Skocz do zawartości

iPhone 5 - Prezentacja


Recommended Posts

Jeżeli o mnie chodzi to i tak wezmę tego iphon5 (w pazdzierniku) bo mam do wyboru telefon albo obniżony abonament.Obniżka abonamentu jest mi kompletnie nieopłacalna,a za iphone5 64GB zapłace jakieś 1600zł.

To co mi najbardziej się przyda względem 4s to lepszy aparat,więcej ramu,troszkę większy ekran i to że jest lżejszy...

Link to post
Share on other sites

To, że jest o kilka gramów lżejszy z pewnością przyda się najbardziej. 4" wyświetlacz to faktycznie fajna sprawa, ale jakieś dwa lata temu.

 

dokladnie a jezcze przy premierze 4 apple wmawialo ze 3,5 cala to jedyna sluszna wielkosc i inna to przesada...N/C

 

Jak wy przekladacie wydajnosc procesora do ogolnej szybkosci liczac ile pixeli wiecej jest na ekranie to good luck. To tak jak rozpatrywac wplyw szerokosci opon na spalanie w samochodzie. Niby cos w tym jest ale jest duzo wiecej czynnikow wplywajacych na to.

 

Widzisz. Ja np uzywam SIII o wiele wiecej niz komputera. Doslownie od 8 rano do 19 jest to moj komputer do komunikowania sie ze swiatem jak i aparat fotograficzny do robieinia zdjec ( z racji tego co robie uzywam czesto i wypada b. dobrze przez swoja szybkosc i jakosc zdjec). jednak po miesiacu uzytkowania tego modelu moge smialo powiedziec ze roznica miedy SII jest ogromna i telefon wart jest swoich pieniedzy

Link to post
Share on other sites

Jak wy przekladacie wydajnosc procesora do ogolnej szybkosci liczac ile pixeli wiecej jest na ekranie to good luck.

Procesora nie, ale GPU tak.

To tak jak rozpatrywac wplyw szerokosci opon na spalanie w samochodzie.

Ma to bardzo dużo do znaczenia. Widać kolejna rzecz o której się wypowiadasz a nie masz zielonego pojęcia.

 

to przecież z Chin jest bliżej do Europy niż do USA...

Do EU jest dalej.
Link to post
Share on other sites

Kubbak na twoją odpowiedzialność ten link bo już raz mi link z tej stronki skasowali ;)

http://m.komputerswiat.pl/nowosci/sprzet/2012/38/iphone-5-wydajniejszy-niz-najszybsze-androidy.aspx

Heh...po dodaniu żelatyny do sgs3 jednak jest szybszy od iphone5.

Edytowane przez Nalovp
Link to post
Share on other sites

Mimo wszystko i tak szacun dla Apple, wyszedł im świetny procesor.

 

Samsung produkował przyzwoite telefony w czasach, kiedy w Apple nawet nikt w najśmielszych snach nie przypuszczał, żeby wchodzić do branży GSM.

Wymień te przyzwoite produkty wypuszczone przed premierą iP. Wtedy HTC, HP i Nokia brylowały wśród smartphonów. Samsung miał marne modele na WM i zwykłe telefony pod javę.

 

Otóż kubbak nie potrzeba żadnej większej filozofii, aby zobaczyć, że z Chin jest do Europy bliżej. Do USA mają cały Pacyfik do pokonania.

Szlak morski z Chin do EU to 11k mil morskich, Wolfram pokazał odległość z centrum Chin do Centrum USA na poziomie 6.3k mil morskich (nie mogłem znaleźć długości szlaku morskiego CHRL->USA)
Link to post
Share on other sites

@UP No tak, tego typu towar przemieszcza się statkiem. Nie samolotem. Racja po Twojej stronie.

 

Myślę, że tego typu zapisy trzeba traktować z dystansem. Po pierwsze, skąd mieliby nowego iPhona? No i najważniejszy jest chyba komfort użytkowania a nie jakieś głupie liczby. Poczekajmy do premiery, mam tylko nadzieję, że nie trzeba będzie długo na recenzję czekać na benchmarku :) Na youtube będzie z Ameryki, bo u nich szybciej 4 dni wyjdzie ;p

Link to post
Share on other sites

Premiera iphona 5 i standardowo przepychanki na forach:) Kiedyś byłem posiadaczem telefonów takich firm jak SAMSUNG i Sony Ericsson. Pamiętam jak ojciec wziął sobie 3G, po miesiącu użytkowania mnie też namawiał na zakup, pobawiłem się telefonem i wziąłem samsunga omnię (do dzsiaj żałuję) reklamowali go jako pogromcę iphona 3g, to była istna katastrofa, parodia i totalna próba podrobienia produktu Apple.

Telefon praktycznie nie funkcjonował, kiepski wyświetlacz dotykowy który reagował jedynie na rysik (który dyndał przyczepiony na sznurku do obudowy), fatalna jakość wyświetlanego obrazu, zdjęcia były gorsze niż z K750, zamulony Windows Mobile, szybka rysowała się od byle czego, to samo pseudo aluminiowa ramka. Zgubiłem go i byłem z tego powodu bardzo szczęśliwy, stwierdziłem że nie kupie już smartfona i zaopatrzyłem się w W995, bardzo fajny, skromny telefonik. Przez ten czas patrzyłem jak samsung i jemu podobne próbują dorównać jakością wykonania, stylistyką i technologią Apple. Przez ten czas konsumenci którzy kupowali te telefony traktowani byli przez ich producentów jak myszy doświadczalne, każda kolejna seria miała pakiet usprawnień które likwidowały problemy z przeszłości i były reklamowane jako wielka zaleta podczas gdy tak naprawdę wszystko to od dawna można było znaleźć w iPhonie. To była masówka i pogoń za doskonałością którą uzyskano już w pierwszym modelu iPhona.

3 miesiące temu pozbyłem się wysłużonego W995 i pomyślałem że czas wrócić do smartfonów. Budżet, nieograniczony, więc mogłem brać co chcę, standardowo brałem pod uwagę samsunga i jego topowy model, do tego nie zabrakło htc, motoroli czy sony, o iPhonie nie chciałem słyszeć. W sonym odrzuciło nie wykonanie, kiepski plastik, źle spasowane elementy, nie działające, dotykowe przyciski. Topowy model HTC wydzielał tyle ciepła że na spokojnie można by było na nim smażyć naleśniki. Motorola była dobrze wykonana jednak to nadal plastik. Samsung jest typowym telefonem obecnych czasów na którym widać definitywnie wpływ kryzysu na branże. W samsungu miałem do wyboru kombinacje typu kiepska obudowa + mocne bebechy, słabsze bebechy ale dobra obudowa. Ogólnie wszystkie te telefony miały swój wspólny mianownik, niestabilny Android oraz gabaryty które sprawiają iż są to produkty dla ludzi z damską torebką, plecakiem albo spodniami typu bojówki. W tej kategorii niewątpliwie rządzi legendarny i wychwalony przez nastolatków GALAXY, tuż za nim HTC ONE, MOTOROLA RAZR i SONY XPERIA S.

Ostatecznie zakupiłem 4S, co zyskałem? świetne wykonanie z którym żaden inny producent nie może się równać, wspaniale działający ekran retina, stabilny system którego jak na razie nie musiałem resetować ani razu, duże zaplecze aplikacji, świetny aparat który robi naprawdę bardzo dobre zdjęcia (jestem grafikiem i fotografem i wiem co mówię) układ graficzny oraz procesor który nie musi mieć 4 rdzeni żeby zagwarantować płynna pracę. To nie są telefony dla szpanerów którzy już samym wyglądem aparatu chcą przyciągnąć spojrzenia innych, te telefony to czysty minimalizm z naciskiem na ergonomię, żadnych zbędnych przycisków, światełek czy innych udziwnień. Żeby go docenić trzeba się nim pobawić dłużej niż jeden dzień. Po tych 3 miesiącach wiem że mam telefon który mnie nie zawodzi, w pracy jest jak osiołek a na wakacjach jak dobry kumpel od rozrywki :)

Iphone 5 to nie rewolucja, i nie miało tak być. Apple daje konsumentom sprawdzony projekt, nie eksperymentuje jak reszta, nie ryzykuje utraty mobilności urządzenia i nie daje potężnego wyświetlacza, robi małe kroczki gwarantując tym samym nowym jak i obecnym użytkownikom dopracowany produkt . Przesłanie jest wyraźne, chcesz mieć większy ekran kup iPada a wkrótce dla nie mogących się zdecydować nawet iPad mini. Uważam że są to telefony dla dojrzałych ludzi którzy przestali się bawić w zabawy typu "który telefon ma więcej rdzeni i jakim zegarem są one taktowane" albo "kto ma większy wyświetlacz". Jest to telefon dla osób które chcą mieć praktyczne narzędzie w niewielkim opakowaniu. Nabywcy iPhona 5 będą zadowoleni bez względu czy maja 4s, 4g, 3g, albo nie maja teraz iPhona taka jest prawda.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Apple skorygowało minimalnie ceny, po 50$ w dół.

 

Testy testami, teraz czekamy na pierwsze recenzje.

 

Smartphone to stosunkowo nowy wynalazek, bo dawne serie Nokia Communicator raczej pod obecne rozumienie tego słowo nie podpadają.

Smartphone to smartphone, teraz jedynie zmienił się jego kształt. Kiedyś były to Comunicatory, później pierwsze Symbiany S60, Motorole z serii A, dziś mamy Androidy, iOSy oraz inne systemy.

 

Chodziło mi o najzwyklejsze telefony, które Samsung produkował na długo przed wejściem Apple na rynek komunikacyjny. Czy tylko ja jestem tu tak stary, że pamiętam jak telefony miały dwuliniowy wyświetlacz ?

Samsung produkował porządne zwykłe telefony? Nie żartuj proszę. W czasach monochromatycznych ekranów to Nokia/Motorola/Siemens/Ericsson były przodującymi firmami robiącymi porządne telefony. Z tych czasów wywodzi się właśnie określenie "szajsung".

http://www.thefreeli...d...-a080152686

Link to post
Share on other sites

Ja tylko czekam na test porownawczy aparatow IP5 do SIII bo reszta mnie nie interesuje z racji tego ze IP5 jest jednak za maly do codziennej pracy z internetem w terenie (czego wymaga moja praca) oraz po prostu nie lubie iOS... Takie moje zdanie

Edytowane przez kubbak
Link to post
Share on other sites

witam bo posiadam juz wlasnego iphone 5 16gb to moge chetnie wypowiedziec sie w paru slowach

 

nie ma tak ladnego telefonu jak iphone 5 w wersji czarnej (czarna wersja ma czarna ramke)

wyśmienity ekran-musicie sprawdzic sami

ladowarka obustronna (nie ma znaczenia jak ja ustawisz )(sprawdza sie to bardzo)

procesor mocniejszy grafika itp nie interesuje mnie (telefon dziala mega szybko)

wifi/siec gsm-panowie to jest magia nie spotkalem sie jeszcze z takim szybkim wczytywanie stron

IOS jeszcze nigdy nie zawiesil mi sie (iphone 4 od premiery) nie przycina itp nie pisze na temat ip5 poniewaz posiadam go dopiero od 3 dni

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Edytowane przez BULDOGGG
Link to post
Share on other sites

wifi/siec gsm-panowie to jest magia nie spotkalem sie jeszcze z takim szybkim wczytywanie stron

Iphone4s po aktualizacji do ios6 także dostał kopa z wczytywaniem stron o jakieś 100% :)

Nie wiem jak ci się udało go kupić :P ...ja czatowałem do rozpoczęcia preorderów i poszło w 3 minuty,jak kliknąłem "zamów" to pojawił mi się komunikat że kolejka została zamknięta :[

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...