Skocz do zawartości

Najlepsze CPU do gier


Recommended Posts

Witam.

 

Mam takie pytanie:

 

Który z obecnych procesorów jest najlepszy do gier? Oczywiście po OC (nie koniecznie z ciekłym azotem ;)). E8x00? Jakieś nowe phenomy? Czy może coś z najwyższej półki? Platforma nie istotna - pytanie czysto teoretyczne.

Link to post
Share on other sites

Znaczy Core2Duo daje sobie radę ale musi być ostro żyłowany, wspomniany przez Ciebie procesor E8xxx, a dokładniej E8400 po podkręceniu do ~4 GHz daje sobie rade z większością gier na rynku, jednak pojawiają się już tytuły, którym nie sprosta, a wtedy przychodzi czas na mocniejszego Quada/i5.

Link to post
Share on other sites

Jakby nie bylo na i7 4,2Ghz w porównaniu z QX6700 3,6Ghz mam jakies 40% + mocy w gierkach? ;) W crysisie bez kreconej grafy fps spadal do 16-18 nawet a teraz nie spada ponizej 25-28 za nic :> Mimo ze crysis jest pod 2 rdzenie a procek tylko 600mhz szybszy, role tez tu odgrywa mobo z gornej polki R2E i Corsair Dominator 1600mhz Cl8 no ale jednak ;)

Link to post
Share on other sites

E8400 po podkręceniu do ~4 GHz daje sobie rade z większością gier na rynku, jednak pojawiają się już tytuły, którym nie sprosta, a wtedy przychodzi czas na mocniejszego Quada/i5.

Z czystej ciekawości: jakie niby tytuły? Jak na razie chyba niewiele gier korzysta z więcej, niż 2 rdzeni.
Link to post
Share on other sites

A jakim to tytułom nie sprosta E8400@4.0Ghz ?;d

GTA IV dostaje czasami czkawki przy 2 jajkach nawet bardzo wysoko taktowanych.
Myślę, że Crysis na vHigh z AA i wszystkimi innymi 'ulepszeniami' także nie byłby w pełni płynny, np. w momentach dużych wybuchów, czy walki z tymi dużymi kosmitami. Misje 'śnieżne' (te, w których jesteśmy we wnętrzu kuli, gdzie wszystko pokryte jest lodem) także są bardziej wymagające od innych, tam także mogą wystąpić problemy.
Link to post
Share on other sites

C2D 8400 starczy ci na najbliższe 2 lata spokojnie gry az tak bardzo procka nie zrą a nie wiadomo czy za te 2 lata nie bedzie jakies AM4 vs s1548 i wtedy wydasz te 1200-2k na zakup proca ;D

 

A jakim to tytułom nie sprosta E8400@4.0Ghz ?;d

GTA IV dostaje czasami czkawki przy 2 jajkach nawet bardzo wysoko taktowanych.

GTA IV .. było dość specyficzne ;]

- wparcie dla 4 jajowcow no i bd słaba optymalizacja

tak wiec gdyby nie felerny kod to by raczej ladnie ciagneło na C2D ;]

 

dajmy na to ze komputer do gier powinien byc -średni procek i -dobra grafa

nie warto kupowac na odwrot myslac ze procek da duzo więcej fps niz karta graficzna .

Link to post
Share on other sites

No to teraz może wyjaśnię dlaczego pytam. Obecnie moją platformą jest Gigabyte na Intelu - G31M-S2L, czyli g***** Do tego PDC @ 4GHz. Na dzień dzisiejszy procesor ten mi wystarcza. Nawet w GTA jest znośnie, bo 42 klatki w benchmarku oznaczają chwilowe spadki poniżej 30 w grze, co z resztą spowodowane jest małą ilością pamięci w moim przypadku.

 

Ale jestem świadom słabości tej platformy. I tak chodzą mi po głowie dwa scenariusze:

 

1. P35/P43/P45 plus później najmocniejsze DUO - to jest ta tańsza wersja

2. i5 - raczej jeden z tańszych/"średniejszych" plus ekonomiczne MoBo i oczywiście DDR3.

 

Wadą pierwszej jest to, że LGA 775 wymiera, ale po co Wam to piszę? Zastanawiam się czy uderzyć w tańszą, mniej przyszłościowa platformę, czy już jest/będzie w przyszłym roku czas na i5.

 

Z drugiej strony już mam nie najgorsze przecież PDC, tak więc przyrost, w przypadku DUO, nie byłby ogromny, eh sam nie wiem...

Link to post
Share on other sites

Zostan przy LGA775. Zmien mobo na jakis dobry model z P35/P45 (np. Asusa P5K/EPU lub -E mozna tanio kupic na allegro), kilka dni temu kupilem Commando dla kumpla za 250pln a to juz wypas mobo (mimo, ze na P965). Do tego lepszy procek i na razie zostan przy tym. Kupno drogiego obecnie i5, nawet budzetowego mija sie jeszcze z celem - za drogie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...