Skocz do zawartości

Dysk SSD na partycję systemową w hybrydzie


Recommended Posts

Chcę rozszerzyć swojego PC'ta o dodatkowy dysk, który będzie partycją systemową - stąd też szukam dysku SSD, gdyż takie rozwiązanie ma przyśpieszyć działanie całej platformy. Stąd też prosił bym o poradę, jaki dysk warto zakupić - jakiej wielkości i model. Czy warto kupić 60 GB czy zainwestować w coś większego, jeśli tak to dlaczego?Dysk z jakim będzie ten SSD w hybrydzie to:Samsung Spinpoint F3PC służy do grania, pracy w grafice 3d/vector/gimp - duże pliki robocze nawet do ok 2 GB. Oczywiście filmy full HD, muzyka, pisanie - jednym słowem wszystko co się da. Zestaw zgodny z profilowym:

 

CPU:Intel Core i5 2500K 3,3 GHz

 

karta graficzna:nVidia GeForce 500 GTX 560 Ti

 

dyski twarde:Samsung Spinpoint F3

 

płyta główna:chipset Intel P67

 

pamięć RAM:DDR-3 1600 8 GB

 

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez Cyrus88
Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-830-mz-7pc128n-eu-427807/ jest dysk samsunga 128gb bardzo dobry dysk 60 moim zdaniem nie warto brać ma na dysk systemowy to troche mało i poza systemem nie wiele byś do niego upakował 128 jest to optymalna wielkość

tutaj jeszcze jeden ci zamieszczam firmy crucital też bardzo dobry dysk

http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-m4-ct128m4ssd1-447549/ oba te dyski moim zdaniem są najlepszym wyborem są najmniej awaryjne z posró wszystkich dysków ssd i nie wygórowana cena tych dysków

Link to post
Share on other sites

to jest dysk na kontrolerze sandforce który jest bardzo awaryjny i dopiero po wielu aktualizacjach udało się usunąć większość problemów a napisz jaki masz budżet na dysk

 

Najchętniej zamknąłbym się w 300 zł - wolałbym wersję studencką, niemniej jeśli to ma się później mocno odbić na jakości itd. To powiedz, przemyślę sprawę ;)

Link to post
Share on other sites

to jest dysk na kontrolerze sandforce który jest bardzo awaryjny i dopiero po wielu aktualizacjach udało się usunąć większość problemów a napisz jaki masz budżet na dysk

 

Totalne bzdury jakie przewalają się po wszelkich forach. Nie ma żadnej nadzwyczajnej awaryjności sandforce, a wszekie problemy rozwiązano w pierwszych tygodniach po przemierze. W przypadku bardzo małych pojemności SSD ns SF to najlepsza opcja, bo nie mają wydajności uzależnionej od pojemności.

Link to post
Share on other sites

Totalne bzdury jakie przewalają się po wszelkich forach. Nie ma żadnej nadzwyczajnej awaryjności sandforce, a wszekie problemy rozwiązano w pierwszych tygodniach po przemierze. W przypadku bardzo małych pojemności SSD ns SF to najlepsza opcja, bo nie mają wydajności uzależnionej od pojemności.

 

Moglibyście dookreślić o jakim dysku rozmawiamy, a dokładniej, który ma ten kontrowersyjny kontroler?

Link to post
Share on other sites

sandforce to bubel wiele razy to udowodniono lepiej wziąść coś od samsunga lub dysk z kontrolerem marvela jak twierdzisz że to bzdury co pisze to napisz mi dlaczego ludzie ciągle zgłaszają problemy z tymi kontrolerami

 

Cyrus88 jeżeli chcesz coś tańszego to też samsunga tylko 64gb porządne dyski ssd

Dysk SSD Samsung 830 MZ-7PC064D/EU

Link to post
Share on other sites

sandforce to bubel wiele razy to udowodniono lepiej wziąść coś od samsunga lub dysk z kontrolerem marvela jak twierdzisz że to bzdury co pisze to napisz mi dlaczego ludzie ciągle zgłaszają problemy z tymi kontrolerami

 

Cyrus88 jeżeli chcesz coś tańszego to też samsunga tylko 64gb porządne dyski ssd

Dysk SSD Samsung 830 MZ-7PC064D/EU

 

A ile takich SSD sam posiadasz lub chociaż widziałeś osobiście na oczy? Raczej bajki rozpowszechniasz.

Mam 4 SSD na starych i nowych sandforce i nigdy nie miałem najmniejszego problemu. 2 pracują w laptopach, jeden w stacji roboczej i kolejny w asset serwerze.

 

Samsung 64GB ma dość słabe osiągi, bo to najbiedniejszy model w ich ofercie.

Link to post
Share on other sites

Polecam A-DATA model S511 60 GB.

Mam taki od pół roku i działa super, a za tę cenę osiągi ma rewelacyjne.

60 giga na system wystarcza, mam Office, różne programy do zdjęć, kompresji i inne systemowe na nim, a ponad 15 giga wolnego miejsca.

Tylko nie bierz S510 - jest tańszy, ale ma asynchroniczne pamięci i gorsze parametry.

Link to post
Share on other sites

samsung w tej cenie jest bez konkurencyjny a to że ty masz dysk z kontrolerem sandforce i jesteś zadowolony to nie znaczy że inni też

są zadowoleni że im dyski ssd padają przez ten kontroler

 

Jesteś kolejnym matołem który rozpowszechnia tak zwane "mity komputerowe". Patrząc po twojej sygnaturze wnioskuję że dysku SSD nie posiadasz / nie posiadałeś, a nawet jak gdzieś u kogoś coś widziałeś to nie masz zielonego pojęcia o tym sprzęcie. Problemy z SandForce (rzekome) wzięły się z tego że swego czasu były to najpopularniejsze kontrolery (80% dysków na rynku). Jeżeli na 10 sprzedanych SSD, 8 szt. było na SF to siłą rzeczy znalazły się też egz. wadliwe.

 

Jeśli na 100 dysków padły sprawiały problemy 3 z SandForce i 1 z innym kontrolerem nie oznacza to że SF jest zły... procentowo to dalej i tak dużo mniejszy współczynnik.

 

Mam w stacji Vertexa 2 60GB, w lapku Force3 120GB i w robocie Agility3 również 120GB - zero problemów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panowie, nie ma sensu się kłócić, ponieważ każdy z Was chce doradzić - co jest bardzo pomocne i doceniam :)

Niemniej patrząc tutaj na sprawę, w skrócie polećcie dyski 6x GB i 12x GB czy powinienem wybrać jeden już z wcześniej poleconych? Bo w danej chwili padły 4 propozycje - Crucial i dwa Samsungi i A-DATA. Przy czym 12x GB tylko dwie :P

Link to post
Share on other sites

W tej chwili możesz kupić już niezły dysk 120-128 Giga w przystępnej cenie, np Kingston'a HyperX w agito.pl, o którym już jest temat tutaj na benchmarku. Kiedy ja szukałem dla siebie dysku, nie było takich okazji.

Musisz poprzeglądać jakieś testy, czytać opinie w sklepach, nie wybierzemy za Ciebie przecież :>

 

link:

http://www.agito.pl/dysk-kingston-hyperx-3k-sh103s3120g-2-5-120gb-sata600-83-576102.html

Edytowane przez Piekarz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie ma to jak konkrety i argumenty. Komedia dramatyczna

to rzucę argumentem przeciw - kilkadziesiąt dysków pod sobą, kilkaset puszczonych w obieg - dwie awarie, wczesny Agility3 na sf (tak, bardzo wczesny) i jeden kingston (na jmf618) - proporcje: ok 70% na słynnym SF, reszta na różnych, producenci - ok 80% Kingston, pozostałe samsung, OCZ, Patriot, Crucial. to już nie teoria tylko statystyka - awaryjność SF to mit, saddam dobrze pisze.

 

największą bolączką forów nadal niestety jest "słyszałem że..." lub "nie kupuj X, bo miałem i mi padł" - jeśli mielibyśmy się kierować faktem że komuś padła jedna sztuka danego produktu, nie kupilibyśmy nic... nigdy... :)

Link to post
Share on other sites

Mam Agility 3 60 GB i nie było z nim problemów (fama puszczona w obieg i sprzedaż spadła) i oczywiście poradniki jak dbać o SSD (żenada) po co komu szybki ssd jak po poradniku robi z niego tylko miejsce na instalator windows i wszystkie jego komponenty odpowiedzialne za wydajność przenosisz na talerzowy dysk

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...