Skocz do zawartości

Spory problem z komputerem.


Recommended Posts

Witam, dostałem dzisiaj laptopa który rzekomo nie działał kupiony z aukcji na allegro. Za jakieś grosze.

Z tego co się dowiedziałem to początkowo był na nim Windows Vista potem 7. Ktoś później zmienił system na Ubuntu lecz następnie chciał wrócić znów do Windowsa , tyle że podczas instalacji Windows nie widzi wgl dysku , nie pokazuje się żadna partycja a odpalając Ubuntu z płyty są wszystkie normalnie.

Gdzie jest problem ? Bo z takim przypadkiem mam pierwszy raz do czynienia i nie wiem jak się do tego zabrać.

Link to post
Share on other sites

Zakładam że dysk w BIOSie widać

 

problemem jest zapewne sterownik SATA którego nie ma na instalce Windowsa

 

poszukaj na necie stery AHCI/IDE/SATA do tego lapka

 

przy instalacji Windows pyta o dodatkowe sterowniki - trzeba mu na płytce zapodać te ściągnięte

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po pobraniu jest zip , wypakowałem jest folder inf w nim plik pod nazwą 1 , 2 razy pliki exe i kolejne 2 zipy w folderze F6 Floppy.

 

Edit: Wrzuciłem płytke znalazło sterownik w folderze F6 Floppy ale nie chce go zainstalować.

Edytowane przez master25051992
Link to post
Share on other sites

Wychodzi na to że partycje są systemie plików, które widzi tylko linux. Aby odzyskać dane musisz podłączyć drugi twardziel (system plików nie ma znaczenia) i uruchomić jakiegoś linuxa live'a - wtedy oba dyski będą widoczne i przekopiujesz sobie dane na drugi. Potem też taki dysk możesz sformatować na ntfs pod tym linuxem

Link to post
Share on other sites

Robiłem tak , nic mi to nie dało bo partycje sa nie do ruszenia albo ich nie pokazuje tak jak by obszar dysku został zmniejszony do tych 33GB i koniec

 

Ale mam pewien pomysł tyle że właśnie wyjeżdżam do rodziny i sprawdzę to dopiero we wtorek/środę.

Edytowane przez master25051992
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...