Skocz do zawartości

GTX 670 DC II Test egzemplarza ;)


Recommended Posts

Z racji tego, że wyniki mojej karty są z deczka przytłaczające postanowiłem zrobić po kilka testów w kilku benchmarkach i wyniki pokazać do Waszej oceny ;)

 

Z każdego smarka po dwa wyniki - standard, wentyle, napięcie, wszystko na zero, oraz po kilku korektach i zabawach w ustawianie. Jedynie w smarku wyjątkowo zrobiłem test standard + wentylki na max. Efekty skomentujcie sami ;)

 

Testy na programach darmowych ogólnodostępnych, ustawienia smarków standardowe, 3D Mark 11tryb performance full 3d mark experience. Heaven 3.0 ustawienia standardowe, rozdzielczość Full HD, tesselation: disabled.

 

3DMark 11:

 

standard: http://www.3dmark.com/3dm11/4451996

standard + wentyle FULL: http://www.3dmark.com/3dm11/4451360

OC na FULL, +125 MHz rdzeń, +300 na pamięci, wentyle na FULL, napięcie 1025mV, panel sterowania nVidia, filtrowanie tekstur - wydajność: http://www.3dmark.com/3dm11/4452043, dodam, że wczoraj jak się bawiłem dłużej ustawieniami panelu, próbowałem podkręcaćć o 1-5 MHz to wynik GPU wyniósł 9900 pkt, praktycznie tyle samo co teraz.

 

3DMark Vantage:

 

standard: http://www.3dmark.com/3dmv/4304107, chciałbym się odnieść chociażby do tego tematu: http://forum.benchmark.pl/topic/55862-gtx-670-vs-2x-gtx-quad-sli-test/ , dokładnie te same ustwienia karty (kompletny STOCK), tyle że karta kolegi jest fabrycznie kręcona na rdzeniu do 980 MHz, mój egzemplarz w chwili testu - 915 MHz, plus dla asusa :)

 

OC na FULL: http://www.3dmark.com/3dmv/4304128

 

Heaven 3.0

 

standard: FPS:

111.7 Scores:

2815 Min FPS:

50.2 Max FPS:

239.2

 

karta nie chciała kompletnie po OC przejść heavena, za każdym razem w końcowej fazie testu wyskakiwały błędy, odczułem wrażenie, że karta ma na dziś dosyć testów i mam nadzieje że jak odpocznie to jej sie polepszy ;) Bawiłem się napięciem ale myśle, że to nie tego wina. Jeżeli ktoś wie o co chodzi prosiłbym o małą rade.

 

Celem testu jest zebranie opinii o owym egzemplarzu, dotąd uważałem poprostu za felerny z racji możliwości znikomego OC. Testów 3d mark 06 i innych mniej znanych nie będę robił gdyż ani ja ani karta nie mamy już na to siły ;)

 

Pozdrawiam

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Że tak powiem wydają się mi wyniki w normie.

Chociaż na grafice tak z 300 punktów chyba powinno być więcej.

Przy oc oczywiście wentylatory full przy teście ? : ) (ja max wyciągam 10321 - jakoś tyle)

 

Naturalnie, wentylki na full przy OC oraz napięcia czasem podbijałem (evga precision) bodajże max było 1025mV. Nie wiem czy te testy mi karte wykończył, ale być tak nie może, że mi heavena po OC przejść nie chce.

 

Dziwny jest fakt, że właśnie wyniki w normie mimo mikroskopijnych możliwości OC.Podobną sytuacje mam z prockiem, na 3,4 GHz bije 10,4k pkt w smarku 11, pokazuje 4,4 co jest błędem.

Link to post
Share on other sites

hmm jak nie chce przejść jakiegoś testu to znaczy że albo za mało papu albo już przedobrzyłeś ;]. Heaven jest wrażliwy akurat. Asusa najlepiej się w gpu tweak podkręca moim zdaniem, tam od razu masz update biosu, także warto wykonać.

Link to post
Share on other sites

Rex, sprawa tak wygląda że pierwszy test (OC 3d mark 11) robiłęm bodajże +130 na rdzeniu i +400 na pamięci. Heaven nie chciał przejść +100 na rdzeniu, na pamięci nic ;) Powtarzać też musiałem wcześneijszy test czyli z vantagem. Coś jakby poprostu "siła" karty słabła. Teraz wszystko dałem na standard niech sobie odpocznie rano spróbojemy. Jeżeli nie uzyskam takiego samego wyniku w smarku 11 po full OC znaczy że coś się spierdzieliło.

Edytowane przez Silver Fox
Link to post
Share on other sites

Ja na swoim Gigabyte 670 mam w 3Dmark11 takie wyniki GPU SCORE:

1 w standardzie (po wyjęciu z pudełka, żadnego OC) ~9700, taktowanie boost wynosi wtedy 1176 MHz,

2 po OC ~10 700, taktowanie boost 1301 MHz

3 po max OC przy uzyciu zmodowanego biosu podnoszacego napiecie, nieco ponad 11K, taktowanie boost 1320MHz

 

Trafił Ci sie dość średni egzemplarz jeśli chodzi o możliwości OC. Jest to zupełnie losowe.

Link to post
Share on other sites

Rex, nie biosu karty nie wymieniałem bo nie wiem szczerze jak to zrobić i nie mam zbytnio chęci się w to bawić ;)

Wojciech, gratuluje egzemplarza, coś za coś ja mam procek chętny do kręcenia ;)

 

Pana z linku który posiada Gigabyte w testach zamieszczonych w tamtym temacie moja karta przegania. Nie wiem jak można tak zróżnicowane rdzenie produkować ;P

Edytowane przez Silver Fox
Link to post
Share on other sites

Ja mam na mojej 670 windforce 3x po OC, graphics score 11078, bez zadnego nowego biosu czy zmiany napiecia.

 

Fajny wynik ale ten screen pochodzi z rankingu 3DMark11 z forum PCLaba i należy tam do użytkownika hennepin...

Jeśli Ty to on to gratuluje

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

mam podobny:)

 

Nie do końca podobny...

Ty masz lepszego procka - i7 zamiast i5 który podbija wynik końcowy poprzez znacznie wyższy wynik physics score.

Ja mam i5, tamten kolega też. Porównaj graphics score zrobiony przez karte, Ty masz 10 600 a my 11 000.

Ale 10 600 to i tak jest naprawdę dobry wynik.

Link to post
Share on other sites

a podałbyś mi swoje ustawienia karty?

zobaczę jak u mnie

 

Na najnowszym Biosie od Gigabyte F4 miałem ~10 900 graphics score przy ustawieniach:

rdzeń +130Mhz, pamięć +500MHz, boost wzrósł wtedy z 1176 do 1306Mhz

Na zmodowanym biosie przekroczyłem 11K przy:

rdzeń + 123MHz, pamięć + 480MHz, boost było 1325MHz, podstawowy zegar bez OC jest przy tym Biosie wyższy.

Power target ustawiasz na maksa.

Nie każda sztuka tyle zrobi. Potencjał OC jest losowy.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Myślę, że jakbym pobawił się BIOS'em to by było podobnie, bo Wojciechu ja właśnie też daje przeważnie +130 MHz ;)

 

Co do wyników CPU kolegi wyżej, te same zegary co u mnie - 4,4 GHz lecz kolega ma 3770K, tutaj widać że przy tych taktowaniach ten procek troszke lepiej się sprawuje, te 100-200 pkt więcej w fizyce jest ;)

 

Mógłby ktoś objaśnić czy po zmianie bios'u karty traci się na nią gwarancje ? Można coś "spierniczyć" próbójąc zmieniać ? Mógłbym się pobawić spróbować czy to nie da mi wyższych wyników, aczkolwiek nie chce stracić gwarancji i zepsuć karty, nie wiem jak to się robi jakby ktoś zapodał link do instrukcji czy objaśnił będe bardzo wdzięczny.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...