Skocz do zawartości

Jaki dotykowiec do 650 zł


Recommended Posts

Jezeli chcesz czegos co ma multum mozliwosci to wybierz cos z windows mobile, ale tego ciezko bedzie znalezc w sklepach.

 

Jezeli lejesz na "skomplikowanie" systemow operacyjnych na pda to wez cos pokroju Samsung F480 i bedzie git.

Link to post
Share on other sites

Za 650 zł to taka dość styrana ta nokia 5800XM ;> może jakąś 5530XM wychaczysz :) avila sama w sobie nie jest zła ale mnie by trochę denerwowało bo ma ją zbyt wiele osób i ma też swoje wady oczywiście ;> ja bym brał na twoim miejscu 5530 ;> no chyba że ci gps i wifi potrzebne ;d to możesz dozbierać do 5800XM :)

Link to post
Share on other sites

KU990i to tragedia moim zdaniem.

Po czym tak twierdzisz? Miałeś telefon dłużej niż 2 tygodnie, pewnie nie! Nie lubię osób które oceniają telefon po pierwszym razie i kilku kliknięciach. W ostatnim czasie dużo telefonów testowałem i jedynie LG KU990i przypadł mi do gustu, zaś KP500 padł po kilku dniach, okazało się, że to ich wada seryjna czyli soft :).

 

I nie oceniajcie telefonów, po recenzjach w serwisach o telefonach itp. Są one mizerne i robione pod producentów, którzy dopłacają do świetnej recki. Nokie jedynie posiadają dość kiepski system jak dla mnie, muli i to bardzo. A do tego kiepski aparat.

Link to post
Share on other sites

Po czym tak twierdzisz? Miałeś telefon dłużej niż 2 tygodnie, pewnie nie!

Ja syfu nie tykam ale tak się składa, że moja bliska kumpela ma ten wynalazek bo strasznie się jej spodobał designersko (tu można jej przyznać rację, jest ładny) i jej to wystarcza ale soft to zupełna tragedia (nic słownie nic nie działa sprawnie w nim, o jakichkolwiek aplikacjach w javie nie wspomnę ( :) )), ekran można powiedzieć, że jest i tyle. Aparat też cudu nie robi - są lepsze. Do słuchania muzyki też się nie nadaje.

 

Za 650 zł to taka dość styrana ta nokia 5800XM ;>

Przeważnie, choć zdarzają się okazję, że jakieś nooby sprzedają praktycznie nowy model za ~600zł.

 

Nokie jedynie posiadają dość kiepski system jak dla mnie, muli i to bardzo. A do tego kiepski aparat.

Kiepski soft? O którym modelu piszesz.

No i aparat - ja w swoim modelu na niego nie narzekam (N82 robi o niebo lepsze zdjęcia niż chociażby SE K850i czy wspomniany wyżej Viewty).

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, ale śmieszą mnie twoje wypowiedzi na temat telefonu. Mam Ku990i i nie narzekam robi lepsze zdjęcia od wszystkich tych Nokii, o ile umie się go ustawić. A jakieś głupkowate wgrywanie gier itp. to dla mnie nonsens, telefon jest od dzwonienia, pisania smsów i tyle. Ja więcej nie potrzebuje w nim.

 

A cały Symbian w Nokii to jeden wielki szajs, dla mnie najlepszym i najpoważniejszym systemem jest Windows Mobile 6.5 i system w iPhonie.

Link to post
Share on other sites

A to może jakieś szczegóły czemu Symbian jest szajsowaty? Bo ma jakieś możliwości rozbudowy funkcji telefonu? Na jakich modelach opierasz swoje opinie?

 

telefon jest od dzwonienia, pisania smsów i tyle.

Od Viewty jest wiele, wiele więcej lepszych telefonów do dzwonienia i SMSowania.

 

Mam Ku990i i nie narzekam robi lepsze zdjęcia od wszystkich tych Nokii, o ile umie się go ustawić.

"LG Viewty nie poraża jakością zdjęć - dostępne są telefony o matrycach 3,2 Mpix lepiej rejestrujące otaczający nas świat - jak np. Sony Ericsson K810i, Nokia E90 czy Nokia N73." - telepolis.pl
Link to post
Share on other sites

hm, ma ktoś może Avile ? i czy to komórka bezproblemowa ? ( czytaj nie wyłącza się sama , rzadko zawiesza ) a można w niej muzykę z karty microSD dać jako dzwonek ? czy to prawdziwe 100mb pamięci ? bo u mnie w C3050 muszę mp3 zgrywać na telefon ... do tego zamiast 60 mb jest 15mb ... i dość mam tego telefonu . interesuje mnie avila - w jakiej sieci i w jakiej taryfie można ją dostać ? taryfa 55 zł max

Link to post
Share on other sites

Co do sieci dla mnie Obecnie, liczy się tylko Play. A przemawiają za tym, że można zasilić dowolną kwotą konto i jest ona odejmowana od kwoty zobowiązania, oczywiście piszę tutaj o mixie. Abonament również jest bardzo ciekawy, a ciekawą propozycją wydaje się Sony-Ericsson Aino, chodź musisz się zorientować dokładnie ile to wszystko kosztuje.

 

Avili i wogóle Samsungi odradzam, miałem J400 i dziękuje za te telefony. A jak chcesz Nokię to 5530, bardzo zgrabna tylko jest Symbian, co denerwuje przy wgrywaniu programów, trzeba jakieś głupkowate certyfikaty tworzyć. Do tego czasami łapie telefon totalna zamuła, miałem tak na 6680, N73, N95 i E51.

Link to post
Share on other sites

Miałem przez trochę Avilę i zamieniłem ją na używaną Omnię z dopłatą 300zł i to rozwiązanie też polecam.

 

Za Avilę zapłaciłem w playu 50 zł w abo 25zł/mies w umowie na 3 lata.

 

Avila (płacisz 50 zł) -> sprzedajesz ją za ok 400zł (masz 350zł na plus) + dokładasz ile tam możesz i masz super telefon (Omnia) w dobrym stanie. Za całość czyli ok tysiąca można spokojnie nawet nową kupić.

 

Co do Avili to telefon jako do dzwonienia i pisania smsów ok. Dotyk dobrze chodzi. Ma klawiaturę qwerty, która ładnie wygląda. Bardzo dobre słuchawki (tu byłem naprawdę zaskoczony jakością dźwięku) i dobry dźwięk z głośnika. Minusy to żenujące zarządzanie utworami mp3. Jeśli nie masz super opisanych tagów mp3 to Cię krew zaleje zanim się uporządkuje muzykę bo telefon nie potrafi odtworzyć danego folderu z muzyką. Jest za to dostęp do wszystkich plików dźwiękowych które wyświetlają się jako megalista odtwarzania. Można porobić nowe listy, ale jest to skomplikowane i bez tagów mp3 ciężko to zrobić. Ja używałem programu mp3tag i poszło nawet gładko. Aparat foto też cieniutki, bez lampy, stabilizacji i autofocusa.

 

W porównaniu z Omnią to niebo a ziemia. Tam masz system (gdzie możesz wszystko wgrać), gps, większy ekran, mocniejszą obudowę, żyroskop, 5MPX z autofocusem i stabilizacją (można zrobić bardzo duży zoom). W Omnii masz 8 lub 16 GB na starcie + możesz dograć wiele gier i przydatnych programów.

 

Jak masz jakieś pytania co do Avili/Omnii to napisz w tym temacie.

 

Ogólnie mam teraz 4tego samsunga i uważam je za bardzo dobre telefony, z żadnym nie miałem kłopotów technicznych.

 

Edit: W Avili można ustawić dzwonki mp3 jako sygnał połączenia i sms, telefon mi się nie zawiesił nigdy. Przy ustawianiu dzwonka jest on kopiowany do pamięci telefonu, po to żeby jak wyjmiesz kartę pamięci, nie stracić sygnału dzwonka. Jest 100 MB do wykorzystania. Testowałem micro sd (4GB kingston i 8GB goodram) i działały bez problemów.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

wybrałem Avilę, mam ją kilka dni i jest świetnym telefonem, dużo pamięci, łatwa w obsłudze, dobrze się pisze SMS-y, szkoda że nie ma żyroskopu... ale to chyba tylko jedyna wada wg.mnie

używam jej do różnych celów, min. jako pendrive ;)

jest bardzo ładna, choć ekran łatwo się brudzi ... i jest kilka niedoskonałości montażu ... spust aparatu - przekrzywiony, albo to moje oko ... przyciski z przodu - troszkę się ruszają, ale to nie problem.

ma bardzo dobry aparat i mp3, duży wyświetlacz, szkoda że nie można ustawić różnych tapet na pulpitach - na każdym zupełnie inna

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...