Skocz do zawartości

Mobile Intel(R) 965 Express Chipset Family


Recommended Posts

nie jednak dobrze podalem a co myslicie jakbym zrobil test w 3dmark?

 

ta karta naprawde jest taka beznadziejna?nic sie nie da zrobic?

 

panowie czy to mozliwe zeby w 3dmarku wyszedl mi tak test czy cos mam spieprzone?

323 -3dmarks

Sm2-107

hdr/sm3-116

cpu score-1341

 

pozatym nic nie bylo w tym tescie plynnego wszystko kisilo!

Link to post
Share on other sites

Hahaha. GMA X3100 a GMA 3100 to ten sam układ. Różnią się nieznacznie taktowaniem i nic poza tym. Oba nie mają własnej jednostki sprzętowej T&L tylko emulację programową gdzie CPU liczy transformacje. A jeśli Twój notebook ma procesor T2330 1,6GHz to wybacz, ale szybciej nie będzie.

T&L u intela to mit. ZAWSZE jest on programowy i obciąża procesor. Żeby to zobaczyć, wystarczy uruchomić jakąś starszą grę korzystającą z T&L ale potrafiącą ruszyć bez niego, np: Need For Speed Underground. Na zintegrowanym intelu 845 czy 950 lub 3100 chodzi tak samo czyli słabo. Jeśli jakiejś aplikacji nie ma liście w driverach, to T&L nie zostanie uaktywniony i mamy do czynienia z nieco szybszą Rivą TNT.

Link to post
Share on other sites

Jak wyżej. Gra jest napisana dla kart ze sprzętowym T&L. Jeśli gra działa u Ciebie w miarę płynnie oznacza to, że sterownik wykrywa konieczność aktywowania funkcji T&L, a z racji braku wpisów w dirverach dotyczących ustawień filtrów itp. mogą występować przekłamania w obrazie.

Na Acer Extensa 5220 z Celeronem 2,13GHz NFS Most Wanted działa dwukrotnie szybciej niż NFS Underground właśnie przez wpisy w sterownikach (tam też jest mobile 965)

Link to post
Share on other sites

Wielkie mi halo. Mam kumpla który w MW2 gra na tanim acerze z GMA 4500.

http://www.youtube.com/watch?v=-7YrIFfnxpk

Jeśli to według Ciebie jest gra, to dla mnie jesteś masochistą. Wystarczy porównać szybkość na GF6100 czy ATI X200.

Nowsze gry działają znośnie na X3100 właśnie dla tego, że dopisany jest config w sterownikach - o czym było jakiś czas temu słychać. Takie numery stosowała NV przy FX5200 umożliwiając uruchomienie w "wyższych" ustawieniach aplikacji, które tak nie powinny na niej działać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...