wygrywa tv na loterii

 

lambada Jestes dziki jestes zły mozna powiedziec ze taki dyrektor internetu z Ciebie :D hahaha a co do piosenki *****yyysta :D

Cześć. Jak masz jakieś namiary na tego "Adamczyka" lub znasz osoby, które nabił w butelkę to podaj jego numery GG, adresy @ lub inne, bo chyba jest wiecej osób, które dostały w plecy od niego:) z góry dziękuję. Smoku

Link to post
Share on other sites
Gość QaziG

mnie oszukali na tablica.pl 

odzyskanie kasy zajęło mi 10 miesięcy ,kilka wizyt u niebieskich

i podróż 2x 500km 

kasę odzyskałem ,wyrok dla oszustki 2 miesiące więzienia i zwrot mojej kasy

------------------------------------------------------------------------------------------------

i drugi wałek na allegro ,na który się nabrałem

był laptop do sprzedania i kup teraz 

kupiłem i kasy nie miałem ,ani laptopa z miesiąc

później kasę zwrócono mi ,a przez ten miesiąc byłem darmową "chwilówką"

tak się teraz "pożycza" kasę ,jak bank już z tobą nie chce gadać

jedyne co mogłem zrobić to negatyw ,który i ja dostałem...

Link to post
Share on other sites
Gość QaziG

oczywiście koleś od chwilówki [student z warszawy ,ale zamiejscowy]

obiecywał mi ,że odda kasę i dorzuci pare groszy za fatygę jak zacząłem 

burzę gdy laptop nie dotarł w terminie

i wtedy juz wiedziałem ,że jest coś nie tak

skontaktowałem się z poprzednim licytującym który też kupił od niego lapka i mi napisał

że też balował na jego koszt i dał mu 20zł za fatygę ,no i wtedy zagotowałem

zgłosić do allegro nie mogłem sporu od razu bo jakis tam limit dni jest ,a jak zgłosiłem to

od razu kasa wróciła, więc wg. prawa oszustwa nie było 

 

zawalił poprzedni kupujący który nie opisał zdarzenia w komentarzu i nie wystawił mu negatywa

co ja zrobiłem i go zablokowałem,bo podobno on w kółko wystawiał tego laptopa !!!

i ten sam numerek się kręcił

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o tablicę.pl to zawsze :

a) wystawiam przedmiot na allegro mimo iz jest to pośrednik, jednak wtedy mniej więcej wiem po komentarzach czy rzeczywiście nie jest to aby oszust

b) TYLKO ZA POBRANIEM i to właśnie powinna być 'złota' zasada kupowania przedmiotów na tablicy a następnie ich wysyłania

 

Nigdy nie mamy 100% gwarancji że nie stracimy pieniędzy, bo może być i taka sytuacja że paczki nikt nie odbierze, no ale co zrobić... nie pojadę np. po obudowę do PC'ta z Bielska do Warszawy bo droższy będzie przejazd w jedna stronę niż sama obudowa z wysyłką.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...