Skocz do zawartości

Tani telewizor 42" dla mamy :)


Recommended Posts

Witajcie, szukam telewizora dla mamy, specjalnych wymagań nie ma, bajery typu 3d, 1000hz czy smartTV są zupełnie zbędne, ważne żeby działał sprawnie, odtwarzał filmy z usb i nie rozwalił się zaraz po gwarancji. 
Odległość z jakiej będzie oglądany obraz to 3,5-4 m, a budżet to około 1700zł

Edytowane przez Igoruss
aktualizacja
Link to post
Share on other sites

Ja bym się nie pchał w plazmy. Poczekaj na jakąś ofertę w MediaMarkt czy innym sklepie i celuj w jakiegoś leda. Teraz można dość tanio kupić 42" TV, który spełnia twoje wymogi.

 

Może coś takiego:

http://www.mixelectronics.pl/lg-42le4500-36811

http://www.mixelectronics.pl/lg-42lv4500-38319

 

A ten co podałeś plazmowy dość drogo.. http://www.mixelectronics.pl/lg-42lk450-48847?salony=1 :P

Edytowane przez kamil931207
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oj poniekąd są. Różnice w poborze może są duże,m ale w rachunkach to trochę tak jak z komputerami - kilka zł.

 

Dla starszych osób brałbym własnie plazmę, z resztą nie tylko dla starszych a dla przesiadających się bezpośrednio z CRT - Plazma jest bardzo podobna (co jest plusem). Kolory bardziej stonowane, naturalne, nie walące po oczach. A i rozdzielczość 1080p nie jest wymagana. Brałbym panasonica P42 -X20 -X3 -X5 -C3 etc, wszystko co plazmowe i z 720P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mój P42S20E też ma 1024x768 i używam tylko do TV (parę kanałów HD) spisuje się idealnie.

Jeśli nie korzystasz z filmów na Bluray czy inne wymyślne rzeczy to chyba nie ma potrzeby wyższej rozdziałki.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nawet jeżeli dany materiał nie jest nagrany w FullHD to tak widać różnicę

to ciekawe ? to ustaw sobie 800x600 na swoim monitorku z FullHD i ciesz się detalami.
Link to post
Share on other sites

Witam.

Ja zaproponuje Ci takie coś:

http://www.123klik.pl/a,id-130805#main-content

Kosztuje on troszkę więcej niż zamierzasz wydać.

Ostatnio też kupowałem TV dla rodziców tylko, że 32" i wybrałem podobny model. Powiem Ci, że zastanawiałem się nad plazmą ale wybór padł na LED'a. Stary CRT miał się bardzo dobrze ale z uwagi na telewizję naziemną już od dawna chcieli coś z tunerem DVB-T, TV i tak będzie już miał u Nich "dożywocie" także zakupiłem LED'a. Nie wiem jak u Ciebie rodzice ustosunkowują się co do TV ale u moich ma on po prostu działać i być niezawodny.

Pozdrawiam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

tak czytam, czytam i... rzeźnia.

 

1024x768 może być jak najbardziej w 16:9, gdyż w tym telewizorku jest inny aspekt już samego pixela. Są one po prostu bardziej "prostokątne". Nie ma z tym żadnego problemu ;)

 

W P42S20 kolega nie może mieć 1024x768 ponieważ jest to telewizor fullHD, całkiem niezły z resztą ;) Natomiast jeśli dobrze pamiętam posiadasz P42X20 ;)

 

W FullHD zaś nie ma sensu się pakować kiedy ograniczamy się do niższej rozdzielczości sygnału. Po za tym kwestia odległości. Już widzę jak sadzam babcię półtora metra od mojej plazmy mówiąc jej, że tak jest poprawnie :x. Powiem więcej - jeśli oglądać mamy zamiar tylko telewizję, to nie ma lepszej opcji od HDready (wciąż, i mam tu na myśli także 1080i). Obraz taki nie jest wówczas skalowany co owocuje lepszym... obrazem ;) Z podłączeniem pod komputer też nie ma żadnego problemu - wszystko pięknie się dopasowuje.

 

P42X50 z linku jest imo świetnym wyborem do tych zastosowań, Polecam :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 8 miesięcy temu...

Witam ponownie, pozwolę sobie odświeżyć temat bo niestety nic nie udało mi się kupić. Od tamtego pory minęło sporo czasu i chciałbym zapytać czy coś się zmieniło, czy pojawiły się jakieś nowe godne uwagi modele? Wymagania się w sumie nie zmieniły, cytując pierwszy post: 

szukam telewizora dla mamy, specjalnych wymagań nie ma, bajery typu 3d, 1000hz czy smartTV są zupełnie zbędne, ważne żeby działał sprawnie, odtwarzał filmy z usb i nie rozwalił się zaraz po gwarancji. 
Odległość z jakiej będzie oglądany obraz to 3,5-4 m, a budżet to około 1700zł

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jest fajny nowy model plazmowy Panasonic'a. Wcześniej wspominano o 42X50, a już jest 42X60, w którym poprawili parę rzeczy, między innymi czerń.

Można go kupić poniżej 1500zł - za taką kwotę warto go wziąć.

Edytowane przez SKEEPER46
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...