Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wiec tak za jakis czas :) skladam nowego kompa o ktorym mozecie przyczytac w innym temacie :). Problem od poczatku mialem z wyborem plyty :) zaczynajac od gigabyta poprzez msi, evga, az do Asus ;D Wlasnie na tej marce sie zatrzymalem :)

 

Zestaw mialbyc skladany na na plycie mATX Asus Maximus III Gene.

Dzisaj zajrzalem do sklepu w ktorym mam zamiar dokonac zakupu i zauwazylem ze roznica w cenie miedzy wersja Delux a GENE to zaledwie 54zl. Tutaj kieruje do was pytanie co wybrac ;/

Asus Maximus III Gene
Plusy
-mATX
-wyglad
Minusy
-czerwony kolor
-brak zlacza ATA
Asus P7P55D Deluxe
Plusy
-Bardziej rozbudowana sekcja zasilania
-zlacze ATA
-kolor niebieski
-vTurbo czy TurboV ;D
Minusy
-rozmiar ATX
Link to post
Share on other sites

Problem w tym ze mam bude HTPC (nie, nie mam zamiaru jej zmieniac), do ktorej owszem wejdzie plyta ATX. Ale chce wycisnac max z tego CPU, dlatego mam zamiar po pewnym czasie wsadzic do srodka LC. Miejsce ktore bym zaoszczedzil poprzez wykorzystanie plyty mATX wykorzystalbym miejsce dla pompki i rezera :)

więcej złącz się zmieści i wogóle lepiej płyta wygląda

Powiedz mi co z tego ze jest wiecej zlacz jak ich tak sie nie uzywa (w moim przypadku) :)

Dodali o jedno PCI-E x16 za duzo :) bo i tak dziala z predkoscia x4 ;/ tylko zmarnowali miejsce ;0 bo moze tylko 10% kupujacych wykorzysta to na karte do obliczen np Phyx

Link to post
Share on other sites

Z tych dwóch też brałbym Delux'a.

A z innych może MSI GD80?

Płusy:

- świetne chłodzenie,

- pozwala "sprzętowo" mierzyć napięcia co przyda się przy OC,

- ma ATA,

- jest niebieska,

 

Plusy/minusy:

- sekcja może nie jest tak rozbudowana jak w Deluxe (ilość faz) ale są one wykonane i innej (podobno lepszej) technologii DrMos więc trudno stwierdzić czy lepsza czy gorsza ale na pewno zła nie jest.

 

Minusy:

- ATX.

Link to post
Share on other sites

- pozwala "sprzętowo" mierzyć napięcia co przyda się przy OC,

To w sumie mi sie nie przyda :)

Ale zaciekawila mnie jedna rzecz w tej plycie, mianowicie nie wiem czy dobrze uslyszalem w wideoreceznji ale czy ta plyta posida SLI/CF x16 x16?? o O :)

A co do plyty msi to juz bym wolal brac hydre ;p ale znowu czekac mies-dwa i dotego placic za plyte ponad 1k ;0

 

Co do wyboru plyty chyba wezme tego Deluxa :D ze wzgledu na ten pilot ;D:D;D (fajna zabawka bedzie na pare dni :))

No chyba ze cos mi z kasa nie wypali wtedy bede musial poczekac kolejny mies :) wiec wtedy moze zastanowie sie nad MSI :P

 

Tylko nie myslcie ze to koniec tematu :) Dyskutujcie dalej :) (najlepiej gdyby ktos byl za gene)

Link to post
Share on other sites

Ale zaciekawila mnie jedna rzecz w tej plycie, mianowicie nie wiem czy dobrze uslyszalem w wideoreceznji ale czy ta plyta posida SLI/CF x16 x16?? o O :)

Niestety żadna płyta na s1156 nie obsługuje SLI/CF x16/x16. nForce 200 to po części tylko pic na wodę. Daje sporo gdy kompa używasz do obliczeń równoległych (jakiś Folding@home) ale w grach nic nie pomaga.
Link to post
Share on other sites

Ja bym jednak bral Maximusa III Gene lub tak jak proponowal @kubbak MSI GD80. Swoja droga miniATX to raczej zaleta niz wada zakladajac, ze nie bedziesz montowal dwoch kart graficznych z rozbudowanym chlodzeniem. Widzialem gdzies testy tego MIII i nie powiem, zeby za bardzo odstawal (jesli w ogole) od wersji ATX. Swoja droga DG80 to niezla mobo, duzo gniazd PCI-E, niezle o/c, no i mniej rozbudowana sekcja zasilania.

Link to post
Share on other sites

Grafe bede i tak musial zwodowac bo nie bede mogl inaczej przejsc z prawej strony na lewa.

Ale to juz inny temat jest :PLINK.

Jakbym mogl was prosic o jakies moze testy porownawcze tych dwoch plyt bo sam mam mentlik w glowie. Bo oglinie chodzi o to ze GENE + Pendrive kosztuje tyle samo co wersja delux. Obie sa fajne i fajnie wygladaja i naprawde juz nic nie wiem.

Myslalem tez nad wykorzystaniem w delux tego 3ego PCI-E zeby wsadzic tam jakas tania karte NV do obliczen Physx. Ale nawet nie wiem czy to bedzie dobry wybor ;/.

Link to post
Share on other sites

Przeciez nie bede chlodzic samego CPU :D jak juz robic LC to zeby to ladnie wygladalo :P duza ilosc lukow mi sie marzy :P

To lepiej zwodować grafę niż wydawać niepotrzebnie kasę na bloki na coś co i tak się nie grzeje :D.

Dokladnie - u mnie w planie zwodowanie TYLKO CPU i GPU, jedna chlodnica (3x 120mm) - reszte sobie daruje, bo nawet nie jest letnie podczas o/c - wiec po co wydawac na to $?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...