Skocz do zawartości

I7 3770K problem. Proszę o pomoc


Recommended Posts

Witam. Mam problem z moim dopiero co złożonym komputerem. Mianowicie na początku po instalacji systemy W7 system normalnie pokazywał ,że są 4 rdzenie 8 wątków. Po instalacji kilku aktualizacji do Windowsa system pokazuje 2 rdzenie i 4 wątki. (?) WTF

 

I7 3770K

MSI Z77A-GD65

Gigabyte GeForce GTX670 2048MB

Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3

Seagate Barracuda, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM

SSD Samsung 830 64GB

Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho Rev. 2

Zasilacz XFX Core 650W 135mm 80+ SLI PSU

Cooler Master(RC-692-KWN3)

 

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Też pokazuje 2 rdzenie 4 wątki :( nie wiem co robić dziś kompa złożyłem. Dodam,że w menadżerze zadań w zakładce procesor jest 8 czyli komplet. W menadżerze zadań Windows > Monitor zasobów pokazuje wstrzymane nie które cpu. Po obciążeniu proca dalej jest to samo. Co może być nie tak?? Proszę pomóżcie

Edytowane przez CrisMasteR
Link to post
Share on other sites

Dobra to tak, po zainstalowaniu systemu pierwsze co zrobiłeś to zainstalowałeś sterowniki do chipsetu? Spróbuj sformatować jeszcze raz kompa i pierwsze co zrób to na świeży system zainstaluj stery do chipsetu.

 

@Jak to nie pomoże to jedyne co zostało to chyba update biosu.

Edytowane przez polish95
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zobacz w Biosie czy nie są przypadkiem wyłączone dwa rdzenie, jeśli nie to zostaje aktualizacja Biosu, a jak to również nie pomoże to najprawdopodobniej proc jest uszkodzony (był kiedyś tu na forum bardzo podobny temat i właśnie okazało się że z CPU jest coś nie tak)

Link to post
Share on other sites

ej coś sie z kompem chyba dzieje Nie mam aero w W7 mam biały pasek startu

instaluje od nowa W7

Mam nadzieję, że to pomoże bo jak nie to nie wiem co zrobię :( :(

uff bez żadnych sterowników na samym czystym systemie są 4 rdzenie i 8 wątków

 

Czyli chyba jednak aktualizacje nabruzdziły

Edytowane przez CrisMasteR
Link to post
Share on other sites

Tak też zrobiłem chipset pierwszy. Wcześniej dałem automatyczną instalację sterów i to też może przez to?? nie wiem czy instalować rzeczy z zakładki others

Edytowane przez CrisMasteR
Link to post
Share on other sites

w others jest:

OPTService

Intel ME Driver

Intel USB3.0 Driver

Lucid Virtu MVP Driver

Super charger

winki

 

natomiast w Narzedziach -> MSI UNTILITY jest:

Click Bios II

Control center

Live update

Audio/ Video Genie

Easy Viewer

 

Które z tych programów mogą być przydatne? Pierwszy raz mam do czynienia z płytą od MSI i widać na wstępie jakie jaja się działy...

Edytowane przez CrisMasteR
Link to post
Share on other sites

Ok, Komp na razie działa perfekt. Ciekawi mnie co mogło sprawiać te problemy z kompem? Czy instalowane sterowniki wszystkie na raz poprzez total installera czy może to aktualizację systemu Windows tyle na bruździły. Nie wiem teraz czy wgl brać sie za instalowanie tych aktualizacji.

Polećcie jakiś dobry program do testowania mojego procka czy aby na 101% jest z nim wszystko ok.

Link to post
Share on other sites

Odpaliłem OCCT i nic się nie działo temp. max to 53st.C natomiast odpaliłem 3DMark11 i uzyskałem taki oto wynik :

http://www.3dmark.com/3dm11/4396826

mnie się on wydaje lekko zaniżony

Apropo Processor Core 1525Mhz - nie powinno być 3500Mhz ??

Edytowane przez CrisMasteR
Link to post
Share on other sites

www.3dmark.com/3dm11/4411456

www.3dmark.com/3dm11/4411608

Jak widać wyniki w stocku w 3dmark 11 się unormowały. Ale teraz z czym innym mam problem. A mianowicie temperaturą rdzeni.

Temp. 1 rdzenia jest średnio od 5 do 11 st C niższa od drugiego przy czym różnica pomiędzy 3 a 4 rdzeniem jest już 2-3 st C. Rdzeń 2 jest najcieplejszy. Co może być przyczyna takiej różnicy? Proszę wyjaśnijcie mi

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...