Skocz do zawartości

Nowy komputer [5k]


Recommended Posts

Witam. Chciałem złożyć "skrzynkę" max do 5 tys (im mniej tym lepiej :))

Komputer ma służyć do gier, filmów, netu, w ps czasem lubie podłubać ale to hobbystycznie :)

 

No to jedziemy :

 

Posiadam osobną pulę na monitor i mysz/klawiature :

Monitor Dell U2312HM - w tej cenie chyba nie ma nic lepszego ?

Mysz - Logitech G400

Klawa - Microsoft Sidewinder X4

 

Zestaw jaki złożyłem : ( do max 5 tys.)

OC będzie na poziomie 4.2-4.4

HDD posiadam - Samsung F3 1TB

 

1. I5-3570K + Thermalright HR-02 Macho rev.2 ew. coś w podobnej cenie

2. MSI Z77A-GD55 lub MSI Z77-G43 -> warto dopłacić 100 zł do GD55 ?

3. Gigabyte GTX 670 OC

4. Kingston / G.Skill 1333/1600 - zależy co będzie aktualnie na stanie i w jakiej cenie

5. SSD Samsung 830 lub Crucial 128 GB

6. Be Quiet E9 CM 580 W - wystarczy taka zasiłka czy możecie tutaj polecić coś w podobnej cenie ? koniecznie ma być modularny, opłaca się brać z certyfikatem gold ?

7. Fractal Design Define R4 (piękna:D)

 

Wystarczy taki zestaw ? Czy jest sens na czymś zaoszczędzić ?

 

pozdrawiam

Edytowane przez kudd997
Link to post
Share on other sites

warto dopłacić 100 zł do GD55

GD55 ma 8 fazową sekcję zasilania, G43 tylko 4 fazową, GD55 nie ma slotu PCI więc o porządnej karcie dźwiękowej, wewnętrznej karcie Wifi można zapomnieć. G43 spokojnie Ci wystarczy i tak do OC Ivy ale ....

 

.... nie warto iść w Ivy myśląc o podkręcaniu, tyle się mówi o tej paście na IHS, nie wiadomo jak pasta ta będzie się zachowywać po roku - dwóch użytkowania. Mogą być poważne problemy z temperaturami.

 

Lepszym wyborem będzie tutaj rodzina Sandy Bridge tj 2500k + płytka z 8 fazową sekcją zasilania P67 / Z68

Link to post
Share on other sites

GD55 ma 8 fazową sekcję zasilania, G43 tylko 4 fazową, GD55 nie ma slotu PCI więc o porządnej karcie dźwiękowej, wewnętrznej karcie Wifi można zapomnieć. G43 spokojnie Ci wystarczy i tak do OC Ivy ale .... .... nie warto iść w Ivy myśląc o podkręcaniu, tyle się mówi o tej paście na IHS, nie wiadomo jak pasta ta będzie się zachowywać po roku - dwóch użytkowania. Mogą być poważne problemy z temperaturami. Lepszym wyborem będzie tutaj rodzina Sandy Bridge tj 2500k + płytka z 8 fazową sekcją zasilania P67 / Z68

Dlaczego lepszym?

 

PS. Ivy B nie potrzebują takiej sekcji zasilania, żeby je podkręcić jak SB czyli g43 spokojnie Ci wystarczy. Ale suma sumarum podkręcać IB do 4,5 na powietrzu to trochę ryzyko i gra z temperaturami na procu..

 

A po co będziesz podkręcał? Jak komputer do gier głównie to moim zdaniem się nie opłaca tak go kręcić >.< no chyba, że masz takie hobby..

Link to post
Share on other sites

PS. Ivy B nie potrzebują takiej sekcji zasilania, żeby je podkręcić jak SB czyli g43 spokojnie Ci wystarczy. Ale suma sumarum podkręcać IB do 4,5 na powietrzu to trochę ryzyko i gra z temperaturami na procu..

 

A po co będziesz podkręcał? Jak komputer do gier głównie to moim zdaniem się nie opłaca tak go kręcić >.< no chyba, że masz takie hobby...

Od zawsze robiłem OC :) Nie mam parcia na duże kręcenie - myślę, że 4.2 wystarczy i Macho da rade z tempami :)

Co do mobo - moge spokojnie dopłacić do GD55 tylko czy jest to opłacalne patrząc na tą konfigurację czy zbędne ? Bo raczej do 500 zł nie będzie lepszego mobo... (?)

 

pozdrawiam

Edytowane przez kudd997
Link to post
Share on other sites

Tak jak napisał Eklerek, przy umiarkowanym OC nie widzę sensu dopłacać do płyty.

 

To moje zdanie, gdybym miał do wydania 500zł na płytę to jeszcze pod uwagę bym wziął jeden współczynnik, wygląd.

 

Hej. Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

skopiowane z innego forum Z DWIEMA GRAFIKAMI

 

MOBO: MSI Z77A-GD55 Intel Z77

CPU: Intel Core i7 2600K LGA1155

COOLER CPU: Thermalright Macho

GPU: 2x Gigabyte/Asus/Sapphire Radeon HD7870 2GB

RAM: Corsair Vengeance Low Profile 8GB (2x4GB)

CASE: Fractal Design ARC Midi Tower

PSU: XFX Core 750W

SSD: Samsung 830 64GB SATA3

HDD: Seagate Barracuda 1TB SATA3 (ST1000DM003)

Link to post
Share on other sites

Na wstępie, g400 v2

 

1. I5-3570K + Thermalright HR-02 Macho rev.2 ew. coś w podobnej cenie 2. MSI Z77A-GD55 lub MSI Z77-G43 -> warto dopłacić 100 zł do GD55 ? 3. Gigabyte GTX 670 OC 4. Kingston / G.Skill 1333/1600 - zależy co będzie aktualnie na stanie i w jakiej cenie 5. SSD Samsung 830 lub Crucial 128 GB 6. Be Quiet E9 CM 580 W - wystarczy taka zasiłka czy możecie tutaj polecić coś w podobnej cenie ? koniecznie ma być modularny, opłaca się brać z certyfikatem gold ? 7. Fractal Design Define R4 (piękna:D)

 

1. Spełni swoje zadanie zarówno w grach jak i photoshopie - chłodzenie dobrze dobrane. Do tego jakaś gęsta pasta i jest super.

2. Ja stojąc przed tym samym wyborem dopłaciłem ze względu na APS (energooszczędność) i ogólnie silniejszą płytę - mocniejsza sekcja zasilania, lepiej chłodzona.

3. Super

4. Tutaj dasz sobie radę, czego nie weźmiesz tak będzie dobrze - ale polecam 16Gb.

5. No tutaj można zaoszczędzić - 830 jest bardzo pewnym wyborem, do tego szybszym niż Crucial (nie znaczy że crucial jest niepewny), ale za to droższym.

Który by nie był, tak przyspieszy system/gry więc decyduj czy warto czy nie.

6. Na dobrą sprawę wystarczy i OCZ ZT 550W, więc tutaj też można uszczuplić kosztów, ale to "zaledwie" Bronze.

Be quiet jest bardzo cichy, stabilny (niektóre testy wykazywały skoki napięć ale i tak wszystko w normie) i ma mnóstwo zabezpieczeń - sprawność Gold to wisienka na torcie, która do pary z APS oraz ogólną energooszczędnością Ivy Bridge stworzy całkiem zgrany zespół.

7. Super

 

U mnie ten zestaw świetnie spisuje się od połowy Maja, więc wszystko mogę z czystym sumieniem polecić.

Koniec końców, Crucial bądź Vertex4 i OCZ ZT550W mogą obniżyć koszta bez znacznego spadku jakości, wszędzie indziej szkoda kombinować :)

 

@down

popieprzyło mi się z czymś widocznie.

nie dziękuję za poprawę bo to ostatnio nie modne, ale fajnie że zgodnie z tradycją ktoś musiał kogoś innego wyręczyć żeby był porządek

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...