Skocz do zawartości

Corsair 500r vs Fractal Design Arc Mid


Recommended Posts

Jak dla mnie to dwa różne światy więc wybierz co wolisz bo obie są bardzo dobre :) Arc Midi Tower ma jednak tą zaletę, że jest dużo solidniejszą konstrukcją (blachy 0,9-1,0mm), jest fabrycznie ofiltrowana (nie licząc boku) oraz ma na górze dedykowane miejsca na grube chłodnice typu 2x 120 (np. Phobya G-Changer). Corsair ma z kolei dość ciekawy design.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jak dla mnie to dwa różne światy więc wybierz co wolisz bo obie są bardzo dobre :) Arc Midi Tower ma jednak tą zaletę, że jest dużo solidniejszą konstrukcją (blachy 0,9-1,0mm), jest fabrycznie ofiltrowana (nie licząc boku) oraz ma na górze dedykowane miejsca na grube chłodnice typu 2x 120 (np. Phobya G-Changer). Corsair ma z kolei dość ciekawy design.

 

Fractal Design Arc Midi nie ma blach 0,9-1,0mm, a ma od 0,733-0,859mm poza tym ARC taki solidny nie jest gdyż ma kiepski top który faluje i ugina się siatka u góry obudowy(dokładnie widac w 2 min 44sec)

 

Jedyne z czym się moge zgodzić to to że są dwa różne światy solidny Corsair 500r i kiepskiej jakosci ARC Midi

Edytowane przez Igoruss
na przyszłość przeczytaj dokładniej testy aby nie wprowadzać innych w błąd
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@ UP

Są przecież pomiary na żywo, które są więcej warte niż słowo jakiegoś fanboya. Pomijam już fakt, że Corsair stosuje jeszcze cieńsze blachy i żadnych filtrów w zestawie nie ma (ma cały dziurawy top i bok).

 

Przepraszam ale nie jestem funboyem a moje słowo jest poparte testami, tu masz dokładne pomiary nawet w kilku miejscach proszę:

http://www.coolenjoy.net/bbs/boardc.php?id=review&no=5214&p=3

Wydaje mi się ze coś oszukujesz i nie dociskasz suwmiarki żeby poprawić grubość blachy lub po prostu nie umiesz się nią posługiwać :( mój test nie kłamie i wszystko widać na zdjęciach. Wiesz dodać milimetrów można (przez nie dociśnięcie suwmiarki) ale odjąć już się nie da ;)

Jeszcze mała uwaga nie kłam tutaj, piszesz że Corsair nie ma filtrów na topie i się mylisz bo ma!

Proszę poniżej zdjęcia tego topu z każdej strony:

http://i.imgur.com/io6YK.jpg

http://i.imgur.com/UNfja.jpg

i na koniec zbliżenie żeby lepiej było widac

http://i.imgur.com/Lj4Kp.jpg

 

Obrażasz innych nazywasz ich fanbojami a prawda jest taka że nie masz racji i kłamiesz nawet jak widać na zdjęciach jest filtr w Corsair 500R, sam jesteś fanboyem SilentiumPC ale mnie to trochę dziwi bo niby uważasz siebie że się znasz, a polecasz chińskie SilentiumPC i twierdzisz ze jest the best, A prawda jest taka że każdy kto się zna to wie że tak nie jest więc chyba jakiś interes finansowy masz w tym że tak zachwalasz SilentiumPC a przy okazji wprowadzasz w błąd innych czytelników.

Edytowane przez Komputer
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Grubość blach? W 400r który mam, są imo bardzo mocne, sztywne, więc nie ma potrzeby na "jeszcze grubsze"

 

 

żadnych filtrów w zestawie nie ma (ma cały dziurawy top i bok).

W arcu midi nie ma natomiast ani jednego filtru (ma cały dziurawy bok) /////fajnie ułożone zdanie, prawda?

 

 

oraz ma na górze dedykowane miejsca na grube chłodnice typu 2x 120

Które zamontuje 5% użytkowników. Czy dla autora tematu to plus?

 

 

które są więcej warte niż słowo jakiegoś fanboya.

Zaraz, zaraz, przecież to pan jesteś fanboj i podajesz link do własnego testu, może przez "przypadek" zmierzyłeś grubość w miejscu gdzie było grubiej farby? :P

 

 

Ode mnie głos na korsarza, ma wiele przydatnych rozwiązań. Arc też świetna buda, ale imo przegrywa ten pojedynek.

 

 

 

@edit, plusik dla pana wyżej.

Edytowane przez walker15130
Link to post
Share on other sites

Przepraszam ale nie jestem funboyem a moje słowo jest poparte testami, tu masz dokładne pomiary nawet w kilku miejscach proszę: http://www.coolenjoy.net/bbs/boardc.php?id=review&no=5214&p=3 Wydaje mi się ze coś oszukujesz i nie dociskasz suwmiarki żeby poprawić grubość blachy lub po prostu nie umiesz się nią posługiwać :( mój test nie kłamie i wszystko widać na zdjęciach. Wiesz dodać milimetrów można (przez nie dociśnięcie suwmiarki) ale odjąć już się nie da ;) Jeszcze mała uwaga nie kłam tutaj, piszesz że Corsair nie ma filtrów na topie i się mylisz bo ma! Proszę poniżej zdjęcia tego topu z każdej strony: http://i.imgur.com/io6YK.jpg http://i.imgur.com/UNfja.jpg i na koniec zbliżenie żeby lepiej było widac http://i.imgur.com/Lj4Kp.jpg Obrażasz innych nazywasz ich fanbojami a prawda jest taka że nie masz racji i kłamiesz nawet jak widać na zdjęciach jest filtr w Corsair 500R, sam jesteś fanboyem SilentiumPC ale mnie to trochę dziwi bo niby uważasz siebie że się znasz, a polecasz chińskie SilentiumPC i twierdzisz ze jest the best, A prawda jest taka że każdy kto się zna to wie że tak nie jest więc chyba jakiś interes finansowy masz w tym że tak zachwalasz SilentiumPC a przy okazji wprowadzasz w błąd innych czytelników.

 

Póki co jedziesz na samych "suchych" (jak to ktoś nazwał) testach i sam chociaż jedną obudowę zrecenzowałeś? Podważasz słowa t.luk'a, który zapewne więcej obudów ocenił, niż ty zdąrzyłeś wygooglować i zobaczyć na necie w całym swoim życiu. SilentiumPC to bodajże polska firma i polska marka... U nich jest tak, że za niską cenę dostajesz dobrej jakości produkty. Sama firma jest na prawdę dobra i wpierw się dowiedz co to za firma...

 

 

 

 

Grubość blach? W 400r który mam, są imo bardzo mocne, sztywne, więc nie ma potrzeby na "jeszcze grubsze" W arcu midi nie ma natomiast ani jednego filtru (ma cały dziurawy bok) /////fajnie ułożone zdanie, prawda? Które zamontuje 5% użytkowników. Czy dla autora tematu to plus? Zaraz, zaraz, przecież to pan jesteś fanboj i podajesz link do własnego testu, może przez "przypadek" zmierzyłeś grubość w miejscu gdzie było grubiej farby? :P Ode mnie głos na korsarza, ma wiele przydatnych rozwiązań. Arc też świetna buda, ale imo przegrywa ten pojedynek. @edit, plusik dla pana wyżej.

Jeszcze grubsze? Ale to jest plus dla Arc Midi, a twoje zdanie jest pocieszaniem się. Pocieszaniem się, że niby "grubszych" blach nie potrzeba i te są spoko.

 

Fractal jest cały ofiltrowany (prócz boku, który mnie zaskoczył), a sama obudowa jest na prawdęs solidna ;).

 

Tak, to plus. Kolejne zdanie "pocieszające się", bo kolejny plus dla Fractala. Jakby Corsair miał takie coś, to wszystko git. Nawet jak ten 1, jedyny % użytkowników by zamontowało.

 

Kto zabroni podawać link do własnego testu? Przynajmniej ten test jest rzetelny i człowiek zna się na rzeczy. Kiedykolwiek miałeś chociaż jedną z obudów, lub jakąkolwiek zrecenzowałeś?

 

Dwie różne budy, dwa różne światy. Corsair dla mnie za drogi jak na tak małe możliwości jakie może dawać obudowa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przepraszam ale nie jestem funboyem a moje słowo jest poparte testami, tu masz dokładne pomiary nawet w kilku miejscach proszę:

http://www.coolenjoy...no=5214&p=3

Do zdjęć suwmiarkę można ustawić żeby pokazywała i 15 mm. Pomiary na żywo są zatem o wiele bardziej wiarygodne i wie to każdy bardziej ogarnięty użytkownik.

 

Wydaje mi się ze coś oszukujesz i nie dociskasz suwmiarki żeby poprawić grubość blachy lub po prostu nie umiesz się nią posługiwać :(

Jasne, i jeszcze mi powiesz, że ręce mi się trzęsły albo suwmiarka była zepsuta? Nie będę komentował takiego podejścia...

 

Jeszcze mała uwaga nie kłam tutaj, piszesz że Corsair nie ma filtrów na topie i się mylisz bo ma!

Proszę poniżej zdjęcia tego topu z każdej strony:

Hmmm...Czyżby wydali nową rewizję? ;) W poprzednich testach filtrów na górze nie było: click. Gwoli ścisłości sam się tam zawczasu o to dopytywałem i nikt nie stwierdził, że są tam filtry...

 

Obrażasz innych nazywasz ich fanbojami a prawda jest taka że nie masz racji i kłamiesz nawet jak widać na zdjęciach jest filtr w Corsair 500R

Nie oskarżaj mnie o kłamstwo skoro pokazałem Ci dowód, że rację miałem ja...Możliwe, że teraz jest w obiegu nowsza rewizja więc aż chce się powiedzieć "w końcu" ;). A na boku też teraz dają filtry? ;)

 

sam jesteś fanboyem SilentiumPC ale mnie to trochę dziwi bo niby uważasz siebie że się znasz, a polecasz chińskie SilentiumPC i twierdzisz ze jest the best, A prawda jest taka że każdy kto się zna to wie że tak nie jest więc chyba jakiś interes finansowy masz w tym że tak zachwalasz SilentiumPC a przy okazji wprowadzasz w błąd innych czytelników.

Zabawne ale piszesz zupełni jak taki troll z PCLabu, który oskarża innych o kłamstwo i reklamę a sam tak naprawdę zachwala tylko Corsair i Lian Li...Wiesz jak się o takich użytkownikach mówi? "Krety".

 

Grubość blach? W 400r który mam, są imo bardzo mocne, sztywne, więc nie ma potrzeby na "jeszcze grubsze"

Jest tylko takie jedno ale...Sztywne nie oznacza grube ;) Tam jest blacha 0,6-0,65 tylko profil ma zrobiony tak, że wydaje się sztywny. Poza tym uważasz, że Corsair jest w porządku stosując tak ekonomiczną blachę w obudowie za 600-650 zł? :D Przecież widać gołym okiem, że płacisz tylko za markę...

 

Które zamontuje 5% użytkowników. Czy dla autora tematu to plus?

To opcja, której nie ma żadna obudowa z serii Carbide. Wiadomo, że nie dla wszystkich to jest ważne ale to oczywista przewaga dla overclockera.

 

Zaraz, zaraz, przecież to pan jesteś fanboj i podajesz link do własnego testu, może przez "przypadek" zmierzyłeś grubość w miejscu gdzie było grubiej farby? :P

Testy, które się pokrywają z innymi (europejskimi lub światowymi) lub pokazują więcej niż typowy rzut okiem uważam za bardziej wartościowe niż marketingowy bełkot Corssair...
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No właśnie patrzyłem na tą fotkę i wydaje mi się że ta siateczka może tam być. W podsumowaniu testu który wstawiłeś jest też napisane "brak filtrów na górze- 400R" więc wydaje mi się że tam są.

 

Edit- w 500 rzecz jasna.

Edytowane przez Biafra1987
Link to post
Share on other sites

Powiem tak:

Ja poszedłem za słowem T.Luka i kupiłem Fractala.

Jestem szczerze z tej obudowy zadowolony, blacha jest gruba, nie ma niedociągnięć, a w budzie jest na tyle chłodno ( i cicho o dziwo, bo kompa słyszę tylko wtedy, kiedy panuje cisza kompletna, nawet w stresie), że aż mi czasami brakuje ciepełka mojego starego grata :)

Mogę więc śmiało polecić tą budę. :)

Link to post
Share on other sites

Dawno, dawno temu powątpiewałem w to co mówi t.luk ale gdy bardziej zgłębiłem liczne recki jego autorstwa (nie tylko obudów) doszedłem do wniosku, że się pomyliłem ;)

W kwestii tematu uważam, że na pewno nie można mówić, iż Fractal jest na całkiem przeciwnym biegunie niż Corsair. To bądź co bądź nie Tracer i powiedzenie, że to dwa różne światy jest w moim odczuciu dalekie od prawdy.

Link to post
Share on other sites

Tabelka w podsumowaniu jest moim zdaniem dość czytelna. W plusach znajdziemy: "Trzy (400R)/cztery (500R) wentylatory w zestawie" i w minusach analoginczne "Brak filtra przeciwkurzowego na górze (400R)".

400R:

http://pcfoster.pl/public/images/recenzje/corsair-obudowy/1/400r_21.jpg

 

500R:

http://pcfoster.pl/public/images/recenzje/corsair-obudowy/2/500r_15.jpg

 

Z tych fotek wydaje mi się jasno widać bardziej gęstą siateczkę w 500R na topie, która pewnie jest tym filtrem który zalinkował kolega bezkrytycznie uwielbiający Corsaira.

 

Do autora tematu, bo to jemu mieliśmy służyć radą. Obie obudowy są porównywalne i powinieneś kierować się tym która bardziej Ci się podoba. Dobrze że t.luk wspomniał argument z chłodnicą bo budę kupuje się na dłużej i jeśli istnieje możliwość, że w przyszłości kompa zwodujesz, powinieneś życzliwiej zerkać na Fractala.

Link to post
Share on other sites

Póki co jedziesz na samych "suchych" (jak to ktoś nazwał) testach i sam chociaż jedną obudowę zrecenzowałeś? Podważasz słowa t.luk'a, który zapewne więcej obudów ocenił, niż ty zdąrzyłeś wygooglować i zobaczyć na necie w całym swoim życiu. SilentiumPC to bodajże polska firma i polska marka... U nich jest tak, że za niską cenę dostajesz dobrej jakości produkty. Sama firma jest na prawdę dobra i wpierw się dowiedz co to za firma...

 

Tak widziałem ją na żywo kolega ma, filtry są na pewno coś jeszcze ? SilentiumPC nie jest polskim producentem a dystrybutorem chińskich rzeczy zaprojektowanych przez chinczyków dlatego tez nie można mówić Polska myśl techniczna lub napisać na pudełku ani na ich wyrobach np. made in Poland lub Designer in Poland lub Developed in Poland itd... niby taka drobnostka ale ważna zresztą tu masz link do ostatniego hitu SilentiumPC http://luhaixin.en.made-in-china.com/product/sbwnReqKGvVX/China-New-Design-Case-for-European-Marketing-LHX-C1700-.html jeszcze czegoś nie rozumiesz 8)

 

Kto zabroni podawać link do własnego testu? Przynajmniej ten test jest rzetelny i człowiek zna się na rzeczy. Kiedykolwiek miałeś chociaż jedną z obudów, lub jakąkolwiek zrecenzowałeś?

 

Każdy kto posiada obudowę ją recenzuje ;) uważasz t.luka za rzetelnego skoro on w tym temacie i w innych myli podstawowe fakty o budowie poszczególnych modeli, co innego model 300R lub 400R lub 500R Rzetelność to dokładność zapraszam do Wikipedii :] Proponuje tobie poszukać dentysty który zamiast chorej 4 wyrwie Tobie zdrową 1 :D
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie ma na tym forum osoby która położyłaby ręce na większej ilości obudów i wentylatorów niż t.luk. Setki osób na tym forum skorzystało z jego rad i pomocy i nigdy nikt nie żałował. Mnie samemu pomógł dobrać najlepsze wentyle do obudowy i w wielu innych sprawach. Nie traktuję porad bezkrytycznie więc sprawdzałem czy jego opinie potwierdzały się w testach. Zawsze tak było. Dlatego też traktuję jego opinie poważnie.

Wiadomo że każda myszka swój ogonek chwali, dlatego wolę patrzeć na ludzi przez których ręce przechodzi sporo tego badziewia. Więc wybacz, odpadasz. Faktycznie t.luk prawdopodobnie pomylił fakty z filtrami na górze w 500R ale to nie zmienia faktu że podał też rzeczowe argumenty których Tobie brakuje.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

SilentiumPC nie jest polskim producentem a dystrybutorem chińskich rzeczy zaprojektowanych przez chinczyków dlatego tez nie można mówić Polska myśl techniczna lub napisać na pudełku ani na ich wyrobach np. made in Poland lub Designer in Poland lub Developed in Poland itd..

.

A przepraszam bardzo a Corsair to ma swoje fabryki obudów i zasilaczy w Europie? :D Też robi w Chinach a zasilacze robi w fabrykach np. Seasonica i wie to każdy więc co Ty tutaj za bajki prawisz? :D

 

uważasz t.luka za rzetelnego skoro on w tym temacie i w innych myli podstawowe fakty o budowie poszczególnych modeli, co innego model 300R lub 400R lub 500R Rzetelność to dokładność zapraszam do Wikipedii :]

W przeciwieństwie do Ciebie (AZz_?) ja potrafię przyznać się do błędu a w przypadku 500R opierałem się przede wszystkim na tamtej fotce gdzie filtru wyraźnie nie widać a recenzent nic nie potwierdził....To gdzie jest ta twoja logika?
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Nie ma na tym forum osoby która położyłaby ręce na większej ilości obudów i wentylatorów niż t.luk. Setki osób na tym forum skorzystało z jego rad i pomocy i nigdy nikt nie żałował. Mnie samemu pomógł dobrać najlepsze wentyle do obudowy i w wielu innych sprawach. Nie traktuję porad bezkrytycznie więc sprawdzałem czy jego opinie potwierdzały się w testach. Zawsze tak było. Dlatego też traktuję jego opinie poważnie.Wiadomo że każda myszka swój ogonek chwali, dlatego wolę patrzeć na ludzi przez których ręce przechodzi sporo tego badziewia. Więc wybacz, odpadasz. Faktycznie t.luk prawdopodobnie pomylił fakty z filtrami na górze w 500R ale to nie zmienia faktu że podał też rzeczowe argumenty których Tobie brakuje.

Możliwe że tak jest nie znam go ale dziwi mnie że niby taki zawodowiec a myli podstawowe fakty. Filtry na górze 500R na pewno ma, podoba mi się ta obudowa i taką sobie kupie za niecały miesiąc i wtedy będę chyba fanbojem :o

A przepraszam bardzo a Corsair to ma swoje fabryki obudów i zasilaczy w Europie? :D Też robi w Chinach a zasilacze robi w fabrykach np. Seasonica i wie to każdy więc co Ty tutaj za bajki prawisz? :D

Prawda że zleca produkcję w Chinach ale na swoich obudowach Corsair umieszcza takie napisy o który pisałem wyżej a przykład podaje niżejhttp://i.imgur.com/aWsaF.jpgJak produkt będzie Polski to wtedy podaje się napisy o takich treściach made in Poland lub Designer in Poland lub Developed in Poland itd...Wogule to mnie dziwi jak w niekturych miejscach testach podają że to jest Polski produkt mój drugi kolega ma SPC Spartana i nigdzie nie pisało na pudełku ani na samym coolerze, że to made/designer/Developed itp in Poland skąd oni takie info mieli? przecież to jest wprowadzanie w błąd :( Edytowane przez Komputer
Link to post
Share on other sites

1) W ogóle.

2) Zwłaszcza przy eksporcie znaczek "made/designed/developed in Poland" prawdopodobnie nie wpływa zbyt pozytywnie na wyniki sprzedaży :(

Nie jest to też wymagane, aby taką notkę gdzieś umieszczać. Zwyczajnie SPC zdecydowała się nie chwalić swoim pochodzeniem. A szkoda.

http://www.silentiumpc.com/informacje/?lang=en

Firma pochodzi z PL.

 

Edit.

Święta matko chrystusa pana- niektórych. A ja się zwykłego "w ogóle" czepiłem. Proponuję--> słownik.

Edytowane przez Biafra1987
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
Fractal Design Arc Midi nie ma blach 0,9-1,0mm, a ma od 0,733-0,859mm poza tym ARC taki solidny nie jest gdyż ma kiepski top który faluje i ugina się siatka u góry obudowy(dokładnie widac w 2 min 44sec)

 

Jedyne z czym się moge zgodzić to to że są dwa różne światy solidny Corsair 500r i kiepskiej jakosci ARC Midi

 

... aż się specjalnie zarejestrowałem, bo przede wszystkim bzdury które piszesz nt. grubości blach w Fractal Design ARC (wersja pełnowymiarowa) (0,733-0,859) mnie do tego zmusiły .

 

Mam obudowę Fractal Design ARC i widzę poważną różnicę w siatce którą mam ja, a która jest pokazana na tym filmie w 2:44. Mianowicie u mnie ta siatka jest równa i się nie ugina (pewnie poniekąd jedno wynika z drugiego) ... jest wykonana z całkiem grubej blachy. Jak będziesz nalegał to mogę specjalnie dla Ciebie nakręcić film + zrobić zdjecia.

 

Kolejna sprawa to grubość blach - dobrze dociskając suwmiarkę, dbając by nie była w najmniejszym stopniu przechylona itd. najcieńsza blacha ma równo 0,8 mm , natomiast blachy z których jest np. wykonany bok, to 1mm . Waga całej obudowy (zważone wagą elektroniczną, do ważenia ludzi ... tolerancja chyba +-0,1 KG) to 10,1 KG . ... tak że niewiem jak te Koreańczyki mierzyli te blachy. Widzę że w dwóch innych recenzjach zmierzono ponad 0,8 mm do nawet ponad 1mm - tak że jeśli ktoś nie umie używać suwmiarki, to Ci od pisania krzaczkami ;)

 

 

Jest tylko takie jedno ale...Sztywne nie oznacza grube ;) Tam jest blacha 0,6-0,65 tylko profil ma zrobiony tak, że wydaje się sztywny. Poza tym uważasz, że Corsair jest w porządku stosując tak ekonomiczną blachę w obudowie za 600-650 zł? :D Przecież widać gołym okiem, że płacisz tylko za markę...

 

Moim zdaniem profil powinien być tak robiony by dodatkowo usztywnić kontrukcję ;) ... co jak najbardziej nie zmienia oczywiście faktu,że w budzie za 600-650zł to nie chciałbym widzieć cieńszej blachy od 1mm.

 

 

Przepraszam ale nie jestem funboyem a moje słowo jest poparte testami, tu masz dokładne pomiary nawet w kilku miejscach proszę:

http://www.coolenjoy.net/bbs/boardc.php?id=review&no=5214&p=3

Wydaje mi się ze coś oszukujesz i nie dociskasz suwmiarki żeby poprawić grubość blachy lub po prostu nie umiesz się nią posługiwać :( mój test nie kłamie i wszystko widać na zdjęciach. Wiesz dodać milimetrów można (przez nie dociśnięcie suwmiarki) ale odjąć już się nie da ;)

 

Oglądam to:

 

http://www.coolenjoy.net/bbs/boardc.php?id=review&no=5212&spread=1

 

... i co widzę? Blacha ponad 0,8mm w najcieńszym miejscu ... natomiast 0,733 mm doszukano się tylko w koszyku na HDD !!! Blach bocznych nie zmierzono, a to na nich odnotowałem 1mm ... spekulancie Ty jeden Ty :P

Edytowane przez Kyle_
Link to post
Share on other sites

Ale teraz wykopałeś kotleta.

Widze, że się poruszyłeś tym strasznie.

Czytałem ten temat kiedyś :-)

Na koniec gość wybrał Corsaira.

 

Ja ostatnio szukałem informacji o pewnej obudowie.

 

W artykule o tej budzie w PcLabie piszą, żę stal na boku ma 0,7mm

W recenzji i teście na PcFoster mierzą suwmiarką i pokazują foty z pomiaru tej budy i jak byk widać 0,91mm.

Więc teraz bądź tu mądry i wybierz sobie solidną budę czytając niektóre polskie serwisy.

Edytowane przez komodus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...