Skocz do zawartości

BATTLEFIELD 3 - PROBLEMY


Recommended Posts

Mam nadzieje że EA szybko wyda łatkę do BF3 i że tego problemu nie ma na BF4...

 

Send by Note 3 via Tapatalk

 

 

Nie mam możliwości instalacji Windows 8.1, moja licencja pozwala mi tylko na update z marketu Microsoft. Instalacja z nośników Windows 8.1 nie przepuści mi mojego klucza - dzwoniłem w tej sprawie do Microsoftu

 

Send by Note 3 via Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

W moim przypadku po instalacji 8.1 miałem gigantyczny problem z WiFi. Szarpałem się cały dzień aby to naprawić (mimo to dalej po uruchomieniu lapka z uśpienia muszę rozłączać i łączyć się ponownie z routerem).

 

Dopóki nie załatają 8.1 nie zainstaluje go na moim blaszaku.


A masz możliwość podpiąć blaszaka pod kabel LAN i wyłączyć WiFi. Jeżeli jest jakaś niezgodność sterowników ze sprzętem to nawet przez WiFi system może się wysypać.

Link to post
Share on other sites

Właśnie kupiłem Battlefield 4 Limited Edition :) teza czas ściągnąć te 24GB i zagrać. Sprawdzimy czy to wina Windows 8.1, czy gry Battlefield 3 czuy może będę zmuszny kupić zasilacz...

Okazało się że na BF4 też problem występował... Ale znalazłem rozwiązanie :D Nie dawało mi spokoju 100% użycia dysku... Znalazłem proces systemowy który za to zachowanie odpowiadał i idąc tym tropem doszedłem na strony Technetu gdzie okazało się że to RAM! Przełożenie 2x4GB ze slotów 1-3 na 2-4 rozwiązuje mój problem :)

 

Send by Note 3 via Tapatalk

 

Edytowane przez cru5h
Link to post
Share on other sites

Siema, słuchajcie mam taki problem z bfefem że gra mi się po kilku minutach wiesza, bez różnicy czy to już jestem w samej grze, czy nawet jak w ustawieniach siędzę, kilka minut i boom czarny ekran wyskakuje. Po uruchomieniu menedżera pod bfefem wyskakuję błąd directx, no wszedłem na stronę microsoftu, niby zaktualizowałem directa ale nadal to samo.
Dodam, że nie mam syfu na kompie bo miesiąc temu stawiałem windowsa, oprócz bf-a mam jeszcze broodwara na kompie który jak wejdę do gry to rozsypuje się obraz, czyli masło maślane widzę i pokaz kolorów poza tym nic więcej.

Grafika to amd xfx hd6870, podpięty pod nią jest monitor i tv wiele więcej napisać nie mogę bo nie wiem co, ale jakbyście byli chętni pomóc to pytajcie

 

________

więcej nic nie sprawdzałem bo nie posiadam na kompie wiesz, też tak myślałem, żeby jeszcze spróować z jakąś starszą grą np. pod dx10........................

 

A mógłby mi ktoś napisać w jakim programie mogę ewentualnie sprawdzić temp. grafy (np. podczas odpalonego bf-a i w momencie kiedy ten błąd wyskakuje). W CoreTemp chyba temperatury gpu nie pokazuje ;>

 

_____

temperatura w normie, przy windowsie 59, jak grę odpaliłem to 70....o dziwo gram kampanie od dobrych 10-15 minut, i nic mi nie wyskakuje. Więc to chyba jednak nie jest winą grafiki?

 

___

zasilacz carbon mc 620 - nie podkręcałem, sterowniki najnowsze....wcześniej pod win7 broodwar działał normalnie

 

____

phen II 550 ..... hmmm w kampani jak wejdę w ustawienia klawiatury to też się wiesza - więc to chyba jednak nie jest kwestią przeczyszczenia.....ale kampanie mogę grać normalnie

 
 
___
 
 
DZIS 
 
bf4 kampania działa normalnie, w ust. mogłem wszystko pozmieniać, jagged alliance każda część działa normalnie, tylko z tym bf3 problem ~~
Link to post
Share on other sites

Temperatury grafy sprawdzisz w darmowym GPU-Z. Protestuj grafe na Furmark ale twój problem jest związany z DirectX 11. Spróbuj zainstalować najnowsze sterowniki grafiki. Mam to samo z BF3 i BF4. Podejrzewam że jest jakiś bug.... Miejmy nadzieję że szybko wyjdą łatki. Zauważyłem że gra się mniej wiesza jak jest w oknie. Można dać window mode bez paska i wtedy jest jak full screen.

 

Send by Note 3 via Tapatalk

 

 

Zapomniałem dodać że ja mam Windows 8 Pro po aktualizacji przez sklep Microsoft do Windows 8.1 Pro.

Dzisiaj będę sprawdzał BF4 na Windows 7 Professional - specjalnie postawiłem do testów drugi OS na oddzielnym dysku. BF4 się ściąga, jak wrócę z pracy to sprawdzę czy to wina systemu...

 

Send by Note 3 via Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

Witam. Mam problem z grą Batllefield 3. Grając w trybie online, po około 20 minutach, pojawia się bluescreen , a następnie reset komputera. Nie mam pojęcia z czym to jest związane, w innych grach nie mam takiego problemu, proszę o pomoc

Mój komputer

GTX 660

Phenom II x4 945

Asus M5A97

8gb 1333mhz

Chiectec A AB 500W

Link to post
Share on other sites

Właśnie kupiłem Battlefield 4 Limited Edition :) teza czas ściągnąć te 24GB i zagrać. Sprawdzimy czy to wina Windows 8.1, czy gry Battlefield 3 czuy może będę zmuszny kupić zasilacz... Okazało się że na BF4 też problem występował... Ale znalazłem rozwiązanie :D Nie dawało mi spokoju 100% użycia dysku... Znalazłem proces systemowy który za to zachowanie odpowiadał i idąc tym tropem doszedłem na strony Technetu gdzie okazało się że to RAM! Przełożenie 2x4GB ze slotów 1-3 na 2-4 rozwiązuje mój problem :) Send by Note 3 via Tapatalk

 

Niestety mój problem nadal wystpuje :( Gra Battelfoeld 3 i Battlefield 4 zawiesza się po kilki minutach grania... Próbowałem na jednej kości RAM aby wykluczyć problem z pamięcią, ale nadal to samo... Mierzyłem napięcia na zasilaczu miernikiem w stresie i jest stabilnie 12.6V (mierzona na kostce napięcia grafiki oraz na pcb grafiki). Zużycie prądu całego komputera to około 200W w stresie w idle jest 70W (mierzone watomierzem na zasilaniu głównym). Podejrzewam albo uszkodzoną grafikę, której wcześniej nie mogłem zdiagnozować bo Celeron G530 był "wąskim gardłem" a po zmianie na Core i5-3470 karta dział na full wydajności.... Może też być uszkodzona płyta. Napięcia nie są stabilne np napięcie RAM skacze 1,640-1,650V... być może to wina moje płyty MSI B75A-G43, może zmienić płyte na coś z lepszą sekcją zasilania?

Co ciekawe testy na 3DMark chodzą stabilnie nawet godzine. Obciążenie procesora Prime95 plus Furmark dla grafiki, która smaży się z normalnego 40stopni do 70 nie zawieszają testów... Zaiważyłem że zawiasy są naczęściej kiedy potrzeba dużej mocy = dużej ilości prądu (wzrost zapotrzebowania napięcia), np. w momencie jakiegoś wybuchu na mapie plus jakieś dźwięki wybuchów...

Co ciekawe pogramy minitorujące (Everest, HWMonitor) pokazują napięcie CPU zamiast 12V około 9V ale podejrzewam że to kwestia samego procka i automatycznej regulacji napięcia względem zapotrzebowania....

Jeszcze posprawdzam na innych grach, ale jestem prawie pewien że to wina albo grafiki albo płyty... Macie jakieś sugestie?

Edytowane przez cru5h
Link to post
Share on other sites

Jaka jest roznica pomiedzy MSAAx4 w BF3, a sprzetowym MSAAx4? Poza tym ze ten z BFa zjada VRAM jak glupi i przycina...? Sa jakies roznice w jakosci wyswietlanego obrazu?


* Porgram Battlefield 3 przestal dzialac... non stop tak sie dzieje, kpiny ciag dalszy... dzien se pogralem a potem...?

Link to post
Share on other sites

Niestety mój problem nadal wystpuje :( Gra Battelfoeld 3 i Battlefield 4 zawiesza się po kilki minutach grania... Próbowałem na jednej kości RAM aby wykluczyć problem z pamięcią, ale nadal to samo... Mierzyłem napięcia na zasilaczu miernikiem w stresie i jest stabilnie 12.6V (mierzona na kostce napięcia grafiki oraz na pcb grafiki). Zużycie prądu całego komputera to około 200W w stresie w idle jest 70W (mierzone watomierzem na zasilaniu głównym). Podejrzewam albo uszkodzoną grafikę, której wcześniej nie mogłem zdiagnozować bo Celeron G530 był "wąskim gardłem" a po zmianie na Core i5-3470 karta dział na full wydajności.... Może też być uszkodzona płyta. Napięcia nie są stabilne np napięcie RAM skacze 1,640-1,650V... być może to wina moje płyty MSI B75A-G43, może zmienić płyte na coś z lepszą sekcją zasilania?

Co ciekawe testy na 3DMark chodzą stabilnie nawet godzine. Obciążenie procesora Prime95 plus Furmark dla grafiki, która smaży się z normalnego 40stopni do 70 nie zawieszają testów... Zaiważyłem że zawiasy są naczęściej kiedy potrzeba dużej mocy = dużej ilości prądu (wzrost zapotrzebowania napięcia), np. w momencie jakiegoś wybuchu na mapie plus jakieś dźwięki wybuchów...

Co ciekawe pogramy minitorujące (Everest, HWMonitor) pokazują napięcie CPU zamiast 12V około 9V ale podejrzewam że to kwestia samego procka i automatycznej regulacji napięcia względem zapotrzebowania....

Jeszcze posprawdzam na innych grach, ale jestem prawie pewien że to wina albo grafiki albo płyty... Macie jakieś sugestie?

 

Wiesza się też na Windows 7, który zainstalowałeś?

Link to post
Share on other sites

Tak. Na Windows 7 też. Zredukowałem liczbę zwiech poprzez ustawienia QoS na routerze dla BF4 oraz zauważyłem że mniej zwiech jest jak gram na głośnikach zamiast w słuchawkach oraz jak gra jest w trybie okna wówczas po zawieszeniu nie muszę resetować całego kompa. W każdym razie puki EA nie zrobi porządnej łatki to uważam wydatek na BF4 za największą porażkę...

 

Send by Note 3 via Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

Witam.

Mam problem z BF3 

Podczas uruchamiania bf3 mam informację 

Your game data is corrupt. Please repair your installation through Origin

 

Dodam że mam wersję bf3 rosyjską + premium z origin  (kupowałem ją jak jeszcze była o polowe tańsza czyli zapłaciłem 60 pln i wiem że niby w pl jest nielegalna  ale też wiem ze to guzik prawda :)   )

Jeszcze parę dni temu chodziło wszystko dobrze ale zrobiłem formata i zapomniałem o tym ( 2 lata nie robiłem format ) 

Grę spolszczyłem zgodnie z tym poradnikiem 

http://tosiek.pl/spolszczenie-battlefield-3-bf3/ tak jak kiedyś tylko że teraz taki komunikat.

 

mam polskiego cd-keya (humble bundle) ale bez premium to nie to samo :) proszę o pomoc jak mam spolszczyć rosyjskiego BF3

 

bo po rosyjsku gra się co najwyżej nieswojo :)

Link to post
Share on other sites

Witam, mam problem z grą BF3. Otóż jakiś czas temu - 1-2 tyg temu wszystko śmigało bez problemów na wysokich w ~50fps. Problem jest taki, że po 10-20 minutach grania nagle fpsy spadają do 30-35 i co jakiś czas jest freez ekranu. Myślałem, że może to być spowodowane małą ilością ramu, jednak jakiś czas temu wszystko chodziło. Specyfikacja:

MSI GTX 660 OC - podkręcana przez producenta, ja się w to nie bawiłem.

Phenom II x4 965 BE @ 3.9 - 1.4V

DDR2 4GB

Modecom 400W

 

CPU max 62 stopnie przy 80-90% użycia

GPU max 55 stopni przy 40-50% użycia 

Sterowniki najnowsze. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez kraterownia
Link to post
Share on other sites

Zrób tak:

Skopiuj gdzieś katalog z grą. Od instaluje grę. Uruchom ponownie Origin i zacznij pobierać na nowo grę. Teraz daj pauze, zamknij Origin i przekopiuj skopiowaną wcześniej grę do katalogu gdzie pobierałeś grę. Uruchom klienta Origin i wznow pobieranie.

Jak się pobierze to usuń wszystkie katalogi gry z Moje Dokumenty i odpal grę. Powinno zadziałać.

 

Send by Note 3 via Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

Zrób tak:

Skopiuj gdzieś katalog z grą. Od instaluje grę. Uruchom ponownie Origin i zacznij pobierać na nowo grę. Teraz daj pauze, zamknij Origin i przekopiuj skopiowaną wcześniej grę do katalogu gdzie pobierałeś grę. Uruchom klienta Origin i wznow pobieranie.

Jak się pobierze to usuń wszystkie katalogi gry z Moje Dokumenty i odpal grę. Powinno zadziałać.

 

Send by Note 3 via Tapatalk

Niestety,próbowałem 2 razy i nic nie pomogło :(

Link to post
Share on other sites

Witam. 
Mam mały problem z BF3, mimo iż mam 45-60 FPS to gra zachowuję się jak by było ok. 25 FPS. Mam pytanie czy to nie jest jakiś rodzaj mikro przepięć ?.
Mój sprzęt : i7 3770k@ 4,3, MSI z77a gd55, 8GB RAM kingston hyper green, gtx 670 2gb asus dcu2, chieftec BPS-650c, SSD samsung 840.
Z góry dziękuje 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...