Skocz do zawartości

Recommended Posts

GTX 660 Ti i GTX 670 są dosyć podobne specyfikacją, więc dużej różnicy nie będzie.

 

Że tak powiem, co za bzdet...Specyfikacje mogę mieć nawet identyczne, ale w przypadku chłodzenia i tak wszystko rozbija się o profile w BIOS'ie. Dlatego GTX660 i GTX670 z tym samym chłodzeniem tak wyraźnie różnią się od siebie.

W przypadku GTX660 MSI zwyczajnie poszło po rozum do głowy i zorientowali się, że ostatnie kilka wersji swoich karta potraktowali trochę po macoszemu pod względem kultury pracy i przyłożyli się do ustawienia poprawnych profili (co osobiście bardzo mnie cieszy, bo od dawna jestem fanem MSI za ich bezawaryjne produkty).

 

Tyle ode mnie.

Bywaj

Link to post
Share on other sites

@jimmhuamman sorki pomyliłem się. Na stock boost dochodzi do 1175mhz. Jak podkręciłem +100 to boost miałem 1276mhz. Podkręcać i tak na razie nie widzę sensu i nie lubię żyłować sprzętu. np proc leci tylko na 4.0ghz.

 

ja też nie ale kupiłem tą kartę kilka dni temu za 240 funtów jako B grade ze stronny overclockers.co.uk,ktoś ją odesłał do 2 tyg. od zakupu,bo pewnnie nie był zadowolony z jej średniego OC, ja też bym nie był jakbym zapłacił 349 funtów

http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=GX-170-MS&groupid=701&catid=1914&subcat=2294

ale za 239,99 to już co innego.Mam pełną gwarancję.

Jak widzisz sklep jest dość drogi,ale mają świetny serwis.Więc nie ma żadnego problemu.

Gdzie kupiłbym taką kartę za 1200zł z drobnymi?Ogólnie jestem bardzo zadowolony :)

 

Że tak powiem, co za bzdet...Specyfikacje mogę mieć nawet identyczne, ale w przypadku chłodzenia i tak wszystko rozbija się o profile w BIOS'ie. Dlatego GTX660 i GTX670 z tym samym chłodzeniem tak wyraźnie różnią się od siebie.

W przypadku GTX660 MSI zwyczajnie poszło po rozum do głowy i zorientowali się, że ostatnie kilka wersji swoich karta potraktowali trochę po macoszemu pod względem kultury pracy i przyłożyli się do ustawienia poprawnych profili (co osobiście bardzo mnie cieszy, bo od dawna jestem fanem MSI za ich bezawaryjne produkty).

 

Tyle ode mnie.

Bywaj

 

a jak gb wypada w porównaniu do Twojej poprzedniej karty evga?chodzi mi o kulturę pracy i temp.?
Link to post
Share on other sites

:o Też chce za tyle :cry: Ja dałem 1585zł. Specjalnie dla Ciebie zobaczyłem czy pójdzie mi na +150 i nie był stabilny. Z resztą nawet przy boost ~`1200mhz i tak mamy świetną wydajność i kręcenie dalej dla 2-5fps nie ma sensu.

 

:o Też chce za tyle :cry: Ja dałem 1585zł. Specjalnie dla Ciebie zobaczyłem czy pójdzie mi na +150 i nie był stabilny. Z resztą nawet przy boost ~`1200mhz i tak mamy świetną wydajność i kręcenie dalej dla 2-5fps nie ma sensu.

 

dokładnie.

jak zrobić sygnaturkę taką jak TY masz?

 

A tak jakby patrzeć najlepszą wydajność zaraz po wyciągnięciu z pudełko to która ma?

 

bierz gigabyte bo jest tańszy o kilka złociszy.

z kartami to jest loteria nie które pójdą nawet do 1360mhz czy pamięć nawet do 7600mhz, a inne wogóle nie podkręcisz

to zegary msi tf oc

- Core Clock: 1019MHz (GK104)

- Core Boost Clock: 1079MHz gdzie moja karta sama bez podkręcania idzie już do 1137mhz

a to gb gtx 670

- Core Clock: 980MHz (GK104)

- Core Boost Clock: 1058MHz

Link to post
Share on other sites

to zegary msi tf oc

- Core Clock: 1019MHz (GK104)

- Core Boost Clock: 1079MHz gdzie moja karta sama bez podkręcania idzie już do 1137mhz

a to gb gtx 670

- Core Clock: 980MHz (GK104)

- Core Boost Clock: 1058MHz

 

Gigabyte po wyjęciu z pudełka (bez żadnego OC) ma boost 1176MHz, bazowy zegar 980MHz
Link to post
Share on other sites

Ja od siebie dodam tylko tyle - miałem EVGA, mam GB. GB jest w ogóle niesłyszalny. Pod obciążeniem w ogóle nie słyszę karty choć obudowę mam jak sitko.

Jak chcecie prawić, że MSI jest cichsza, to Wasza sprawa. Czytałem sporo testów GTX670 nim sam dokonałem wyboru. ASUS jest ze wszystkich niereferencyjnych GTX670 najcichszy (potwierdza to test na techpowerup i ten z tomshardware). Kolejny w kolejce jest GB (techpowerup i tomshardware też to potwierdzają i potwierdzam to ja - z własnego doświadczenia jako posiadacz karty). MSI jest głośniejszy - potwierdza to test na techpowerup.

 

Jeżeli w przypadku ASUS'a i GB wyniki testów na techpowerup i tomshardware się potwierdzają, to można także założyć, że test MSI na techpowerup jest wiarygodny i gdyby na tomshardware ją przetestowali, wynik byłby podobny (jak w przypadku ASUS'a i GB).

 

Nie zgadzacie się z tą opinią, szukajcie dalej dziury w całym.

Na razie

Edytowane przez Ave20
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z różnych recenzji poziom głośności 670 z autorkim chłodzeniem wynika tak: asus<gigabyte<msi. Chociaż ja uwżam,że i tak kolosalnej różnicy nie ma pomiędzy kartami. Yacko na pewno najlepiej nam na to odpowie :)

 

Mogłeś poczytać. Już to pisałem. :P Zresztą nikt nie twierdził,że gigabyte jest głośniejszy (oprócz snipera,ale on nie porównywał 670vs 670 tylko 660ti)
Link to post
Share on other sites

Pisałem już to wielokrotnie, ale napiszę raz jeszcze gdyż znowu kilka osób pisało, ze w przypadku GTX670 Asus DCU II jest cichszy niż Gigabyte WF3. Prawda jest taka iż Asus jest nieco cichszy ale na fabrycznych ustawieniach i jest to osiągnięte kosztem temperatury, która przy mocnym obciążeniu przekracza 70 stopni powodując minimalny spadek boosta (chociaż niektórzy użytkownicy, tego nie doświadczają - ja osobiście na każdym egzemplarzu to odnotowałem, a przewinęło się tego sporo). Dlatego w testach i tabelkach wygląda, że jest cichsza, ale ustawiając w Gigabyte wolniejsze obroty wentylatorów mamy cichszą i chłodniejszą kartę. Zrobiłem jakis czas temu prosty, amatorski test "na ucho", ale potwierdzony przez kilka osób, więc dość wiarygodny:

http://forum.benchma...240#entry584339

Co do MSI TF IV nie miałem okazji dłużej potestować, gdyż nie przepadam za tą firmą z powodu złych doświadczeń z przeszłości.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Pisałem już to wielokrotnie, ale napiszę raz jeszcze gdyż znowu kilka osób pisało, ze w przypadku GTX670 Asus DCU II jest cichszy niż Gigabyte WF3. Prawda jest taka iż Asus jest nieco cichszy ale na fabrycznych ustawieniach i jest to osiągnięte kosztem temperatury, która przy mocnym obciążeniu przekracza 70 stopni powodując minimalny spadek boosta (chociaż niektórzy użytkownicy, tego nie doświadczają - ja osobiście na każdym egzemplarzu to odnotowałem, a przewinęło się tego sporo). Dlatego w testach i tabelkach wygląda, że jest cichsza, ale ustawiając w Gigabyte wolniejsze obroty wentylatorów mamy cichszą i chłodniejszą kartę. Zrobiłem jakis czas temu prosty, amatorski test "na ucho", ale potwierdzony przez kilka osób, więc dość wiarygodny:

http://forum.benchma...240#entry584339

Co do MSI TF IV nie miałem okazji dłużej potestować, gdyż nie przepadam za tą firmą z powodu złych doświadczeń z przeszłości.

 

Wielkie dzięki za odpowiedź prawdopodobnie zdecyduje się na Gigabyte :)
Link to post
Share on other sites

Pisałem już to wielokrotnie, ale napiszę raz jeszcze gdyż znowu kilka osób pisało, ze w przypadku GTX670 Asus DCU II jest cichszy niż Gigabyte WF3. Prawda jest taka iż Asus jest nieco cichszy ale na fabrycznych ustawieniach i jest to osiągnięte kosztem temperatury, która przy mocnym obciążeniu przekracza 70 stopni powodując minimalny spadek boosta (chociaż niektórzy użytkownicy, tego nie doświadczają - ja osobiście na każdym egzemplarzu to odnotowałem, a przewinęło się tego sporo). Dlatego w testach i tabelkach wygląda, że jest cichsza, ale ustawiając w Gigabyte wolniejsze obroty wentylatorów mamy cichszą i chłodniejszą kartę. Zrobiłem jakis czas temu prosty, amatorski test "na ucho", ale potwierdzony przez kilka osób, więc dość wiarygodny:

http://forum.benchma...240#entry584339

Co do MSI TF IV nie miałem okazji dłużej potestować, gdyż nie przepadam za tą firmą z powodu złych doświadczeń z przeszłości.

 

możesz napisać coś więcej o tych złych doświadczeniach?serwis msi w Polsce jest lipny?czy karty awaryjne?

Moim zdaniem chłodzenie na gtx 670 tf 4 jest głosniejsze niż asusa czy gigabyte,ale jest wydajne i trzymie kartę w dość niskich temp. co pozwala cieszyć się boostem cały czas.

Zrobię podobny test jak Yaco w heaven i zamieszczę fotę z temp.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...