Skocz do zawartości

Jaka obudowa do 250 zł ?


Recommended Posts

Osobiście posiadam nieco droższy sprzęt, tj Cooler Master 690 II Advanced (generalnie polecam) i był u mnie kolega, który zajarał się tą obudową jednak cena go przestraszyła. Pooglądaliśmy coś w necie i postawił na zakup Sharkoona T5 Value - tu masz podgląd http://www.ceneo.pl/14332301 . On akurat na allegro kupił (tyle, że telefonicznie się dogadał więc nie będzie widać popularności) - http://allegro.pl/obudowa-atx-sharkoon-t5-value-midi-tower-usb-3-0-i2577892935.html

 

Jak narazie jest mega zadowolony. Początkowo nie ufał nieznanemu producentowi jednak kiedy poczytaliśmy o nim na necie to obawy minęły.

Link to post
Share on other sites

Z tych dwóch podanych przez Ciebie Corsair, od siebie mogę dodać Fractala Core 3000- bardzo fajna buda, ale jednak "widzimisie" by zwyciężyły i jeśli bym wybierał drugi raz, wybrałbym 300R - przywiązanie do marki, ładniejszy wygląd, USB 3.0 z przodu - a to, że sitko mi nie przeszkadza aż tak.

 

Jednak, moim zdaniem przy braniu obudowy lepiej dołożyć trochę i wziąć coś lepszego, bo jednak obudowa może być na lata - dlatego Arc Midi Tower czy wyciszony Define R4 (ew. starsza Define R3)

Link to post
Share on other sites

Weź już skończ z tymi filtrami, bo się aż słabo robi - każdy wie czego chce czy mu przeszkadza kurz czy mu ten kurz nie przeszkadza, to nie jest nic koniecznego i w sumie na nic nie wpływa - sprzęt się nie zepsuje od tego jak się sprząta, a nawet jak się nie sprząta to trzeba trochę czasu, by zarósł kurzem.

Link to post
Share on other sites

Weź już skończ z tymi filtrami, bo się aż słabo robi - każdy wie czego chce czy mu przeszkadza kurz czy mu ten kurz nie przeszkadza, to nie jest nic koniecznego i w sumie na nic nie wpływa - sprzęt się nie zepsuje od tego jak się sprząta, a nawet jak się nie sprząta to trzeba trochę czasu, by zarósł kurzem.

Zgodnie z Twoją logiką, potrzeba jeszcze więcej czasu żeby sprzęt zarósł kurzem mając filtry i będzie wymagać jeszcze mniej sprzątania.

Bredzisz i tyle, filtry to wygoda i dobry sposób konserwacji sprzętu.

Link to post
Share on other sites

Zgodnie z Twoją logiką, potrzeba jeszcze więcej czasu żeby sprzęt zarósł kurzem mając filtry i będzie wymagać jeszcze mniej sprzątania. Bredzisz i tyle, filtry to wygoda i dobry sposób konserwacji sprzętu.

Mi to różnicy nie robi, bo raz na jakiś czas przedmuchać komputer albo odkurzaczem przelecieć to nie problem.

Link to post
Share on other sites

@ UP

Jak ktoś lubi kiczowate lub niedopracowane rzeczy...

 

to nie jest nic koniecznego i w sumie na nic nie wpływa - sprzęt się nie zepsuje od tego jak się sprząta, a nawet jak się nie sprząta to trzeba trochę czasu, by zarósł kurzem.

Dobrze wiesz, że nadmiar kurzu m.in. wpływa negatywnie na temperatury komponentów (mowa oczywiście o sytuacji gdzie jest już sporo kurzu w kompie). W przypadku obudowy z filtrami takowa sytuacja nie nastąpi jednak np. za miesiąc ale znacznie później (o ile w ogóle - jak się filtry czyści co kilka tygodni). Poza tym kurz jest wrogiem dla każdego użytkownika LC i nie zamierzam o tym przypominać tylko dlatego, że według "niektórych producentów obudów" filtry są zbędne :P Poza tym zawsze łatwiej wyczyścić filtry niż całego kompa ;)
Link to post
Share on other sites

@ UP Jak ktoś lubi kiczowate lub niedopracowane rzeczy... Dobrze wiesz, że nadmiar kurzu m.in. wpływa negatywnie na temperatury komponentów (mowa oczywiście o sytuacji gdzie jest już sporo kurzu w kompie). W przypadku obudowy z filtrami takowa sytuacja nie nastąpi jednak np. za miesiąc ale znacznie później (o ile w ogóle - jak się filtry czyści co kilka tygodni). Poza tym kurz jest wrogiem dla każdego użytkownika LC i nie zamierzam o tym przypominać tylko dlatego, że według "niektórych producentów obudów" filtry są zbędne :P Poza tym zawsze łatwiej wyczyścić filtry niż całego kompa ;)

Nikt nie mówi o LC w budzie w takiej cenie, po zatem jeśli ktoś kupuje LC i obudowę do LC, to wyskrobie ewentualnie te kilkadziesiąt złotych na nowe filtry, bo będzie się kierował obudową - wyglądem, miejscem, gdzie się najlepiej rozplanuje LC i podobne, a jak filtrów nie będzie, ale będzie świetna pod innym względem to wierzę, że nikt nie powie "wezmę coś innego, nawet jak gorszego byleby miały filtry" ;)

 

Filtry owszem, całego lepiej przeczyścić - ale miałem Brutusa 410, u góry otwór zakleiłem, z przodu zdjąłem wentylator i przewiesiłem go na dół - gdzie są filtry i fakt, osadzał się kurz na filtrze, ale i tak w środku był taki drobny kurz więc i tak trzeba było sprzątać tak :P Zresztą, każdy ma swoje potrzeby i myślę, że wie czy potrzebuje filtrów, czy nie, ja przy jakieś okazji sobie dokupię, ale nie żebym specjalnie miał planować ich zakup, ot tak spontanicznie ;)

Link to post
Share on other sites

Nikt nie mówi o LC w budzie w takiej cenie, po zatem jeśli ktoś kupuje LC i obudowę do LC,

Np. dedykowane filtry do Corsair za 50-100 zł/szt.? :D Chyba oczywistym jest, że lepiej dobrać obudowę, która już na starcie ma pakiet fabrycznie zamontowanych filtrów? ;) Przecież widać ewidentnie, że Corsair na tym tylko zaoszczędził....Mało tego, ponoć w wersji 300R nie ma kabla HD Audio a AC97' ale to już możliwe, że kwestia sztuki lub dwóch było (na którymś forum ktoś o to pytał).

 

Filtry owszem, całego lepiej przeczyścić - ale miałem Brutusa 410, u góry otwór zakleiłem, z przodu zdjąłem wentylator i przewiesiłem go na dół - gdzie są filtry i fakt, osadzał się kurz na filtrze, ale i tak w środku był taki drobny kurz więc i tak trzeba było sprzątać tak :P

Tyle tylko, że w przypadku obudowy bez filtrów musisz raz w miesiącu kompleksowo czyścić całego kompa a jak masz filtry to przez kilka miesięcy możesz czyścić same filtry. Widzisz tą dyskretną różnicę? ;)
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Z tych dwóch podanych przez Ciebie Corsair, od siebie mogę dodać Fractala Core 3000- bardzo fajna buda, ale jednak "widzimisie" by zwyciężyły i jeśli bym wybierał drugi raz, wybrałbym 300R - przywiązanie do marki, ładniejszy wygląd, USB 3.0 z przodu - a to, że sitko mi nie przeszkadza aż tak.

 

Fractal Core 3000 lipny jest jak za ta kasę nie ma otworu na kabel od zasilania proceroa (trzeba prowadzić od strony mobo na całej długości płyty głównej, poza tym miejsca za tacką wogule nie ma, a wspomniamy Corsair 300r ma dwókrotnie więcej meijsca za tacką na kable i ma otwór na kabel zasilający procesor i do tego jest taszy i lepsze marki.
Link to post
Share on other sites

Wspomniany Corsair ma z kolei cienkie blachy (bodajże 0,6 mm?) a top ma tak dziurawy, że nawet dwa filtry 140 mm go nie zakryją (a filtry przeciwkurzowe to ważna rzecz). Takie są fakty.

 

Corsair 300r jest obudową do dobrego chłodzenia i dlatego ma dziurkowany top. Taki top zapewnia lepsza wentylacje podzespołów komputera i poprawia ich żywotność z powodu że się nie przegrzewają. W cenie poniżej 250 zł mieć obudowę Corsaira to jak okazja, zreszta cały świat docenia wyroby marki Corsair a wielu komputerowców maży żeby mieć np pamięci Corsaira. Mnie niestety nie stać na takie :( biedny los ucznia. Co do filtrów to prosiłem Ciebie żebyś podał choćby jeden link do innego testu filtrów. Skoro są tak ważne jak piszesz na pewno ktoś na świecie zrobił choćby jeden test. czekam na link.
Link to post
Share on other sites

Corsair 300r jest obudową do dobrego chłodzenia i dlatego ma dziurkowany top. Taki top zapewnia lepsza wentylacje podzespołów komputera i poprawia ich żywotność z powodu że się nie przegrzewają.

Udowodniłem już, że w kwestii temperatury nie ma ogromnego znaczenia czy meshowa obudowa ma filtry czy nie,bo zawsze trochę powietrza przez filtry się dostaje a tak to z filtrami masz przynajmniej ochronę przed kurzem. Zachowaj więc swoje bajeczki dla innych "dzieci", ok?

 

W cenie poniżej 250 zł mieć obudowę Corsaira to jak okazja, zreszta cały świat docenia wyroby marki Corsair a wielu komputerowców maży żeby mieć np pamięci Corsaira. Mnie niestety nie stać na takie :( biedny los ucznia.

"maży" <- faktycznie ucznia...

A propos wspaniałości Corsair to proszę Cię nie ośmieszaj się bo i tutaj są ludzie którzy wiedzą więcej od Ciebie i nie pozwalają sobie wciskać bełkotliwego marketingu od Corsair.

 

Skoro są tak ważne jak piszesz na pewno ktoś na świecie zrobił choćby jeden test. czekam na link.

Owszem są ważne i wie to każdy świadomy użytkownik meshowej obudowy bez filtrów. Swoją drogą ciekawe jaką Ty masz obudowę? Coś od Corsair pewnie?
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...