Skocz do zawartości

LCD LED 32 cali do 1,5k


Recommended Posts

Witam

 

Znajomy poprosił mnie o pomoc w wyborze telewizora do mieszkania. po wstępnym "rozpoznaniu" doszedłem do wniosku że poszukuje urządzenie o paramterach zbliżónych do podanych :

 

rozmiar - > 32 cale wzwyż

 

technologia FULL HD bądz HD Ready - > coraz bardziej dochodzę do wniosku że full hd to przepłacanie. aby full hd zobaczyć trzeba byloby siedzieć od telewizora 1,5m a tymczasem będzie około 2,5 m . dobrze myślę?

 

czas reakacji -> max 5 ms optymanie około 3

kontrast -> około 10000:1

odświeżanie -> 80-120 HZ najlepiej 120 HZ :)

gniazda do podłączenia dvd, sprzętu audio.

smart tv. podłączenie do internetu jest niepotrzebne

fajnie jakby posaidał gniazdo usb

 

budżet nie jest zbyt duży. na temat tv nie mam zbyt duzej wiedzy wiec modele parametrowo zbliożonych do tych ogłaszam za poszukiwane ;]

 

CENA MAKSYMALNA 1500 PLN

 

EDIT

 

pytacie się w innych tematach do czego telewizor będzie używany - a tego nie napisałem.

 

telewizor jak to telewizor : - ) będzie używany do tego do czego został stworzony. oglądania telewizji satelitarnej. filmów hd i full hd, pokazywania rodzinie zdjęć

 

EDIT

 

" Kupno dużego telewizora Full HD do odbierania zwykłej telewizji naziemnej skutkować będzie widocznym, prawie 3-krotnym skalowaniem obrazu, co odbije się negatywnie na jego jakości. "

 

zmieniło się coś w tym poglądzie? telewizor będzie na początku < później może się zmieni > używany ze zwykłą kabłówką.

Edytowane przez miglanc
Link to post
Share on other sites

Witam.

Jeżeli LED to w tej cenie jedynie 32" do 37" trzeba dołożyć:

http://www.morele.net/telewizor-led-philips-32pfl3517h-12-474163/

http://www.morele.net/telewizor-led-samsung-ue32eh5300-466569/

Tego Samsung'a kupiłem rodzicom i powiem, że jak za tą cenę jest całkiem przyjemny.

Pozdrawiam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

model 5000 różni się mniejsza ilościa złaczy hdmi i usb. - > co nie jest takie istotne.

 

dalej częstotliwość odświeżania : 100 Hz vs 50 Hz. model 5000 z 50Hz wypada dość blado. róznica w cenie 200 PLN to chyba warto do modelu 5300 dołożyć, prawda?

 

wyższy model posiada LAN

 

reasumując < jak źle myślę - poprawcie > warto dołożyć do modelu 5300. przedewszystkim z powodu Hz i Lana'a < choć z początku używany nie będzie raczej >

 

 

 

SoundsGreat

 

 

w artykule na benchmark'u czytamy :

http://www.benchmark...ybrac-3482.html

 

 

" Kupno dużego telewizora Full HD do odbierania zwykłej telewizji naziemnej skutkować będzie widocznym, prawie 3-krotnym skalowaniem obrazu, co odbije się negatywnie na jego jakości. "

 

 

telewizor będzie działał z kablówką a tam sygnału HD nie ma. Czy będzie występował problemy jaki zacytowałem wyżej ? od telewizora będzie się siedziało okolo 2m. na pewno więcej niż 1,5m także na 32 calach full hd się nie zobaczy.

irytuje mnie niewiedza jak będzie obraz wyglądał jeśli dostanie zwykly z kablówki. pytałem się o to w cześniej ale nikt nie odpowiedział.

Edytowane przez miglanc
Link to post
Share on other sites

Jeżeli będziesz później korzystał z tych wszystkich dodatków no i jak zależy Ci na tych 100Hz to myślę, że warto wziąć EH5300, sam nie zaproponowałem Ci tego EH5000 ponieważ jest on trochę "okrojony" a te 200zł to nie jest aż tak wielka różnica, bo TV nie kupuje się na 2-3 lata także lepiej wziąć coś lepszego. A zresztą ten droższy mieści się w Twoim budżecie także... ;)

 

" Kupno dużego telewizora Full HD do odbierania zwykłej telewizji naziemnej skutkować będzie widocznym, prawie 3-krotnym skalowaniem obrazu, co odbije się negatywnie na jego jakości. "

 

telewizor będzie działał z kablówką a tam sygnału HD nie ma. Czy będzie występował problemy jaki zacytowałem wyżej ? od telewizora będzie się siedziało okolo 2m. na pewno więcej niż 1,5m także na 32 calach full hd się nie zobaczy. irytuje mnie niewiedza jak będzie obraz wyglądał jeśli dostanie zwykly z kablówki. pytałem się o to w cześniej ale nikt nie odpowiedział.

Porównując jakość sygnału HD i zwykłego no to różnica jest zauważalna ale bez przesady, że jest aż tak strasznie. Ja mam LCD 40" i jak jeszcze była możliwość to odbierałem TV tylko po kablu bez dekodera i nie powiem żeby była jakaś tragedia, tym bardziej przy 32". Chyba, że jesteś "zboczeńcem" na tym punkcie to wtedy będziesz się tym katował. Jak wcześniej wspomniałem moi rodzice mają 32", odbierają telewizję DVB-T i obraz jest bardzo ładny. Edytowane przez MekPrzemasMek
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@MekPrzemasMek

Już niedługo również będę musiał zakupić telewizor dla dziadków, więc też pewnie skorzystam z Twojej propozycji (32@EH5300) :) Mam nadzieję, że 88cio letnia parka nie będzie miała problemów z jego obsługą :)

 

Jak zaprogramujesz wszystko to żadnych problemów nie będą mieli (to też brałem pod uwagę szukając TV dla rodziców). Pilot może nie jest najładniejszy ale ma duże i przejrzyste przyciski. Moi rodzice nie są zbyt nowocześni a od razu pojęli jego obsługę, tata to nawet grzebał sobie coś w menu, gdzie przy starym CRT LG bał się gdziekolwiek dalej zapuszczać ;)
Link to post
Share on other sites

A trzeba coś tam jeszcze konfigurować by jego użytkowanie wyglądało normalnie w stylu "włączam i już jest jakiś kanał"? ..bo chyba nie wprowadzili jakiś żadnych zmian, które miałyby to utrudnić? (przypomina mnie się dekoder telewizji cyfrowej od TPSA, który właśnie z tego powodu nie został podpięty u dziadków)

Oczywiście w sprawie konfiguracji pomijam już pierwsze kroki jak zapisanie wykrytych kanałów i skorygowanie ogólnych ustawień. (taka zabawa i poznawanie nowego sprzętu to większa przyjemność niż codzienne użytkowanie TV :P)

Właśnie z dziadkiem nie powinno być problemów, jak na swój wiek jest bystry więc jak wyjaśni mu się bez zbędnej "mącącej" gadki to zrozumie jak włączyć/wyłączyć, przełączyć, ustawić głośność - nic więcej nie jest potrzebne, zresztą i tak jestem pod ręką to w razie problemów nie będą się męczyć z powodu, że coś "nie działa".

Link to post
Share on other sites

Głównie chodziło mi o ustawienie kanałów oraz jakąś tam kalibrację obrazu i powyłączanie niepotrzebnych gadgetów typu logo lub dźwięk przy włączaniu/wyłączaniu TV. Poza tym nic więcej nie trzeba robić.

Link to post
Share on other sites

telewizor będzie działał z kablówką a tam sygnału HD nie ma. Czy będzie występował problemy jaki zacytowałem wyżej ? od telewizora będzie się siedziało okolo 2m. na pewno więcej niż 1,5m także na 32 calach full hd się nie zobaczy. irytuje mnie niewiedza jak będzie obraz wyglądał jeśli dostanie zwykly z kablówki. pytałem się o to w cześniej ale nikt nie odpowiedział.

Tam chodzi o duży telewizor ;)

 

Owszem, nie będzie bajecznie, ale da się znieść. Mi osobiście bardziej przeszkadza charakterystyczne "rozmazanie" obrazu na LCD gdy podajemy obraz mniejszy niż nominalny, ale tego nie przeskoczysz. Skalowanie zaś idzie przeżyć, sam czasem oglądam jakiegoś rmvb na 42 calowej plazmie z półtora metra i od biedy można to zdzierżyć.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...