Skocz do zawartości

Oszustwo na Tablica.pl - oddam za darmo


Recommended Posts

Nastepny oszust.

 

http://tablica.pl/oferta/samsung-galaxy-s2-i9100-nowka-bez-sim-locka-sprzedam-ID2qcVz.html#0869caea10;promoted;r:4;s:102

 

Rozmawialem z nim, nie wystawi na allegro, chce aby mu przeslac pieniadze, polowe kwoty a on wysyla telefon.

Mnie powiedzial ze jest ze Zgolrzelca, koledze ze z Lubnia :)

Edytowane przez Flandzik
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

54105011391000009103130291

teraz ta osoba widniała pod nazwiskiem

Marika Orłowska ul.1Maja6-24
kod 32-590

Libiąż
Nr banku: 10500028
Nr rach.: 54105011391000009103130291

Rachunek prowadzony przez:
 ING Bank Śląski SA
 Oddział: O. w Bydgoszczy ul.Śniadeckich 23
 Adres: ul.Śniadeckich 23,

 

UWAGA GOŚĆ PODAJE SIĘ ZA RÓŻNE OSOBY !!!


Prośba jak by ktoś miał do czynienia z tą osobą   to proszę dać znać ponieważ szykuję na niego niezły bat  :evil:   klient się nie wywinie są spore szanse na odzyskanie pieniędzy mam znajomych  tu i tam więc osoby poszkodowane przez tego gnoja proszę o kontakt i jeżeli gdzieś wyszukacie sprzedaże z jego kontem  proszę o kontakt  gg 15974645 lub falkonserwis@wp.pl im szybciej tym lepiej

Edytowane przez szpaczur1
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

to już zakrawa mi o jakąs plagę oszustów na tablica.pl ciekawa jestem czy policja choć trochę tym tematem jest zainteresowana, choć z tego co tutaj wyczytałam http://www.wykop.pl/link/1347283/oszusci-na-tablica-pl/ to taki ktoś dostaje tylko wyrok w zawieszeniu i dalej sobie chodzi po ulicy naciągając ludzi w inny sposób

Link to post
Share on other sites

Jeżeli ktoś jest tak naiwny że sprzęt warty jakieś 1500zł (używany może 1200) chce nabyć za ~340zł --to wychodzą kwiatki. Oszuści to jedno, ale głupota ludzka drugie.

 

Za darmo nic nie dają, za pół-darmo też nie... Jak się to zrozumie, to nagle okazuje się że jakoś tak łatwiej jest. 

 

Edit. A wszystko bierze się z polskiej maniery do życia ponad stan. Za 340zł też kupimy wózek dziecięcy, tylko że pani z artykułu zapragnęła sobie sprezentować model 'premium'. Po co? Dla lansu. Żeby sąsiadom pokazać...

 

Bo osobiście wątpię że wózek za 1500zł zachodniej marki z punktu widzenia dziecka to jakaś niesamowita różnica nad przeszło 3-krotnie tańszym produktem jakiejś polskiej firmy.

 

Mnie w takim nie wozili i żyję (dyskomfortu też nie pamiętam :)). 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ale ja bym specjalnie powiedział ze mieszkam obok i chce odebrać. Ciekawy jestem reakcji

 

No to już Ci pokazuję jaka była reakcja xD:

 

Pani Marta

Witam. Chce oddać konsole za jakas drobna odplata. Mysle ze z 20zl na jakies slodkosci calkowicie mi wystarczy. Gra byla brata a brat juz z niej nie korzysta o dlugiego czasu poniewaz ma nowa. Nie bylo mnie 2 tygodnie poniewaz bylam w delegacji, z gory bardzo za to przepraszam. Wlasnie odczytalam wiadomosc i ogloszenie jest dalej aktywne.Jesli jest Pan/Pani zdecydowana to prosze smialo pisac. Jedyne co nalezy do Pana/Pani obowiazkow to pokryc koszta transportu jesli takowe beda. Mozna tez wyslac poczta. Prosze rowniez powiedziec skad Pan/Pani jest zeby sprawdzic oplaty za wysylke. Pozdro Marta.

 

Następnie dostałem wiadomość, neistety ją skasowałem. Pani Marta pisała w niej, że jest z ulicy Wojska Polskiego

 

Moja odpowiedź

 

Witam, nie szkodzi, tak jestem dalej zainteresowany. Jestem z Piły, mieszkam niedaleko Wojska Polskiego ;). Konsola sprawna?

 

 

Pani Marta

 

Witam Pana. Konsola jest u brata w Poznaniu. Ja zajmuje sie tylko ogloszniem poniewaz mam konto na tym serwisie a on nie :) Pozdrawiam.

 

 

 

 

 

Moja odpowiedź

 

 

 

Jutro jestem w Poznaniu, o której by mu pasowało się spotkać, jakbym się zdecydował?

 

 

 

 

Pani Marta nie odpisała więc napisałem ponownie xD

 

 

 

Interesuje mnie tylko odbiór osobisty. Mogę w każdej chwili przyjechać do Poznania, więc jak

 

 

 

 

 

I kontakt się urwał.

 

Najlepsze jest to, że nie kłamałem co do miejsca mojego zamieszkania i możliwości wyjazdu do Poznania, no a Pani Marta, cóż... mam nadzieję, że jednak dojdzie do transakcji xD

Link to post
Share on other sites

Ehh...dokładnie taka sytuacja jest z wałkami typu...:http://tablica.pl/oferta/samsung-galaxy-y-pro-duos-oddam-gratis-ID2MwaB.html#36cf7e9638;r:;s:Tak tak - ''oddaję, ponieważ mam nowy a ten mi już jest nie potrzebny'' - Co za bogaci ludzie, no no...Takie wałki potrafią mieć przez jeden dzień około 500-700 wyświetleń, hah, każdy się jara. Ja osobiście się nie wpakowałem jeszcze w żadne tego typu oferty, jednak mogę wam zapodać przykłady ''prób'', a dokładniej odpowiedzi oferujących :DUdało mi się je jeszcze zachować:

Tia.. nikt jeszcze laptopa nie dostał. Oddam ci go za free bo zmykam z tego kraju i nie mam jak go zabrac ze sobą,a żeby sprzedac to też nie mam czasu wiec pomyślałem ze komus go dam po prostu. Tam gdzie jade będzie troche inne Zycie wiec spoko. Tylko musisz mi dac 30 zl na wysylkę, z góry na konto i ja wtedy wyśle go do ciebie. Jak go chcesz dostać to się dogadamy na pewko.. Nie wysyłam za pobraniem ani nie daje osobiście z różnych przyczyn raczej organizacyjnych. Moje konto to Marek Kontarzewski ul. Palmowa 3 31-335 Kraków, Nr konta: 44 1090 0075 4172 2310 7028 2499 Podaj adres na który laptop wysłać chyba że będzie taki jak na koncie bankowym twoim. P.S. laptop jest 100% zamykam ogloszenie poniewz laptop rezerwuje dla Ciebie

''Zarezerwowałem'', próbowałem dalszego kontaktu i nic z tego, gościu nie odpisywał :P Oczywiście, robiłem to dla jaj.Ogłoszenie pt ''Laptop za darmo''Odpowiedź:

Witam dopiero odczytałem wiadomość , jak narazie aktualny . napiszę na e-maila jak Pan dalej zainteresowany to wyślę . ogłoszenie ściągam w takim razie .

Po tej wiadomości gościu usunął ogłoszenie i swoje konto również (na tablicy). Napisał mi potem wiadomość na maila:

Witam serdecznie jeżeli Pan jest dalej zainteresowany laptopem który wystawiłem na tablicy.pl to prosiłbym żeby Pan podał adres do wysyłk gdzie mam wysłać laptopa. Laptopa wyślę pocztą polską , paczką piorytetową jak patrzyłem w internecie koszt takiego laptopa wynosi 40zł , laptop powinnien dojść do 4 dni roboczych . Ja Panu podam dane do przelewu , gdzie przeleje Pan pienądze na wysyłkę Numer konta 06 1460 1181 2025 5393 3931 0002 Malbork ul. - Targowa 18 kod pocztowy - 89-600 Łukasz Hysz. Jak pieniądze dojdą to od razu pójdę na pocztę i wyślę laptopa na podany adres . Jak wyślę to zrobię zdjecie potwierdzenia że wysłałem laptopa . Wrazie Czego można do mnie napisać na gg ----numer gg----- .P.SNie wysyłam za pobraniem ponieważ kiedyś miałem przykrą sytułację i nie chcę powtórki z przeszłości .Pozdrawiam Łukasz Hysz

Jego nr gg jak widać nie doszedł...Odpisałem mu na mailu, próbowałem podać swój ale dalej też już nici :D Fajnie jest się pobawić z takim czymś, eh...

 

@LeCzarny - trochę się uśmiałem przy tej dyskusji z Panią Martą ^^

Edytowane przez Darius.
Link to post
Share on other sites

Pani Anna:

 

http://tablica.pl/oferta/oddam-telefon-lg-p700-ID2MFDx.html#611db47af1;r:;s:

 

 

EDIT: Kobieta w starszym wieku i nazwa: A co cie to? -,-

 

Później podam screen z mojego zainteresowania tym telefonem ;p

 

Yyyy to nie jest czasami LG L7 O.o



podaszswoj numer tel i beda Ci przylazily co 3 dni smsy za ktorebedzie Ci ubywac z konta 4zł

np z akazoo itp

 

Ni podawajcie nigdy tel i nie wpisywac tych pinow !

A mi to zwisa,ponieważ mam zablokowane sms'y które pobierają ode mnie kasę hahaha  :D  :menda:



A na allegro to nie?

Wszędzie najbardziej w d.... dostaje ten uczciwy.

Jakiś czas temu na allegro kupiłem zasilacz niby 500 i tak dalej. Otrzymałem a tu się okazuje, że wtyczka 20 pin a nie 24 (w aukcji opis mówił jasno), a tabliczka w miejscu gdzie była moc zasilacza podrapana śrubokrętem (dziwnie w 2 miejscach model i moc). Co więcej sprzedający zarzucił mi, że jestem cwaniakiem i sam uszkodziłem zasilacz (to była 2 wersja, 1 mówiła o rysach wynikających z montażu).

Perypetii w każdym razie było sporo i to ja byłem ten zły, który chce oszukać.

W każdym razie nawet na allegro jak trafiam na nr telefonu którego nie ma ......, osobę która nie może zmienić konta w payu bo trwa to 2 miesiące ..... to omijam z daleka.

To trzeba zawsze nagrywać ;p i się okaże wtedy kto to zrobił.



Sory za post drugi ale: http://tablica.pl/oferta/laptop-toshiba-satellite-a660-15w-ID2MxRw.html#611db47af1;r:;s:

 

Nie wiem czy to oszustwo czy szczera prawda.

Edytowane przez Mr.Pro
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Większość knajp wymaga jakiegoś dokumentu pod zastaw lotek, sprzętu do bilarda itp. Dawno temu, gdy stałem za barem, w ciągu miesiąca mieliśmy czasem powyżej 10 plastików, po które nikt się nie zgłaszał. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ludzie są niestety durni i sami wysyłają skany swoich dowodów na prośbę obcej osoby.

Niedawno słyszałem/czytałem historię, o kobiecie, która była "rekrutowana" do pracy, wszystko drogą elektroniczną. Wysłała swój skan dowodu, przelała jakiś grosz na konto z którego miała dostawać wypłaty (żeby było łatwiej ją znaleźć...) i potem się okazało, że ktoś założył na nią konto w banku, które ona aktywowała tym właśnie przelewem (chodziło o to żeby przelew był z konta osoby o takich samych danych).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Je też z ciekawości odpowiedziałem na ogłoszenie ... Oferowany był laptop.. i to z Wrocławia... zaproponowałem odbiór osobisty (jestem z wro) lecz pani chciała kasę na konto i wysłać paczkę... żenada :]

Link to post
Share on other sites

ogłoszenia już nie ma bo to było dość dawno. ale mam rozmowę.. ;) 

  • Twoja odpowiedź

    witam. Komputer aktualny ?  Pozdrawiam

  • Data: 11 sty, 00:22paulina.wrycza

    Cześć. Serdecznie przepraszam za opóźnienie, tak laptop chciałabym oddać w dobre ręce tak aby posłużył jeszcze komuś w nauce czy np. w pracy. Laptop jest sprawny w 100% wszystko działa. Jeśli chodzi o powód dla którego oddaje to dostałam nowego i pomyślałam że komuś zrobię przyjemność oddając. Chce tylko 35zl na wysyłkę laptopa na konto z góry i zaraz wysyłam go tobie. Nie wysyłam za pobraniem ani nie przyjmuje odbioru osobistego ze względu na bardzo napięty tryb pracy. Moje konto to: Paulina Wrycza ul. Dawida 28/2, 50-541 Wrocław nr konta: 49.1090.0075.4172.2310.7013.9916 Zamykam ogłoszenie ponieważ wysyłam go Tobie i nie chciałabym aby innym robić nadzieje. Czekam na 35 zl i od razu wysyłam laptopa. Podaj jeszcze adres na który ma być wysłana paczka ;) Pozdrawiam Paulina

  •  

  • Data: 11 sty, 00:44Twoja odpowiedź

    w sumie mam 20 minut pieszo na ul Dawida. więc odbiorę osobiście. proszę zostawic komuś z lokatorów ;] nie widzę powodu aby wysyłać  ;)

i kontakt się urawał z miłą Panią Pauliną Wyrcza :) 

Link to post
Share on other sites

Proponuję ten temak wyliknować do tvn uwaga czy inne superwizjery

RYSZARD CEBULA nasz naradowy troopiciel powinien się tym zajać.

odi700 napisz Ty i opisz swoja historię może za zgłoszenie fajnego tematu dostaniesz jakieś profitu i chociaż odzyskasz część kasy za swoją naiwność :)

Edytowane przez lukyeti
Link to post
Share on other sites

kolejny laptop.. ogłoszenie z wczoraj: 



  • Twoja odpowiedź

    Witam. Aktualny komputer?

  • Data: dzisiaj, 08:48klaudia8282

    Witam. Proszę wybaczyć opóźnienie ale choroba wzięła górę. Tak jak w ogłoszeniu laptop jest za darmo. 
    Jeśli powód dla którego oddaję laptopa za darmo jest istotny, to po prostu pragnę komuś zrobić prezent. Rodziny nie mam wiec myślę ze jest to doskonała okazja aby zrobić 
    przyjemność osobie potrzebującej biedniejszej ode mnie.
    Jest całkowicie sprawny. Potrzebuje tylko 35zl na wysyłkę laptopa, na konto z góry i od razu zamawiam kuriera bo laptop już jest zapakowany.
    Proszę się nie obawiac oszustwa z mojej strony, jestem uczciwą młodą dziewczyną, mogę podesłać swój skan dowodu
    jeśli wzbudzam jakieś wątpliwości.
    Wysyłka za pobraniem jest WYKLUCZONA bo miałam kilka nieprzyjemności związanych z rodzajem
    tej wysyłki i juz nie chce ryzykować i bawić sie w zbędne formalności. Proszę podać adres do wysłania a ja wtedy
    podeślę dane do przelewu wraz ze skanem dwodu. Jeśli
    jednak wolisz odbiór osobisty to proszę podać swój numer telefonu to zadzwonię jak najszybciej będę mogła
    i się dogadamy.
    P.S Ogłoszenie już zamknięte bo wybrałam Ciebie.
    Pozdrawiam
    Klaudia

  •  
Link to post
Share on other sites

Jak chce odbiór osobisty to czemu nie piszesz, a nóż się odezwie %-)

 

Z drugiej strony mnie dziwi to, że skoro ktoś laptopa za tysiąc+ chce dać za darmo, to nie może tych 16zł na kuriera wydać :wariat::P

Edytowane przez mICh@eL
Link to post
Share on other sites

http://tablica.pl/oferta/oddam-ps3-ID2TVFP.html#9b85a1cd23

jaka okazja :D 



http://tablica.pl/oferta/oddam-motorole-milestone-ID2TXnR.html

i rozmowa ..


  •  
  • Twoja odpowiedź

    witam . aktualny telefon ?

  • Data: dzisiaj, 13:26maniekkk916 Ogłoszenia tego użytkownika

    Tak ale jeden warunek to doladowanie nie wysylam za pobraniem poniewaz mialem juz taka sytuacje i musialem płacić za paczke sam bo nikt nie odebral.

  • Data: dzisiaj, 13:26Twoja odpowiedź

    odbiorę osobiście dziś wieczorem.. bo będę w szczecinie.. mogę prosić adres dokładny?

  • Data: dzisiaj, 13:27maniekkk916 Ogłoszenia tego użytkownika

    Niestety ale spoznil się Pan troche

     
     
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...