Skocz do zawartości

Google Nexus vs Samsung Galaxy Tab 2 P3110


Recommended Posts

Witam

 

Chcę zrobić prezent płci pięknej. Kwota jaką zamierzam przeznaczyć to ok 900 zł, tablet max. 7 cali. Głównymi faworytami są tablety jak w tytule i zastanawiam się pomiędzy nimi. Bardzo proszę o pomoc w wyborze, mocne i słabe strony, możliwości, stabilność systemu itd... Chyba że istnieje inny tablet 7 calowy godny uwagi. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja bym brał Nexus'a - Dlaczego ?

 

- 4 rdzeniowy procesor Tegra 3

- Kapitalny ekran jak na swoją kategorię cenową (1280x800 IPS)

- Jest to produkt google'a czyli dostaniesz jako pierwszy najnowsze aktualizacje

- Android 4.1, który moim zdaniem jest najszybszym systemem na rynku ;)

- Wykonanie

 

A dlaczego nie ?

 

- Brak slotu kart MicroSD

- Brak 3G

- Brak tylniej kamerki

- Może i też brak wejścia HDMI

 

Czyli jednym słowem Nexus 7 będzie lepszym wyborem ;)

 

 

Tutaj masz recenzję Nexus'a 7 :

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/google-nexus-7-test.html

Edytowane przez Mixtape
Link to post
Share on other sites

Raczej nie zależy mi na tym, aby tablet był wyposażony w hdmi, 3g a tym bardziej kamery. Najbardziej w nexusie boli mnie fakt, że nie posiada on slotu na karty pamięci, i pytanie: ile zostaje z tych 16 giga? a dlaczego nie samsung?z tego co udało mi się wyczytać to nie jest zły...chyba ;)

 

można do nexusa podłączyć np pendrive?

Link to post
Share on other sites

To android więc można ;) Co do pojemności. Zostaje Ci około 13-14 GB wolnego miejsca. Ale od czego jest np. Dropbox ? :P

 

Samsung nie jest zły ale skoro nie zależy ci na kamerkach i 3G to bierz Nexus'a 7 bo naprawdę jest to kozacki sprzęt.

Link to post
Share on other sites

Tak sie wszyscy napalacie na tego Nexusa, a Samsung troche bardziej funkcjonalny jest. To ma byc dla kobiety, wiec nie bedzie sie martwic o jakas synchronizacje z dropboxem. Moim zdaniem nie spodoba sie Jej te 13GB, bo to jest nic, pare gier piosenek filmow i juz nie ma miejsca.

Polaris office jest darmowy z tego co mi wiadomo. Acha i bez modyfikacji kernela nie podlaczysz nigdzie pendrive.

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z Shaco że nie będzie jej interesowało czy ma synchronizacje z czymś tam, a czegoś tam nie ma. Jak pisałem wcześniej nie zależy mi na 3g, hdmi itd, bo po prostu nie będzie z tego korzystała. Dotyczy to również różnego rodzaju gier, filmów w formacie hd lub innych bajerów. Najważniejsze jest żeby był funkcjonalny i solidny, żeby było można na szybko,gdzieś w kawiarni czy autobusie popracować w programie podobnym do worda, excela, sprawdzić pocztę itp. Ogromnym plusem dla Samsunga jest możliwości włożenia karty SIM i korzystania jak z normalnego telefonu. Ktoś miał w/w samsunga w łapkach i coś może o nim napisać?

Link to post
Share on other sites

Witam!

Prawdopodobnie pod koniec października ma pojawić się wersja z 32GB pamięci. Osobiście posiadam Nexusa 16GB i jestem z niego bardzo zadowolony i nie zamieniłbym się za samsunga. Co do 3g to każdy według indywidualnych potrzeb musi się zastanowić czy jest to dla niego/niej ważne. Ja korzystam głownie w miejscach, gdzie mam dostęp do Wifi, a jeśli potrzebuje internet gdzieś, gdzie nie mam dostępu do sieci to udostępnić można np. z smartfona.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...