Skocz do zawartości

Jaki najbardziej optymalny wentylator 120 , 140 cisza, wydajność,cena


Recommended Posts

Ciężko tak powiedzieć. W takim wypadku trzeba by było to wszystko uśrednić.

Powiem ci że od ~1300 rpm zaczyna być słyszalny wentylatorek. Na 1600-1700 rpm jeszcze spokojnie da się siedzieć, potem już zaczyna być głośno. Tak więc sprecyzuj się i do czego go chcesz.

Link to post
Share on other sites

sigma, artic f12, t.b. silence zarówno 900rpm jak i 1500rpm, silent wigns, i wiele innych któe są godne polecenia.

 

Poczekaj na pana t.luk jak będzie miał dobry dzień to ci podpowie dobrze i na to da potwierdzenie wynikami testów i wszystko wyjaśni .

Ja tam osobiście analizowałem wyniki jego testów 3 dni wybierając wiatraki ;)

 

I zakupiłem F12 do obudowy głównie.

Edytowane przez Rexlu
Link to post
Share on other sites

AAB Cooling Super Silent Fan 12 tani i dość cichy.

 

Niestety łożysko bardzo głośne, miałem parę wentyli tej firmy w tym AAB Cooling Super Silent Fan 9 i 8. 9 miała głośne łożysko.

Najcichsze tej firmy są AAB SUPER SILENT R8 i mógłbym polecić a R12 słychać łożysko.

Edytowane przez 1985r7
Link to post
Share on other sites

Witam , jaki wedlug was collerek 120,140 cm jest najbardziej trafiony stosynek ceny wydajnosci i poziomu hałasu , a jaki najlepszy nie patrząc na cenę ? Pozdrawiam

 

Z 120mm i 140mm najbardziej optymalny (jakoś, cena, wydajność) wydaje się być Arctic Cooling.

Tu masz kilka 120x120 w różnych wariantach

A tu nowe 140mm

 

A jeśli cena nie gra roli to oczywiście Noctua

Link to post
Share on other sites

Ja bym się skłaniał ku Scythe Slip Stream.

Albo BE QUIET! SILENTWINGS PURE

http://pcfoster.pl/a...20mm/519-6.html

Enermaxy też nie są złe, mam dwa tb silence 12 i 14 i w obydwóch łożysko jest mało słyszalne ale za to słychać ocieranie się elementów. W tym 14 jest lepiej wykonana i wydajniejsza już przy niskich obrotach.

Edytowane przez 1985r7
Link to post
Share on other sites

BQ Silent wings USC mają fenomenalne łożysko i praktycznie nie da się ich usłyszeć nawet na max obrotów. A przy tym dobrze wieją.

Fantastycznie chodzi też noiseblocker PLPC którego mam u siebie na wyciągu (choć można go bardziej rozkręcić i wtedy słychać już szum powietrza). Cicho i wydajnie.

Wszystkie wymienione swoje kosztują ale mówiłeś że cena nie gra roli. Dobre wentyle ciągniesz ze sobą przez kilka zestawów.

Link to post
Share on other sites

Kilka miesięcy temu (przy okazji bodajże testów Dark Rock Pro i Dark Rock Pro 2) dostałem maila od przedstawiciela be quiet! żeby w teście Dark Wings i Shadow Wings zmienić nazwy wentylatorów na Silent Wings 2 bo one będą powoli zastępować Shadow Wings i Dark Wings (co potwierdza fakt, że na stronie be quiet! nie ma już serii Dark Wings). Twój argument mnie więc nie przekonuje...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...