Skocz do zawartości

Recommended Posts

Z tego co widziałem na różnorakich forach/filmach wszystkie wersje 670 w boost trzymają się na poziomie +/- 1250mhz. Warto więc patrzeć na nie pod kątem cena/głośność aby w przyszłości pomyśleć nad SLI.

 

#Edit / UP

Mógłbyś spróbować podkręcić kartę do granic możliwości przy pomocy aktualnego msi afterburner, a następnie przetestować w heaven unigine i przedstawić wyniki ? Interesuje mnie również twoje odczucie co do głośności karty.

Edytowane przez Aeonek
Link to post
Share on other sites

No właśnie śmieszy mnie fakt jak ktoś nie posiadający karty udziela się w jakiś sposób na jej temat. To samo niestety można powiedzieć o testach gdzie porównuje się MSI tf 4 TYLKO z referentami w kwestii głośności. Na pewno jest głośna przy starcie, ale jak to wygląda przy OC i 100% obciążeniu ?

Co do temperatur to tak jak pan up powiedział. Różnica jest wręcz marginalna.

Edytowane przez Aeonek
Link to post
Share on other sites

Sn1PeR"

Proszę Cię... %-) Porównujesz TF IV z GTX660 do TF IV z GTX670 ? :D Daruj, proszę. TF IV na GTX660 spisuje się wyśmienicie i jest jednym z lepszych chłodzeń (jeśli faktycznie nie najlepszym), ale na GTX670 to porażka totalna. W stresie karta jest dosyć głośna - nie jest to suszara, broń Boże, ale kto jednak uważa że TF IV na GTX670 jest cichuteńki, ten żyje w błędzie. creatinfreak nie chcący to potwierdził w wypowiedzi #21 i potwierdzają to testy, choćby ten:

http://www.techpower...Edition/27.html

http://www.techpower...ndforce/27.html

 

Test przeprowadzany w identycznych warunkach dla obydwu kart. Mam przetłumaczyć ? :)

 

Do tego, drogi Sn1PeR, gdybyś nie doczytał - bo chyba nie doczytałeś, wypowiadałem się o sytuacji gdy ten MSI jest jeszcze podkręcony. No wybacz - ciszej z tego powodu nie będzie... %-)

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Chłopaki nie kłóćcie się. Specjalnie odłączyłem wszystkie wentyle oprócz noctuy (które są na adapterach low nois) i w porównaniu do wf x3 na moim byłym 6950 jest ciut głośniejszy przy obciążeniu.Ale nie na tyle,żeby mi to w jakikolwiek sposób przeszkadzało. Zephyry są uważane za w miarę ciche a są głośniejsze od mojej karty.

Link to post
Share on other sites

Ja o chłodzeniu MSI nie mam dobrego zdania. Miałem wcześniej GTX 560Ti Hawk z Twin Frozer 3 i chodził jak suszarka pod obciążeniem. Przesiadłem się na Gigabyte Windforce x3 i jest o wiele wiele ciszej. Ogromna róznica. Wiem że TW3 to nie to samo co TW4 ale TW4 też zbierał słabe opnie, chociażby w Radeonie 7970 Lightning.

Jeśli chodzi o ciszę na modelu 670 to na 1 miejscu jest chłodzenie Asusa, potem Gigabyte.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_radeon_hd_7970_lightning_review,1.html

http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_670_power_edition_oc_review,1.html

Tylko zauważ,że oba chłodzenia mimo tej samej nazwy różnią się. Tak samo wf x3 ma parę odmian ( na kartach pokroju 6950 i 570 różnią się od 7970 czy 670, teraz wychodzi jeszcze wersja 3 slotowa w 680 z 4gb pamięci)

@UP ciekawa opcja,ale nie wykorzystasz tej pamięci nawet grając na 3 monitorach ;)

Edytowane przez creatinfreak
Link to post
Share on other sites

Ja o chłodzeniu MSI nie mam dobrego zdania. Miałem wcześniej GTX 560Ti Hawk z Twin Frozer 3 i chodził jak suszarka pod obciążeniem. Przesiadłem się na Gigabyte Windforce x3 i jest o wiele wiele ciszej. Ogromna róznica. Wiem że TW3 to nie to samo co TW4 ale TW4 też zbierał słabe opnie, chociażby w Radeonie 7970 Lightning.

Jeśli chodzi o ciszę na modelu 670 to na 1 miejscu jest chłodzenie Asusa, potem Gigabyte.

 

czy ja wiem czy jest takie głośne?

według mnie z głosńością jest bardzo podobne do chłodzenia na sapphire hd 7870 ghz kórego miałem wcześniej( gdzie wczyscy na tym forum uważają go za bardzo cieche)

gdy ustawię wentyle na 50% nie są one głośniejsze niż wentyle w obudowie.

karta w tytułach takich jak sleeping dogs,batman arkham city czy cryssis 2 nie przekraczają 45%.

Link to post
Share on other sites

GTX 660 Ti i GTX 670 są dosyć podobne specyfikacją, więc dużej różnicy nie będzie. Najlepiej niech się wypowie ktoś z GTX 670 na TF IV i GTX 670 + Windforce x3, kto użytkuje tego dzień w dzień.

 

Przecież nikt nie użytkuje na codzień dwóch kart 670 TW4 i WFx3 jednocześnie żeby mógł je porównać %-)

Najlepiej to jakby się wypowiedział jakiś sprzedawca który testuje te karty np. Yacko

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Przecież nikt nie użytkuje na codzień dwóch kart 670 TW4 i WFx3 jednocześnie żeby mógł je porównać %-)

Najlepiej to jakby się wypowiedział jakiś sprzedawca który testuje te karty np. Yacko

 

czemu nie?, może jest ktoś taki który ma obydwie karty w sli Edytowane przez jimhaumman
Link to post
Share on other sites

ktoś co pcha się w sli tak dobrych kart to raczej bierze te same modele ze względów estetycznych :P

 

tak ale sa wyjątki.

na innym forum,mówię tu o overclockers.co.uk, "znajomy" kupił gb gtx 670 który wogóle nie miał potencjału oc,myślał o odesłaniu karty do sklepu,ale potem kupił jeszcze jedną gtx 670 nie gb u zrobił sli

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...