Skocz do zawartości

Spadki fps w grze. Czy to zasilacz?


Recommended Posts

Witam,

Zmieniłem niedawno kartę graficzną z gtx 260 na gtx 560ti. Zaobserwowałem dziwne spadki fps w Battlefield 3, klatki co chwile spadają z ok 40 do 16-20. Wiem, że jest to wymagająca gra ale dzieje się tak nawet przy ustawieniu detali na Low. Zaobserwowałem to w bf3 i w Diablo 3 także zdarzają sie freezy, pozostałe gry jakie sprawdzałem działają ok. Podejrzewam, że zasilacz jest zbyt słaby do zestawu:

Phenom II x3 720

MSI GTX560ti Twin Frozr II

6GB DDR2

Chieftec GPS-450AA-101A 450W

Poza tym w testach 3DMark 11 i vantage wyniki są o wiele niższe niż w recenzjach jakie znalazłem na internecie. Dla przykładu na jednej ze stron wynik dla GPU w 3dm11 wynosil 4300 u mnie jest tylko 3100, w Vantage prawie 19tys a u mnie 16k :/

Druga sprawa, mam okazje kupic tanio zasilacz Tagan TG580-U15 580W, czy bedzie on wystarczający czy dac sobie spokój? Z tego co sprawdzałem ma on 35A/420W na +12V. Jedyny problem to, że sprzedający zgubił drugą wtyczkę 6pin PCI-E, więc jest tylko jedna a drugą musiałbym podłaczyć przejsciówką z molexa. Czy wpłynie to w jakikolwiek sposób na jego wydajność?

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Co do wyników w smarkach to zaniża Ci je za pewne procek. Co do reszty, to nie sądzę (poprawcie mnie jeśli się mylę) żeby 560Ti pobierał więcej W niż 260... Nie sądzę, żeby zasilacz był problemem. Raczej za słaby proc do zestawu.

Link to post
Share on other sites

Te spadki to masz w trybie multi ,czy w single player? , w trybie multi gra bardzo obciąża procesor szczególnie serwery 48,64 osoby , procek nie daje rady i tyle w temacie

 

BF3 do wysokich ustawien graficznych i trybu multi potrzebuje bardzo mocnego procka 4 rdzeniowego dla przykładu podam małe porównanie mój procek amd phenom x4 955be oc 4320mhz i procek kolegi core i5 2500k oc 4200mhz testy przeprowadzone na karcie gtx 670 bez oc karty róznica w min i max fps dośc znaczna na korzyść core i5 średnio 15 -25 więcej fps

Link to post
Share on other sites

Na twoim miejscu przeinstalował bym system.

 

Właśnie 15 minut temu się za to zabrałem bo na tym działam juz od ponad 2 lat ;)

Pewnie zrobiłbym to wcześniej ale od ponad roku praktycznie nie używam tego pc, gram głównie na ps3. Jakoś 2 tyg temu mnie naszło żeby może pograc znowu na pc, tym bardziej, że kumpel tanio sprzedawał swojego gtx560

Link to post
Share on other sites

Tylko tych dwóch...na poprzedniej karcie Diablo działało ok ale nie pamiętam czy na full detalach. Zastanawiam się czy nie zmienić procka na Phenom II x4 965be. Stockowo ma 3,4GHz i podobno kręci się spokojnie na ponad 4GHz tylko czy na tym zasilaczu jest sens podkręcać, tym bardziej, że mój procek jest 95W a ten x4 125W, więc już nawet bez o/c pobór prądu całego zestawu wzrośnie w porównaniu do tego co jest teraz.

Zobacze jeszcze czy będzie poprawa na świeżym systemie

Link to post
Share on other sites

Spadki fps to nie wina zasilacza, tylko w Twoim przypadku akurat phenoma 3x i / lub płyty głównej (której modelu nie podałeś), do tego 6gb wolnej pamięci ddr2 trochę ma to wpływ na całokształt wydajności, no nie? :D

Troche marny ten wynik 3d mark o ile masz wersje TFII /OC czyli 880/1760/2100, bo ta karta bez kręcenia ma ~4800 graphics score. Wychodzi na to, że phenom ma mocnego hamulca :)

Link to post
Share on other sites

Niestety 1055T jest juz praktycznie niedostepny, a jesli juz jest to cena z kosmosu. Postanowilem jednak,ze kupie x4 965be, cena dosyc znosna...poki co powinien wystarczyc.

Po przeinstalowaniu systemu jest znaczna poprawa, fps juz nie spadaja az tak bardzo a wyniki w 3dmarkach sa zblizone do tych z recenzji.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...