Skocz do zawartości

GTX 670 DC II Test egzemplarza ;)


Recommended Posts

Myślę, że jakbym pobawił się BIOS'em to by było podobnie, bo Wojciechu ja właśnie też daje przeważnie +130 MHz ;)

 

Co do wyników CPU kolegi wyżej, te same zegary co u mnie - 4,4 GHz lecz kolega ma 3770K, tutaj widać że przy tych taktowaniach ten procek troszke lepiej się sprawuje, te 100-200 pkt więcej w fizyce jest ;)

 

Mógłby ktoś objaśnić czy po zmianie bios'u karty traci się na nią gwarancje ? Można coś "spierniczyć" próbójąc zmieniać ? Mógłbym się pobawić spróbować czy to nie da mi wyższych wyników, aczkolwiek nie chce stracić gwarancji i zepsuć karty, nie wiem jak to się robi jakby ktoś zapodał link do instrukcji czy objaśnił będe bardzo wdzięczny.

 

Raczej nie powinieneś nic zepsuć wgrywając nowy zmodowany Bios, zawsze możesz wgrać potem stary. Ale zdecydowanie odradzam Ci wgranie zmodowanego Biosa na stałe. Podnosi on napięcie Boost i może przyczynić się do zmniejszenia żywotności karty. Ja go wgrałem tylko żeby przetestować max potencjał OC swojej karty w benchmarkach i po zabawie wgrałem spowrotem oryginalny Bios od Gigabyte. Na co dzień nie podkręcam karty. Do wgrania Biosu ściągnij sobie program nvflash i zmodyfikowaną wersję Biosu dla twojego modelu Asus, musisz poszukać na necie. Żeby wgrać Bios przeciągnij plik Biosu na ikonę aplikacji nvflash trzymając lewy przycisk myszy. Powinno się wyświetlić 'Otwórz plik za pomocą: nvflash'. Puszczasz lewy przycisk myszy i Biosik się wgrywa. Następnie restartujesz kompa. W czasie testów podejrzyj jakie jest napięcie GPU w trybie boost za pomocą Afterburnera bądź innej tego typu aplikacji. Proste.

Edytowane przez Wooojciech1983
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nie wiem co sie teraz dzieje ale teraz wogle nie chce przechodzić smakrów jak się podbije napięcie nawet o minimalną wartość :P

 

Po wgraniu zmodowanego Biosu? czy na starym nagle tak się zaczęło dziać? Poza tym napięcia nie da się podbić za pomocą żadnego softu, masz tu zapewne na myśli podbicie taktowania rdzenia.
Link to post
Share on other sites

jeszcze żadnego biosu nie wgrywałem. Podczas testów smarków z tego tematu normalnie podbijałem napięcie, teraz przechodzi jeżeli już tylko na standardowym 988 mV

 

Przesuwanie suwaka napięcia nie podnosi napięcia na tej karcie. Keplery mają zablokowaną regulację napięcia. Podejrzyj sobie napięcie w Afterurnerze. Standardowo jest 0.987 V, karta sama podnosi sobie to napięcie kiedy zwiększa zegar do maksymalnie 1.175 V . Tak działa boost. Ten nowy Bios jedynie zwiększa ten górny limit napięcia. Żaden software nie jest w stanie zmienić tego napięcia.

Masz widocznie mało stabilną karte skoro nagle przestała Ci przechodzić testy.

Link to post
Share on other sites
  • 6 miesięcy temu...

witam cos u ciebie chyba jest z napieciem bo powinno byc 1075 i z takim pracowac na pelnej parze,zobacz jeszcze czy przy podkrecaniu dajesz power na 117 czyli na max. jesli to napiecie nie bedzie pracowac z wartoscia 1075 toco jest z ta karta bo napiecie bez wzgledu na to czy podkrecisz czy nie karta sobie sama zapodaje w zaleznosci od potrzeb wiec napiecie zostawilbym w spokoju na twoim miejscu.Ja na swojej gtx670 asus dcu2 oc podkrecona fabrycznie do 980mhz ja podbijam spokojnie o nastepne 110 mhz i na pamieciach spokojnie dziala na 6868mhz nie zylowalem jej maksymalnie bo i po co ale w 3d markuwartosc 10700 osiaga spokojnie grafika,jak bede mial czas to sprobuje maksymalnie ja wykrecic i podac wyniki a w tej chwili jest praktycznie na poziomie gtx680 gigabyte kreconego fabrycznie,przynajmniej tak wynika z testow,wiec to tez kwestia o ile wydjniejsze sa 680?pozdrawiam



sorki pomylka napiecie oczywiscie o wartosci 1175v juz poprawiam

Link to post
Share on other sites

nie zylowalem jej maksymalnie bo i po co ale w 3d markuwartosc 10700 osiaga spokojnie grafika,jak bede mial czas to sprobuje maksymalnie ja wykrecic i podac wyniki a w tej chwili jest praktycznie na poziomie gtx680 gigabyte kreconego fabrycznie,przynajmniej tak wynika z testow,wiec to tez kwestia o ile wydjniejsze sa 680?pozdrawiam

 

 

sorki pomylka napiecie oczywiscie o wartosci 1175v juz poprawiam

Ale odkop  :)  Fabrycznie podkręcona 680 Lightning (1202, 3000) ma graphics score 11 100 w smarku11 więc jeszcze troszkę twojej podkręconej 670tce brakuje do tej wartości 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...