Skocz do zawartości

Modernizacja kompa - Co sobie kupić? Procek? Ram? Płyta?


Recommended Posts

Witam

 

Chce sobie skręcić komputer obecnie mam:

Procesor: Intel Core 2 Duo E4500 @ 2.2 GHz

Karta graf.: GeForce 8500GT 512 MB

RAM: 2 x Hyundai Electronics 512 MB

Płyta główna: Asus P5LP-LE

 

Planuję dokupić:

Procesor 2 rdzeniowy 3 GHz lub troszkę mocniejszy

opcjonalnie kartę graficzną

płytę główną DDR3 tak aby pasowała

pamięć RAM 4 GB

 

Jak widzicie nie jestem zdecydowany.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

nie pakuj się w DDR3 jak nie musisz...

kup E5200 / E8400 jeśli chcesz wydać trochę więcej...

sprzedaj wszystko co masz oprócz MoBo i potem kup:

1) pamięci 2x 2GB DDR2 800 MHz powinno starczyć....wybierz raczej solidną firmę coby można było je podkręcić, np. OCZ

2) grafę w zależności od budżetu, ale możesz postarać się o jakiegoś radeona 4870 nawet...

3) jakieś chłodzenie na proca coby go na BOXie nie przemęczać...

a jeszcze takie pytanie...jaki masz zasilacz :D

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jeśli chciałbyś to wszystko to potrzebowałbyś ~1000zł + *490

 

Procesor: AMD Athlon II X4 620 /2.6GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/ 350zł

 

Płyta główna: Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/ 285zł

 

RAM: GoodRam 2GB 1333MHz CL9 2x 310zł

 

*Karta graficzna: HIS Radeon HD4850 IceQ4 1024MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out 490zł

 

ale takie coś mogłoby powodować zmianę zasilacza...

 

Nie podałeś ceny.

Link to post
Share on other sites

Poza tym powiem że chce godnie przygotować kompa na win 7

A E5200 jest trochę za słaby

Bzdura z tym E5200. Pewnie jeszcze się nie orientujesz, że gigaherce niewiele znaczą. Tzn. 3GHz nie są równe innym 3GHz. W ostatnim wypuście architektury Core 2, do którego też należał E5200, wydajność na 1MHz była naprawdę spora. Zdecydowanie wyższa niż jest to AMD. Bez podkręcania porównując 2.5GHz z 3.0GHz, Intel był praktycznie tak samo wydajny. Zakładając, że każdy się podkręci do ~3.7GHz E5200 wygrywa zdecydowanie. A do samego Windowsa 7 wystarcza w zupełności. Quada się kupuje pod aplikacje, które go używają, nie pod system. Jemu jest dobrze na dwóch rdzeniach. Więc wg mnie albo nie zmieniaj procka, tylko go podkręć, albo zmień na inny z Wolfdalem i podkręć go wyżej.

 

Zasilacz 300W

Zależy jakie 300W, ale podejrzewam, że raczej jakieś kiepskie. Musisz podać więcej informacji z tabliczki znamionowej.

 

Co do pamięci: ja bym brał 4GB maksymalnie 800MHz. DDR2 teraz jest strasznie drogie, więc tym bardziej nie ma sensu inwestować w jakieś 1066MHz, które nie dają żadnego pożytku. Stare powiedzenie, które przy Core 2 jest jeszcze bardziej prawdziwe: lepiej 4GB wolnego RAM, niż 2GB szybkiego.

Link to post
Share on other sites

Kompa Jeszce wcale nie masz słabego.

Tak jak torture napisał, podkręć procesor do 3Ghz, 3,3 najlepiej. I powinno Ci wystarczyć. dokup

4GB ram. I zamień kartę grafiki. Coś typu GTX 260 / Radzio 4870. I naprawdę będziesz w stanie grać w nowości bez obniżania detali.

Dodatkowo, mógłbyś kupić nowy szybki dyst np. seagate 500GB serii 12. To również poprawi komfort pracy, znacznie.

 

Ale jeśli masz za dużo pieniędzy oczywiście wybór platformy z i5 wcale nie będzie złym pomysłem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...