Skocz do zawartości

Jaki najbardziej optymalny wentylator 120 , 140 cisza, wydajność,cena


Recommended Posts

Dzieki za podpowiedz , widzę ze dyskusja sie rozwinela, mam jeszcze pytanko odnośnie chłodzenia cpu I7 iva , mysle nad Chłodzenie CPU Listan Dark Rock Pro 2 (BK017) albo Corsair Hydro Series H100 co lepiej?
Link to post
Share on other sites
Widzę, że Ty przyjąłeś stanowisko, że jeśli czegoś nie napisałem na stronie chlodzenie.net to tego nie ma.Zapytaj najpierw kogokolwiek z przedstawicieli BQ to Ci potwierdzi.Ja pytałem i powiedzieli, że piszesz bzdury.Nie sprawdzisz informacji, a idziesz w zaparte, jaki to ma sens?

 

@ROBGA jedno to chłodzenie wodne drugie powietrze, jak już woda to lepiej od podstaw samemu złożyć zestaw.

Edytowane przez bodek_
Link to post
Share on other sites

Widzę, że Ty przyjąłeś stanowisko, że jeśli czegoś nie napisałem na stronie chlodzenie.net to tego nie ma.Zapytaj najpierw kogokolwiek z przedstawicieli BQ to Ci potwierdzi.Ja pytałem i powiedzieli, że piszesz bzdury.Nie sprawdzisz informacji, a idziesz w zaparte, jaki to ma sens?

 

@ROBGA jedno to chłodzenie wodne drugie powietrze, jak już woda to lepiej od podstaw samemu złożyć zestaw.

 

nie chce skladac na wszystko zestawu bo mi trche szkoda papierow , chce zeby byly fajne mozliwosci oc a nie osiagac jakies ekstrema , dlatego terz pytam co bardziej sie sprawdzi.
Link to post
Share on other sites

Ja pytałem i powiedzieli, że piszesz bzdury.Nie sprawdzisz informacji, a idziesz w zaparte, jaki to ma sens?

Nadal nie odpowiedziałeś dlaczego wentylatory Shadow Wings testowane były równolegle z Dark Wings skoro to w świetle Twoich wypowiedzi dopiero nowość...
Link to post
Share on other sites

Dzieki za podpowiedz , widzę ze dyskusja sie rozwinela, mam jeszcze pytanko odnośnie chłodzenia cpu I7 iva , mysle nad Chłodzenie CPU Listan Dark Rock Pro 2 (BK017) albo Corsair Hydro Series H100 co lepiej?

 

Jeżeli koniecznie chcesz jedno z tych dwóch to bierze be Quiet!, bo gotowe kompaktowe chłodzenia wodne na cpu nie są zbytnio udane.

Link to post
Share on other sites

Dzieki za podpowiedz , widzę ze dyskusja sie rozwinela, mam jeszcze pytanko odnośnie chłodzenia cpu I7 iva , mysle nad Chłodzenie CPU Listan Dark Rock Pro 2 (BK017) albo Corsair Hydro Series H100 co lepiej?

 

H100 jest nieopłacalne do tego bardzo głośne na dołączonych wentylatorach. A z tego topicu wnioskuje, że zależy Ci na ciszy, więc musiałbyś wymienić dodatkowo wiatraki na tym chłodzeniu.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie Dark Rock Pro 2, albo moim zdaniem jeszcze lepiej Noctua NH-D14, która jest wydajniejsza i cichsza (aczkolwiek strasznie ciężko znaleźć testy gdzie porównują oba wentylatory razem). No ale NH-D14 nie wygląda tak dobrze jak Dark Pro 2.

Link to post
Share on other sites

Nadal nie odpowiedziałeś dlaczego wentylatory Shadow Wings testowane były równolegle z Dark Wings skoro to w świetle Twoich wypowiedzi dopiero nowość...

 

A skąd ja mam wiedzieć dlaczego Ty testowałeś tylko jeden wentylator Shadow Wings skoro jest ich aż 11 modeli:

 

SW1 120mm high-speed

SW1 140mm mid-speed

SW1 120mm mid-speed

SW1 92mm mid-speed

SW1 80mm mid-speed

SW1 120mm low-speed

SW1 80mm low-speed

SW1 140mm PWM

SW1 120mm PWM

SW1 92mm PWM

SW1 80mm PWM

 

Wentylatory Shadow Wings są dostępne od zeszłego roku i zastępują Silent Wings UPC . Wszystko masz pokazane na obrazku tylko przeczytać. Nie będę dziesięć razy powtarzał tego samego.

Edytowane przez bodek_
Link to post
Share on other sites

Czyli według Ciebie jest tylko jeden model Shadow Wings bo Ty jeden testowałeś? Wentylatory Shadow Wings są dostępne od zeszłego roku, ale nie wszystkie modele. Które w jakim czasie zostały wprowadzone tego nie wiem.

W każdym razie wkleiłem Ci tabele od producenta, na której wyraźnie widać co zastępuje co, a co znika z rynku, a Ty się nadal upierasz. Ręce opadają.

Link to post
Share on other sites

A skąd ja mam wiedzieć dlaczego Ty testowałeś tylko jeden wentylator Shadow Wings skoro jest ich aż 11 modeli:

 

SW1 120mm high-speed

SW1 140mm mid-speed

SW1 120mm mid-speed

SW1 92mm mid-speed

SW1 80mm mid-speed

SW1 120mm low-speed

SW1 80mm low-speed

SW1 140mm PWM

SW1 120mm PWM

SW1 92mm PWM

SW1 80mm PWM

 

Wentylatory Shadow Wings są dostępne od zeszłego roku i zastępują Silent Wings UPC . Wszystko masz pokazane na obrazku tylko przeczytać. Nie będę dziesięć razy powtarzał tego samego.

 

Myślałem też o noctua ale akurat nie ma na morele i juz nie bede sie rozdrabnial z tego co widzialem w testach dark jest rownie dobrym chlodzeniem i roznice beda nikle , chyba ze uwazacie inaczej to lykne jednak noctue , cena ta sama.
Link to post
Share on other sites

Myślałem też o noctua ale akurat nie ma na morele i juz nie bede sie rozdrabnial z tego co widzialem w testach dark jest rownie dobrym chlodzeniem i roznice beda nikle , chyba ze uwazacie inaczej to lykne jednak noctue , cena ta sama.

 

Dark Wings to teraz Silent Wings 2 to też bardzo dobre chłodzenie jednak Noctua ma 72M gwarancji, lepsze wyposażenie i możesz ją kupić znacznie taniej np. Noctua NF-F12 PWM z wysyłka za 1gr
Link to post
Share on other sites

Czyli według Ciebie jest tylko jeden model Shadow Wings bo Ty jeden testowałeś? Wentylatory Shadow Wings są dostępne od zeszłego roku, ale nie wszystkie modele. Które w jakim czasie zostały wprowadzone tego nie wiem.

Skoro nie wiesz, to nie wprowadzaj w błąd użytkowników pisząc, że cała seria to nowość (bo tak można zrozumieć Twoje wypowiedzi).
Link to post
Share on other sites

Z całym szacunkiem, ale kto tu wprowadza w błąd? Całą rozpiskę, którą dostałem od producenta wkleiłem w tym temacie, a dla Ciebie nadal nie jest to jasne bo Ty akurat tego nie testowałeś.

 

Czy dane od producenta nie są wiarygodne?

 

Nawet ktoś od nich wypowiedział się w tym temacie potwierdzając moją wersję, a Ty nadal swoje...

 

Nie mieszaj ludziom. Producent podał jakie wentylatory będą teraz aktualnie w sprzedaży i to koniec w temacie.

 

http://aac.com.pl/images/shadow_wings.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...