Skocz do zawartości

Jak połączyć dwa GPU w lapku


Recommended Posts

Witam :) Mam lapka Lenovo Z580 z Intel HD Graphics 4000 i z GeForcem gt630m 2gb.

 

W lapku mam tak, że te dwa gpu się wymieniają, tzn. jak jest coś słabego to korzysta ze zintegrowanej, a jak coś mocniejszego to z dedykowanej.

 

Ale ja mam zupełnie inny problem, czy jest możliwe aby te oba procesory graficzne działały razem ?

Co za tym idzie zwiększą wydajność w grach ?

 

Spójrzcie tutaj, gry działają super na tym filmiku:

[yt]http://www.youtube.com/watch?v=0BQdWAhPQU4[/yt]

 

A u mnie nawet starszy DiRT 2 klaci na low...

nie instalowałem jeszcze gta 4, ale mam to w planach, ale skoro dirt 2 klaci to na razie czekam aż coś wymyśle, bo na yt widzę ze gta 4 powinno mi działać z 35-45 fps na nawet srednich detalach...

ba nawet San Andreas jak dam na full to czuć niski fps...

 

Więc interesuje mnie aby w grach te oba procesory graficzne działały razem, co na pewno zwiększy płynność :)

Tylko czy to możliwe ?

Link to post
Share on other sites

Do takich filmików na yt podchodził bym z ograniczonym zaufaniem, GT630M to nie jest karta do grania, nie oszukujmy się jest bardzo słaba, co do pytania niestety nie da się połączyć tych grafik żeby działały razem, albo jedna albo druga, możesz spróbować ustawić lapka na "wysoka wydajność" i mieć go podłączonego do prądu może to odrobinkę pomoże .

Link to post
Share on other sites

9800gt jest sporo szybsze mimo tego ze ma swoje lata chociaż taka gra jak san andreas powinna działać( u mojej siostry na 8600gt mobile działa) na max czy nawet dirt 3 powinien pójść na średnich w max rozdzielczości dla laptopa http://www.notebookcheck.pl/Ranking-kart-graficznych-w-grach.31531.0.html. Według tego dirt showndown działa na średnich i ma 46 fps

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...