Skocz do zawartości

Drastyczny spadek fps'ów przy nagrywaniu


Recommended Posts

Mój komp:

 

Procesor: Intel Core 2 Quad Q9450 2.66GHz M12 LGA775

 

Płyta główna: Asus P5Q-E Intel P45 FSB1600

 

Pamięć: Kingston HyperX DDR2 PC8500 1066MHz CL5 4GB (2x2GB)

 

Karta graficzna: Asus GeForce GTX570 DirectCUII 1280MB DDR5/320bit

 

Dysk HDD: Seagate Barracuda 7200.12 500GB 16MB SATA2

 

Mam problem z nagrywaniem Frapsem lub innymi programami. Nagrywam niezbyt skomplikowaną graficznie grę World of Tanks, a mimo to fps'y spadają do strasznie niskiej wartości. Normalnie mam 60, w samej grze około 40 a z programem do nagrywania około 20.

 

To normalne? Przy nienajgorszym sprzęcie? I co zrobić aby poprawić ten wynik bo chciałbym nagrać kilka filmików na YouTube.

Edytowane przez MatStaw
Link to post
Share on other sites

@up

 

Fraps ma jedno - bez kompresji avi

 

Generalnie możesz używać opcji half lecz to jest bez sensu.

Problemem może być też to że może masz ustawione za nisko fps. Fraps zbija fps to takiej liczby z jaką nagrywa ;)

Link to post
Share on other sites

Mam jeden twardy dysk w kompie i jeden zewnętrzy dołączany przez USB. Wewnętrzny ma prędkość zapisu 72 MB/s, a zewnętrzny 24 MB/s.

 

Nawet przy nagrywaniu na zewnętrzny fps's nie przekraczają 25. Testowałem frapsa na opcjach 60 i 30 - bez różnicy. Później włączyłem opcje Half-size i wydolił te 30. Tylko że wolałbym nagrywać w mojej rozdzielczości pulpitu 1080 x 720. To przecież komputer z 4 rdzeniowym prockiem i grafiką GTX 570 więc nie powinno być problemów.

 

Zauważyłem że nawet na samym pulpicie fps'y wahają się w bardzo szybkim tępię pomiędzy 60 a 61, dziwnie to wygląda. Jakby chciał więcej a nie mógł. Czy to możliwe że jest jakaś blokada? Albo zegar procesora i GPU nie działa na najwyższych obrotach.

Link to post
Share on other sites

Mam nadzieje że masz odznaczoną opcję: "Lock framerate while recording".

Fraps na dzień dobry zjada z 20 fps, tyle że jeżeli w grze wyciągniesz 100 fps a będziesz grał z włączoną synchronizacją pionową (vsync) to będziesz miał stałe 60fps. Przy nagrywaniu na ten sam dysk co jest gra to zdarzają się spadki do 1 fps, tylko przy doczytywaniu danych gry, nie cały czas. Jak drachenfeles mówi, najlepiej jest nagrywać na drugi dysk.

Na pulpicie masz włączoną synchronizację pionową, dlatego tak jest. U mnie waha się pomiędzy 59 a 60, to jest normalne.

Uruchom grę bez vsync i zobacz ile będziesz miał fps.

Link to post
Share on other sites

60Hz monitor? nie ma sensu wyciągać więcej niż 60fps. Możesz wyłączyć vsync, tylko po co, wątpie że zauważysz różnicę 60-100fps. Zresztą w większości gier będziesz miał pocięty ekran bez vsync.

A co do World of Tanks to u mnie strasznie obciąża procesor, nie wykorzystując karty. I bez nagrywania klatki skaczą mi w zależności od mapy 20-40fps. No ale mam 2x słabszy procesor niż Twój. Wydaje mi się że ta gra wciąga procesory oporowo.

Link to post
Share on other sites

"Lock framerate while recording" mam wyłączone. Z tą opcją było jeszcze gorzej.

 

Gdy wyłączyłem w grze vsync to fps'y w garażu skoczyły z 60 do 125 (a monitor mam 60Hz), jednak podczas bitew już takiej wielkiej różnicy nie było.

 

Faktycznie gra bardzo obciąża jeden rdzeń, dlatego zrobiłem prosty myk który pozwolił mi nagrywać w miarę płynne filmy. Ustawiłem koligacje pozostałych 3 mniej obciążonych przez grę rdzeni dla Frapsa. Teraz chodzi mi na trzech i jest o wiele lepiej. W samym Frapsie lepiej ustawić fps'y na 60 niż 30, bo faktycznie program je ogranicza. Przy 30 mam około 26, a przy 60 oscyluje wokół 47. Film zdecydowanie lepiej wygląda, płynniej przy tych 47 niż 26.

 

PS.

 

Do World of Tanks już szykowana jest aktualizacja 8.0 w której zmienią silnik gry, czyli nowa fizyka, podrasowana grafika i może lepsza optymalizacja.

Edytowane przez MatStaw
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...