Skocz do zawartości

Przebicie kanału czerwonego, sprawdz.kilka kart i monitorów.


Recommended Posts

Witam wszystkich.. i prosze o opinie bo już sam nie wiem w czym jest problem.. mam duże przebicie kanału czerwonego.. szary kolor jest różowawy.. nie wiem w czym problem.. sprawdziłem dwie karty.. raden hd 4890 i gforce 8800 ..to samo na najnowszych sterownikach.. rózne kable dvi .. to samo .. mam dwa monitory i na obu to samo.. :D czy to moze być uszkodzona płyta główna.. czy PCI express ma jakiś wpływ na kolor??

Link to post
Share on other sites

A czy użyłeś tego samego kabla sygnałowego? Jeśli tak to tam może tkwić przyczyna. Jeśli korzystasz z przejściówki DVI-->D-Sub to spróbuj zmienić ją na inną. Najlepiej sprawdź karty w innym komputerze i z innym monitorem (najlepiej u kumpla któremu póki co wszystko działa).

Mało prawdopodobne aczkolwiek możliwe jest, że uszkodzone są układy wyjściowe sygnału i przez pojawienie się niewłaściwej rezystancji mogą dziać się takie numery.

Link to post
Share on other sites

Wchodzi taka opcja w grę. Przy podwyższonej temperaturze rezystancja może się zwiększać bądź maleć w zależności o typu materiału oporowego. Jeśli pracuje włączony dłużej może występować taki objaw, że kolory będą przekłamane właśnie z racji zmian parametrów pracy układu sterójacego.

Link to post
Share on other sites

no i teraz zwatpicie... bylem u znajomego który tez jest grafikiem i anty-lcd.. dalej jedzie na dellu p1130 ktory swoja droga jest rewelacyjny .. podlaczamy kompa i wszystko ok kolory sa ok.. no ale wiadomo polaczenie vga.. z przejsciowka z dvi.. mam hd4890 .. wracam do domu podłaczam mojego della w2007fp.. przez przejsciowke na vga i .. kolory sa ok.. lol.. podlaczylem monitor przez dvi i .. chyba nazaropeth miał racje .. patrzylem na szary kolor.. i najpierw byl szary a po jakichs7 minutach zaczal robic sie rozowawy :P z tego co widze vga nie zmienia koloru.. wiec chyba walniety jest monitor na wejsciu dvi.. sprawdze jutro jeszcze neca2190uxi..

a wy jak obstawiacie?? monitor raczej ?

dzieki za wszystkie odpowiedzi do tej pory..

Link to post
Share on other sites

Ja obstawiam monitor. Bardzo nieprawdopodobne abyś miał dwie walnięte karty różnych producentów. Napisz do Dell'a co robić w tej sprawie, aby nie okazało się że wyślesz na gwarancję której nie uznają.

Link to post
Share on other sites

bede dzwonil tam jutro... powinni uznac gwarancje.. mam juz doswiadczenie bo pierwszy monitor mial czerownego wypalonego piksela na srodku matrycy.. a co do mojego problemu.. to rano sprawdzilem kolor.. i byl szary przy domyslnych ustawieniach (w tym dellu przy vga aktywuje sie kontrolka kontrastu) .. chciałem zmniejszyć jasność i tu moje zdziwienie .. bo przy jej regulacji szary znowu dostaje rozowawego przebicia..

 

w kazdym razie chyba zainwestuje 200 zl w ten monitor bo jest rewelacyjny

http://allegro.pl/item829662083_dell_21 ... _wroc.html

Link to post
Share on other sites

mam jeszcze jedno pytanie.. co to może być?

sprawdzone dwie karty 2 monitory 2 kable

HD4890 - oba wyjscia dvi oba monitory .. przy polaczeniu dvi - szary rozowawy

Gforce 8800 - oba wyjscia dvi dwa monitory.. przy polaczeniu dvi - szary rozowawy

 

Hd4890- oba wyjscia przejsciowka vga..oba monitory - szary ok

Gforce 8800- oba wyjscia przejsciowka vga .. oba monitory - szary ok

 

jest to dla mnien iesamowita zagadka..

czy walniete wejscie pci moze genoerowac zły kolorna dvi.. a jak jest przejsciówka to nie?

Link to post
Share on other sites

Obstawiam że taka jest charakterystyka tego monitora skoro na dwóch egzemplarzach to występuje. Myślę iż karty i kable można wykluczyć.

Spróbuj skorygować kolory w ustawieniach.

 

 

(PS. 2000 post! :P )

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...