Skocz do zawartości

MSI HD7850 i dziwne zachowanie


Recommended Posts

Witam

Mam pytanie a raczej problem.

Wczoraj kupiłem nową grafikę MSI HD7850 w miejsce "starej" HD 5770. Liczę na mały skok w przód z BF 3 itd. Ok ale nie to jest problemem.

Chodzi o to, że po podłączeniu HD7850 po 5 min gry w BF 3 gra zawiesza się a system przestaje odpowiadać. Reset i włączam jeszcze razm BF3. Tym razem 10 min i to samo. Zawiecha i biało - czarne paski na ekranie. Reset i w tym momencie już na samym początku na ekranie biosu zauważyłem mnóstwo różnokolorowych punktów - artefakty. Komputer startuje ale dochodzi do ładowania systemu i zonk - zawiecha. Zmieniam grafikę na hd 5770 i wszystko spoko. Komp normalnie się uruchamia, winda również, BF 3 spoko jakby nic się nie stało. Wyciągam 5770 i wkładam Nvidie Quadro FX 570. Komp normalnie wstaje, ładuje windows i wszystko gra. Grafikę HD7850 odesłałem na gwarancję nie grzebiąc nic z nią.

W czym problem może być ? Płyta główna ? Czy złącze pci ex ma jakieś znaczenie ? Niby moja pł. główna ma wersję 1.1 ale z tego co widziałem różnice między pci ex 1.1 a 3.0 wynosi tylko kilka klatek. Nic poza tym się nie różnią. W czym problem ? Grafika padła lub była uwalona ?

 

Moja specyfikacja:

Mobo: Foxconn P35a-s

CPU: Q6600

PSU: Forton 500W 80+ bronze

RAM: 4gb

HDD: 500 gb + 320 gb

 

Jakieś sugestię ?

 

Pozdrawiam

Bartek

Link to post
Share on other sites

Karta faktycznie uwalona. Sypała artefaktami jak wesoła u dystrybutora. Czekam zatem na nową. Całe szczęści bo już się bałem, że wersja PCE ex ma jakieś znaczenie w tym wszystkim.

Karta ma podobny pobór jak 5770 więc zasilacz nie ma szans, żeby choć na chwilkę zasłabł :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...