Skocz do zawartości

Radek 7970 vs Nvidia 680gtx - Która najwydajniejsza


Recommended Posts

Tylko pytanie czy jest sens kupować gtx680 za ~500zł drożej niż 670. Warto także wziąć pod uwagę fakt, że hd7970 jest znacznie tańszy od gtx680 (ot chociażby vapor-x, którego mam na oku, stoi za ~1760zł).

 

PS. Mógłby ktoś odpowiedzieć mi na pytania z poprzedniej strony?

Link to post
Share on other sites

Brać referenta suszarkę za taką kasę to wg mnie średnia decyzja.

 

Ja bym brał model który nie jest referentem ma bowiem nie jeden a dwa wentylatory, więc chłodzenie powinno wyglądać lepiej.

 

Tylko pytanie czy jest sens kupować gtx680 za ~500zł drożej niż 670. Warto także wziąć pod uwagę fakt, że hd7970 jest znacznie tańszy od gtx680 (ot chociażby vapor-x, którego mam na oku, stoi za ~1760zł).

 

PS. Mógłby ktoś odpowiedzieć mi na pytania z poprzedniej strony?

 

 

Wg mnie warto dać te 500zeta więcej, nie tylko ja tak myślę. Biorę tu wszystkie za i przeciw. Grafikę kupuję na około 2 lata więc im wydajniejsza za tą cenę tym lepiej. Wiadomo, że każdy ma inne potrzeby inaczej do tego podchodzi. Ja chcę jedną kartę która da sobie radę przez ten założony okres.

Link to post
Share on other sites

Odpowiedź prosta. Najwydajniejsza jest 680 ale biorąc pod uwagę stosunek wydajność/cena lepiej wypadają 670 i 7970. Dla jednego jest sens dopłacić, dla drugiego nie. Ale zdecydowanie brałbym kartę z autorskim chłodzeniem ze względu na lepszą kulturę pracy i niższe temperatury.

Link to post
Share on other sites

Odpowiedź prosta. Najwydajniejsza jest 680

 

No właśnie ponoć nie. Wierząc temu artykułowi, hd7970 Ghz na najnowszych sterach przegania 680tkę:

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-hd-7970-ghz-edition-review-benchmark,3232.html

 

Dlatego tak bardzo zależy mi, żeby ktoś, opierając się na własnych doświadczeniach odpisał mi na moje pytania z poprzedniej strony.

Edytowane przez HapTi
Link to post
Share on other sites

Zauważ, że ta 680 to podstawowa wersja, a 7970na sterydach leci :) Wg mnie obie grafy stoją na równym poziomie 680gtx ma przewagę może jakąś do 1920x1080, powyżej radek odrabia straty. Zresztą wszystko zależy od gier wiadomo że jak gra pisana pod nvidię to lepiej będzie działała na nvidii i na odwrót.Oczywiście są tez modele które warto kupić ze względu na cenę 670 i 7970 które kosztują po niżej 2000tysi ja postanowiłem kupić coś droższego więc wybieram wersje po tuningu heh. Nie miał bym na to kasy to wziął bym pewnie tańszą i równie wydajną. Dla każdego coś się zawsze znajdzie.

 

 

Mam pytanko jak bardzo sekcja zasilania k graficznej wpływa na jej pracę. Tu sądwa modele po tunie.

 

Evga Geforce Gtx 680 Classified model ten ma 14-fazowa sekcję zasilania

EVGA GeForce GTX 680 ftw ten za to ma 8 fazową, a różnica w cenie to 150zeta no powiedzmy ze do 200.

 

Opłaca się inwestować w droższy model ,czy ten tańszy z taką 8 fazową sekcją też jest ok.

Pytam z ciekawości bo zainteresowały mnie oba modele. Z góry Dzięki za odpowiedzi kogoś kto ma pojęcie na ten temat

Edytowane przez Greg3or
Link to post
Share on other sites

Evga Geforce Gtx 680 Classified model ten ma 14-fazowa sekcję zasilania

To się przyda tylko i wyłącznie wtedy jak będziesz miał zamiar wodować kartę i bawić się w bicie rekordów. Do normalnego oc i zastosowania nie ma większego znaczenia, więc jak kolega wyżej 8 spokojnie styknie.

 

Dla mnie wybór jest tutaj prosty - GTX 680, wydajność i praktycznie bezproblemowa praca w niemal każdej grze. A co do radków to z mojego doświadczenia (i nie tylko) miałem ponad 5 miesięcy dwa 7970 w wersji oc windforce. Przez cały ten okres zarówno w crossie jak i bez od samego początku użerałem się ze sterownikami amd, praktycznie do każdej gry inny sterownik (co za bezsens) tak aby było ok bez krzaków w grach ale krzaki i tak sie pojawiały czasem (np. znikający hud w grach, czarne pasy na ekranie co 30 min, można by sporo wyliczać..) a karty były 100% sprawne. Amd teraz wydaje sterowniki rzadziej ale to nie znaczy, że są dzięki temu lepiej dopracowane - nie są, cóż wybór karty leży po twojej stronie :).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...