Skocz do zawartości

Mało fps w starcraft 2.


Recommended Posts

Gdy grałem rozgrywki sieciow, dostępne w starterze np: 2v2, to podczas większych starć (nie na supply 200/200), klatki spadały nawet do 40 kilku... Druga rzecz: na pewnej mapie, gdzie były warunki pogodowe (padał deszcz) w swojej gołej bazie, miałem coś około 80-100 klatek, dlaczego tak mało? Czy to wina tego skopanego patcha? Wiem że SC2 nie obsługuje procków więcej niż 2-rdzniowych. Miałem nadzieję na stałe 60fps, przy masakrycznych walkach... Wszystko mam na Ultra, aa wyłączony, rozdzielczość FHD. Mój pc to: i5 2500k@4,5ghz, gtx 670, 8gb ram... Nie za słaby wynik? Sterowniki do grafy w wersji 301.42, system czysty, HDD nowy...

Edytowane przez behemothxx
Link to post
Share on other sites

Owszem to może być wina ostatniego Patcha. Wiele osób ma problemy teraz z grą i jest dla nich niegrywalna. Niektórym chodziła gra na Ultra przy stałych 60 FPS albo i wyżej, a teraz jest dla nich niegrywalna nawet na najniższych detalach. Sądzę, że musisz poczekać na łatkę.

Link to post
Share on other sites

Ludzie mieli problemy po patchu 1.5, a aktualny patch to 1.5.2, to to samo, tylko że naprawia jakieś drobne błędy, a wydajność się po nim nie poprawia? Trochę to dziwne, taka kolosalna różnica w wymaganiach po jenym patchu, a blizzard nic sobie z tego nie robi...

Edytowane przez behemothxx
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj w meczu 2v2, fps spadły mi poniżej 40 omg, sprzęt niezły a gra tak chodzi... Oczywiście grać się normalnie da, ale ja mam manie na punkcie fps, grafiki itp %-). Sam już nie wiem, czy to kwestia karty graficznej, czy procka. A może to te sterowniki od grafy, jakieś skopane są.

Edytowane przez behemothxx
Link to post
Share on other sites

Miałem te stery, ale potem zainstalowałem WHQL. Starcrafta nie odpalałem na tych betach jeszcze, sprawdzę jutro. Jednak myślę, że te bety nic nie zmienią, ale sprawdzić mogę. Chodziło ci o 304.79? Bo 304.75 nie ma, chyba że o czymś nie wiem.

Edytowane przez behemothxx
Link to post
Share on other sites

Hmm zainstalowałem te bety i gdy włączam replay, aby załadować wszystkie animacje itp... to w pewnym momencie, wywala że skończyła mi się pamięć na grafie, a ustawienia graficzne zostały obniżone... Wtf 2 gb to za mało? Replay puszczam z prędkością 8x. Zauważyłem jeszcze że im więcej się dzieje na mapie, tym obciążenie karty jest mniejsze, np siedzę sobie w gołej bazie, to mam 200-250 klatek, a obciążenie karty wynosi np 80%, zaczyna się coś dziać, to obciążenie spada i fps lecą w dół.

Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

No u mnie na tych najnowszych poniżej 60fps nie schodzi, a dałem bitwe 4vs4 i po 500 jednostek. Odziwo w starciu walczyło blisko 2500 jednostek i spadków nie było.

 

Wszystko na full + mocne zmiany w panelu Nvidia

Link to post
Share on other sites

Jaki masz sprzęt? To w takim razie, u mnie ewidentnie coś jest nie tak...

 

Męczy mnie jeszcze jedna rzecz, ściągnąłem klienta ze strony blizzarda, i nie musiałem nic instalować, po prostu, skopiowałem te 8gb plików z drugiego komputera i gra chodzi. Może gdybym zainstalował grę normalnie, (z płyty, poprzez instalator) to działała by lepiej, może nie zostały dodane jakieś pliki do rejestru, itp... Skąd można pobrać klienta w formie instalatora, aby zainstalować grę normalnie jak z płyty?

Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

Nie masz wersji box :?:

 

Ja instalowałem z płyty i przy aktualizacji pobrało 30MB i się aktualizator zmienił. Później 30 minut przetwarzania plików i na koniec pibranie 1,8 GB ;)

 

Mój konfig:

Intel i5 2500K 3,3GHz

Asus Sabertooth Z77

2x 4GB Kingstone DDR3 1333MHz CL9

Gigabyte GeForce GTX670 Windforce 3

OCZ ZT650

Windows 7 Ultimate x64

Link to post
Share on other sites

Wersji box? Pobrałem starter z tego linka: https://eu.battle.net/account/download/?show=sc2&starter=sc2 W przyszłym tygodniu palnuję zakupić klucz. Po prostu, nie mam aktualnie napędu w pc i z płyty nie zainstaluję, sam klucz jest tańszy niż wersja pudełkowa, dlatego wolę kupić klucz (wersję cyfrową).

Edytowane przez behemothxx
Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

Wersja BOX - pudełko+DVD+instrukcja

 

Skoro masz startera to się już nie dziwię. Starter ma coś przestawione by gorzej się grało. Nie wiem czy to prawda. Kiedyś na forum oficjalnym to znalazłem. Widać jeszcze nie naprawili :/

Link to post
Share on other sites

Kiedyś pobrałem normalnie instalator (jeszcze na starym kompie) który miał coś koło 4gb. Gra normalnie się instalowała, jak z płyty, coś tam konfigurowało, a na końcu ściągało patcha 1.5, te 1 gb ponad. Nie pamiętam skąd to pobierałem, ale był to oficjalny starter, nie żaden pirat. Jeśli faktycznie jest tak jak mówisz, to by wyjaśniało moje problemy. Ale jeśli zakupię klucz i zrobię ze startera pełniaka, to się to naprawi, czy muszę z płytki zainstalować?

Edytowane przez behemothxx
Link to post
Share on other sites

... :( Sam już nie wiem, co mam robić? Masz jeszcze jakieś pomysły?Wrzuciłem na kompa ponownie świeżego SC2, pobranego z oficjalnej strony, dalej to samo... Omg, ja już nie mam pojęcia, co jest nie tak. Możesz podać swoje ustawienia z panelu NV? Zrobiłem jeszcze pewne testy, proszę zerknijcie na to: http://imageshack.us/photo/my-images/836/beztytuulxn.jpg/ nie wydaje się to dziwne? Małe obciążenie CPU i mało fps w grze, na dodatek, ostatni rdzeń jest katowany zamiast dwóch (niby SC2 używa 2 rdzeni)...

 

... :( Sam już nie wiem, co mam robić? Masz jeszcze jakieś pomysły?Wrzuciłem na kompa ponownie świeżego SC2, pobranego z oficjalnej strony, dalej to samo... Omg, ja już nie mam pojęcia, co jest nie tak. Możesz podać swoje ustawienia z panelu NV? Zrobiłem jeszcze pewne testy, proszę zerknijcie na to: http://imageshack.us...eztytuulxn.jpg/ nie wydaje się to dziwne? Małe obciążenie CPU i mało fps w grze, na dodatek, ostatni rdzeń jest katowany zamiast dwóch (niby SC2 używa 2 rdzeni)...

 

Ma ktoś jakiś pomysł?

Edytowane przez behemothxx
Link to post
Share on other sites

Wykonaj taki test jak ja, jeśli możesz. Chciałbym zobaczyć, jakie jest obciążenie rdzeni u Ciebie. Już z tego wszystkiego, zaczyna wpadać na głupie pomysły, typu: może to przez to, że proca kręciłem...

Edytowane przez behemothxx
Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

Moje ustawienia w panelu nvidia oraz test gry:

 

 

 

http://img201.imageshack.us/img201/3027/46801435.png

 

http://img138.imageshack.us/img138/3017/71764909.png

 

http://img3.imageshack.us/img3/2197/40695655.png

 

 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc. Widzę że podobnie to u Ciebie wygląda, u mnie większe zużycie cpu było, bo więcej się działo. Też u Ciebie ostatni rdzeń, najbardziej obciążony. Ja w panelu NV, mam wszystkie opcje, na standartowych ustawieniach. Ściągnę jeszcze raz startera, ale teraz bezpośrednio na pc, na którym będę w niego grał, nie będę z drugiego kompa przenosił (starszego). Jak proc po OC działa stabilnie (nie resetuje się pc, nie wywala bsod-ów...) to raczej, nie ma za niskiego napięcia, prawda? Więc to raczej nie będzie wina proca, już sam nie wiem... Czy może zwiększyć napięcie i zobaczyć?

Edytowane przez behemothxx
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...