Skocz do zawartości

Procesor dla HD4850x2


Recommended Posts

Ja proponuję jednak Quada 8400, gadanie ,że gry nie wykorzystują mocy 4 rdzeni jest już mocno przestarzałe.

Gdyż już teraz większość nowych wychodzących gier coraz lepiej obsługuje wielowątkowość, więc co będzie za rok ? Płacz ,że wybrałeś 2 rdzenie zamiast 4 ?

 

Na oc póki co nie zwracaj uwagi, procka zaczniesz kręcić kiedy na prawdę będzie Ci to potrzebne a nie, wtedy kiedy jest to modne, taka prawda.

Po drugie mówienie ,że procek wykręci się na 4,5 GHz, mija się z prawdą, po pierwsze każdy kręci się inaczej, na jednym złapiesz 4, na innym 3,8 a na innym jeszcze mniej. Dodać do tego trzeba jeszcze wydajne chłodzenie.

 

Sam pomyśl ?

Link to post
Share on other sites

Także sądzę iż nie warto ładować się w dwa, drogie rdzenie. Co innego gdyby procesor kosztował ~300zł.

Szukaj jakiegoś Quada tak jak radzi xpris.

 

Już dziś wiele gier potrafi wykorzystać cztery wątki, a te które tego nie potrafią to i tak nie potrzebują 4Ghz do płynnego działania.

Link to post
Share on other sites

To wiadome, ale chyba nie ma gry obsługującej jedynie dwa wątki której nie wystarczyłoby 3.4Ghz. Z drugiej strony w przyszłości nie będzie konieczności wymiany procesora, bo będzie już 4'ro rdzeniowy!

Link to post
Share on other sites

No tak, ale ciekawi mnie strasznie ten Xeon 5GHz .. co mi o nim powiecie ?

Mało prawdopodobne jest zrobienie 5GHz na tym procku na powietrzu a już na pewno nie tak by działał 24/7. 5GHz ok, ale do validacji CPU-Z, może SPi 1M przejdzie ale nic więcej.

Takiej opcji nawet do siebie nie dopuszczaj by nie było potem rozczarowania.

Link to post
Share on other sites

Słuchaj, ty szukasz procka pod multiGPU ? Tak więc aby wykorzystać w pełni jej możliwości potrzebujesz odpowiednio zrównoważonego zestawu, co z tego ,że podkręcisz (o ile Ci się to uda, bo nie każdy procek tak się kręci) do 4 GHz, skoro to będą puste megaherce przy tej karcie, nie wnoszące praktycznie nic.

Do tej karty, bardziej liczy się wielowątkowość, popatrz, gry w miejscu nie stoją, tylko są coraz nowsze i lepsze, lepsze albo gorsze ale każda stara się wykorzystywać coraz nowszą technologię.

Link to post
Share on other sites

No tak, ale ciekawi mnie strasznie ten Xeon 5GHz .. co mi o nim powiecie ?

Mało prawdopodobne jest zrobienie 5GHz na tym procku na powietrzu a już na pewno nie tak by działał 24/7. 5GHz ok, ale do validacji CPU-Z, może SPi 1M przejdzie ale nic więcej.

Takiej opcji nawet do siebie nie dopuszczaj by nie było potem rozczarowania.

U mnie poszlo 5GHz na powietrzu :) oczywiscie niestabilnie bo najzupelniej w swiecie skonczyl sie potencjal o/c pamieci :) W polowie grudnia dojada do mnie cruciale na testy, mam tez zamiar wziasc goodramy pro - zobaczymy, ktore pojda powyzej 1110MHz - bo tyle potrzebuje. 4,9GHz szlo z Orthosem ostatnio ~40min, temp juz w granicach 70stC - ale nie ma sie co dziwic. Generalnie w grach czy 3dmarkach max co widzialem na coretemp to 67stC - nie tak zle zwarzywszy, ze to na 1,45-1,47V.

 

Co do o/c Xeonow to powiem tak - mialem 2szt E8400 (C0 i E0), max co udalo sie wycisnac z E0 to ~4,3GHz przy VCore ~1,475V (o C0 nie bede pisal - nie warto). Moj obecny procek z palcem w 4 literach robi 4,5GHz przy 1,25V i 4,9GHz przy w/w Vcore. Skladalem znajomemu ostatnio (3 tyg temu) kompa tez na Xeonie (losowa sztuka, E0) - 4,5GHz przy ~1,27V - jestem sklonny zaryzykowac stwierdzenie, ze kazdy Xeon E0 kreci sie podobnie (i pewnie sie nie pomyle).

 

Co do gier - troche smiesza mnie ludzie, ktorzy pisza, ze 2 rdzeniowce i GTA4 - Panowie - GTA4 jak wiadomo ma troche skopana optymalizacje - wiec co to za przyklad? Poczytajcie troche o tym. W kazdym razie - nie sadze, zeby moj sprzet nei dal sobie rady z grami przez najblizsze powiedzmy 2 lata (max detale). Osobisie uwazam, ze lepszy szybki 2 jajowiec, niz wolny 4 jajowiec - przynajmniej na razie. Zobaczymy co sie bedzie dzialo za sprawa Dx11, ale na to potrzeba jeszcze czasu.

Link to post
Share on other sites

ja podzielam zdanie _Crypt_'a

na dziś lepiej mieć szybkiego 2core niż wolniejszego 4core i nic się nie zapowiada żeby w ciągu następnego roku ta sytuacja drastycznie się zmieniła - oczywiście wyjdzie kilka gier z obsługą wielu rdzeni ale bez przesady na pewno nie każda po kolei

Link to post
Share on other sites

U mnie poszlo 5GHz na powietrzu :) oczywiscie niestabilnie bo najzupelniej w swiecie skonczyl sie potencjal o/c pamieci :) W polowie grudnia dojada do mnie cruciale na testy, mam tez zamiar wziasc goodramy pro - zobaczymy, ktore pojda powyzej 1110MHz - bo tyle potrzebuje. 4,9GHz szlo z Orthosem ostatnio ~40min, temp juz w granicach 70stC - ale nie ma sie co dziwic. Generalnie w grach czy 3dmarkach max co widzialem na coretemp to 67stC - nie tak zle zwarzywszy, ze to na 1,45-1,47V.

Chętnie zobaczę te 40 minut Orthosa z 4.9GHz - wrzuć to do tematu -> viewtopic.php?f=43&t=1258
Link to post
Share on other sites

Jestem za 4rdzeniowcem, bo gry które wyjdą z obsługa do max 2jajek, zadowolą się tymi dwoma z Quada.

Osobiście składałem zestawik z Q8200 i GTX 260, i przy 23" 1080p, procesor dawał sobie rade. Jednak trzeba było podnieść mu takty do przynajmniej 3Ghz (żeby wykorzystać potencjał karty, choć bez tego też wyniki były zadowalające).

Na dzień dzisiejszy nie potrzeba więcej do gier, a niewyzwolony zapas mocy, zostawić na później,

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...