Skocz do zawartości

karta do filmów HD


Recommended Posts

Witam

Zastanawiam się nad kupnem karty ze sprzętowym dekoderem HD. Moja konfiguracja to Athlon X2 4800+, 4GB DDR2, płyta Foxconn - mniejsza o typ, w każdym razie na chipsecie AMD 690 ze zintegrowanym Radeonem X1250. Na tej konfiguracji niektóre z filmów full HD niestety lekko przycinają, dlatego myślę nad grafiką, która odciąży procesor.

W laptopie mam porównywalny wydajnościowo procek i Radeona HD3470, którego udało mi sę zmusic do współpracy przy odtwarzaniu filmów HD :) I w momencie, gdzie na stacjonarnym filmy się tną, na laptopie lecą płynnie z użyciem procesora na poziomie kilkunastu procent.

Wymagania stawiane karcie to - niska cena (w gry nie gram w ogóle, dlatego nie ma chyba sensu dopłacac do wydajnej karty), oczywiście dekoder HD, wyjścia D-Sub i HDMI, pasywne chłodzenie.

Czy coś w stylu tego będzie dobre?

Jeszcze jedno - zasilacz, jaki posiadam to Amacrox Warrior AX400, ale przy takiej karcie graficznej to chyba nie jest bardzo istotne.

Link to post
Share on other sites

Ta z kolei nie ma HDMI, ale zawsz można zastosować przejściówkę.

Ten 9500GT też wygląda interesująco, ale:

- czy warto dokładać kasę względem np. tego 8400GS?

- karta jest dwuslotowa, więc odpadnie mi jedno złącze PCI (klik). W tej chwili nic w nim nie ma, ale planuję kupić kartę dźwiękową, więc wybór będzie wtedy trochę mniejszy.

EDIT:

No to na pierwsze mam już odpowiedź.

Co do chłodzenia jeszcze - w dolnym PCI mam tuner TV, który jest pełnowymiarowy (znaczy nie "niski"). Radiator karty graficznej będzie więc zasłonięty przez tuner, nie będzie problemu z chłodzeniem?

Link to post
Share on other sites

No faktycznie mała płyta...

 

http://www.komputronik.pl/index.php/product/88363/Podzespo_y_PC/Karty_graficzne/GeForce_GT210_Gainward_512MB_HDMI_DVI_PCI_E_DDR2_.html jest jeszcze to. Niestety 64bit, i znacznie mniejsza wydajność,ale to już taki segment kart...

 

http://www.nvidia.pl/object/product_geforce_210_pl.html - opis

 

Czemu ATI lepsze :)

Mają AVIVO, ale nVidia też ma PureVideo. Ta konkretna karta w tym jest lepsza, że ma DDR3 ale też na 64 szynie.

 

 

Nie pisz posta pod postem! Przez 6h masz opcję edytuj.

Link to post
Share on other sites

ATI bardziej odciąża procesor niż nVidia, była masa tego typu testów więc jak chcesz to poszukaj (byle by w miarę świeże bo z początków AVIVO to niestety stary nie pozwalały się rozwinąć kartą).

No i dlatego choćby, że karta ATI jest dużo tańsza (100 vs. 180zł).

Link to post
Share on other sites

Skoro piszecie, że HD4350 wystarczy, to pewnie tą wezmę. Zresztą tak jak pisałem - w laptopie HD3470 dawała radę (chociaż tutaj nie mam pewności, czy czasem nie jest ona wydajniejsza od 4350) przy użyciu procesora T5800 na poziomie kilkunastu procent. Zależy mi tylko na filmach - bo z interfejsem Aero to nawet moja zintegrowana karta sobie radzi płynnie. Gier nie planuję uruchamiać, gdyby miał taką potrzebę, to raczej pytałbym wtedy o karty z innego przedziału cenowego :) Także nie widzę sensu dopłacać do mocy, której i tak nie wykorzystam.

 

Moja integra niby teoretycznie obsługuje akcelerację HD, ale coś jej to nie wychodzi (albo mi - ale na notebooku zadziałało od razu, więc raczej to pierwsze) i stąd pomysł na zakup karty.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...